Adwords i facebook

Hteo bih da reklamiram sajt preko adwords-a i facebook-a. Kakva su vasa iskustva. Zanima me koliko kosta cena po kliku i koliki je minimum koji mogu da uplatim. Inace ja sam iz Srbije, verovatno cene nisu iste kao u Hrvatskoj. Sajt ne bi imao konkurenciji sa drugim oglasivacima pa bi cena verovatno bila najmanja moguca. Hvala unapred…

Sve zavisi, ja uvijek se reklamiram preko fb. Ako ti je trziste u ex yu onda ces jeftino proci svaki like je ispod 0.10 centi ja sad trenutno placam .3 centa za svaki lajk. Ako nije ex yu onda sve zavisi znao sam placat od .20 centi po kliku do .47 centi.

Meni ne trebaju lajkovi, nego klikovi do sajta. Da li je cena ista?

Ista je cijena mozda trunkica skuplje

mozes to lahko provjeriti idi na facebook .com/ads i napravi ad prije neg sto potvrdis ad mozes da vidis cijene koje ce biti po kliku od prilike. Tako ja uvijek radim.

Ok… Hvala… Da li ima jos neko ko ima iskustva sa ovom vrstom reklame. I adwords me zanima…

Sve ti zavisi od konkurencije, cijena po kliku moze bit 0.1 a moze 5$ tako da ti niko ne moze reci koliko ti treba ukoliko ne zna sta planiras postici i koja je nisa.

Zavisi koja je svrha reklamiranja, ako vrsis neku prodaju ili usluge onda ti moze biti odlicna stvar, a opet ako planiras zaradjivati od adsense onda dobro razmisli koliko ce biti isplatljivo ( a nece ).

Da li postoji neka opcija da stavim koliko ja hocu da dam po kliku ili mi oni uzmu kako kad im dodje. Mislim i na facebook i na adwords…

Da, ti odredujes dnevni budzet, cijenu po kliku…

Hvala i vama. Jos ako bi se javio neko iz Srbije to bi bilo fenomenalno. Neka je tema jos malo otkljucana, mozda jos neko nesto doda…

Kakve veze ima da li je iz Srbije ili ne ?

I mene to interesuje.

Cena klika kod vas je veca nego ovde u Srbiji. Ja sam ovu temu otvorio najvise zbog cene klika. Hteo sam da vidim da li mi se isplati to sto zelim. Google obicno gleda ekonomiju ili plateznu moc gradjana i na osnovu toga pravi cene klika.

Verovatno znate da vama google placa vise za cenu adsense klika nego nama. Po toj logici i adwords mora da bude skuplji.