Adwords vs. Facebook Ads

Kao i sto sam naslov kaze, interesira me vase misljenje "zasto da " i “zasto ne” koristiit jedan ili drugi “alat” za oglasavanje svoje osobne web stranice, sam kvalitet ovog foruma me spotakao da pokrenem jednu ovakvu temu, koja moze pomoci veoma kako novim webmasterima tako i “starim”, razmjena misljenja, sugestija ili prijedloga uvjek dodje dobro. Shodno naslovu interesuje me Vas licni presjek, jednog i drugog “alata” za oglasavanje, sa aspketa ucinkovitosti, ekonomije i uspjesnosti. Stavicemo pod defaultno da stranica mora da ima sadrzaj, i da je na ravno kvalitetna, da ne bi radili off topic i slicno, znaci direktno iskustva sa jednim i drugim “alatom” za oglasavanje. Vasi savjeti, nacini rada sa istim i preporuke.

Adwords ima povrat sredstava samo ako tvoja stranica nesto prodaje, tako da pumpanje posjeta da “osobnu stranicu” putem adwordsa nije isplativo
Oglasi su najbolje moguce ciljani u usporedbi sa svim ostalim oglasivacima i to kosta.

Naravno, preskocio sam pricu u kojoj je npr. Njuskalo uspio pokoriti regiju upravo sa svojim Adwords oglasima.
ali oni su imali drugaciji biznis plan

s druge strane na facebooku mozes dobiti jeftinije posjete (jefitnije u odnosu na adwords, a ne jeftino u smislu 1lp po kliku)
ali isto je upitno kako ces napraviti povrat sredstava

Zar FB nema pozitivan ROI, ako se odradi dobra kampanja s ciljanom publikom - pod uvjetom da stranica prodaje stvari ili usluge?

I s jednim i s drugim je moguće postići isto, sve ovisi što, kad, kako, kome i koliko…

Web promocija mora posluziti za prodaju robe ili usluge, u suprotnom je JAKO TESKO dobiti povrat novaca ulozenih u marketing

Odmah u pitanju me uplasio ovaj dio

Pa samo zelim naglasiti kako bi u tom slucaju stvari mogle biti znatno teze

[quote=“bubac85”]Adwords

Oglasi su najbolje moguce ciljani u usporedbi sa svim ostalim oglasivacima i to kosta.[/quote]

Ja sam uvijek smatrao da su Facebook Ads najbolje ciljani oglasi.

Mada mi se čini da je ROI bolji na adwordsu…

@buba

Nema te sta plasiti, malkice si skrenuo sa teme, a to je ono cega se ja najvise platim. Nisam ja aludirao ni u jednom momentu na povratu novca, nemoj vaditi iz konteksta.Ja sam pitao strateska pitanja, a ti si odvukao temu kako nema povrata novca, nista konkretno nisi rekao, neko iskustvo ili pak nesto konkretno za moj upit. Bitno je da se navuce posjeta stranici, a da li ce se pare vratiti u ulozene rekla ili ne to je manje bitno.

Evo pokrenuo sam prije 1 sata kampanju na fb, za zemlje hrvatska i bih, zanimljivo bid mi je bio koji oni sugeriraju 0.02 do 0.09 ja sam stavio 0.08 po kliku jos niko nije ni kliknuo nit vidim neke impresije, da li to radi u real timeu ili to u roku 24h se refresha ?

Kako cu ti dati konkretan upit za NE-konkretno pitanje.

FB je jeftiniji i losije targetiran
Adwords je skuplji i bolje targetiran

FB refresha infromacije u roku 30-60min, tako da ako nisi imao jos niti jednu impresiju to znaci da tvoji oglasi ne prolaze zato sto su drugi ponudili vise novaca za tu poziciju.

@buba

Samo ne znam ako mi facebook sugerise bid 0.02-0.09 ja stavim maximalan 0.09 a nema uopce impresije ili clicka nekog ja se nacudit ne mogu, imate li neki savjet pogledajte ovu dole sliku o cemu pricam. Sta uradit da ovo krene, stavio sam dnevni budjet 10 eura sto se dogadja ?

http://upload.slike.com/slike/YIwO7.png

Povecao sam bid pa cu da vidim koji je razloga, ako je uopce do bid-a, ima li itko da zna nacin ili foru ? Mislim jel se kome ovo desavalo da su impresije i klikovi 0

Evo sredio sam bio je budget u pitanju trebao sam restartovati, eh sad da mi kazete smatrate li ovo uspjensnom kampanjom na facebook-u, ja sam za 12 eura dobio (215 lajkova novih stranice) a ostale podatke mozete vidjeti na slici ispod. Stim da je dobar dio dana bilo na 0.03 bidu sto znaci da je mogao se jos koji lajk izvuci na bidu 0.02 !

http://upload.slike.com/slike/t90JG.png

Dakle, AdWords je primarno kontekstualno oglašavanje a Facebook nudi demografsko.

Ne postoji bolje ni lošije, postoji samo primjerenije i isplativije za određene slucajeve. Ukoliko ti je konkurencija mala kontekstualno naravno da ce ti biti isplativo oglašavati se kontekstualno.

U slucaju da kontekstualno nije dovoljno, odnosno da je budžet za oglašavanje i potreba za širenjem veca od search volume-a targetiranih keyworda ili pak radite branding kampanju ili probijate neki novi proizvod ili uslugu za kojeg kontekst ne postoji, demografsko oglašavanje se namece kao logican izbor.

kako vam se čine ovi rezultati za fb oglašavanje, ovo mi je valjda tek 3. put da sam upalio oglašavanje i čini mi se jako dobro

adwords koristim duze i to je bez greske… kad sam pocinjao prvi korisnik mi je dosao pola sata nakon sto sam pokrenuo kampanju… fejs je isto dobar ali…s jedne strane ne treba cekat da korisnik ide nesto trazit na trazilicu nego mu direkt dojdes na profil iliti doma… s druge strane ak pretjeras moze biti kontraproduktivno…isto tako cini se da korisnici nisu toliko spremni na potrosnju kao ovi s gugla… definitivno je i tu veci reach za slike nego poveznice…ugl mi najbolje rade text oglasi…fejs ima puno bolji target i moze po spolu filtrirat sto mi je bitno…u svakom slucaju kombiniram oboje cca 60% gugl 40% fejs…

Nisam još koristio FB oglašavanje, ali ovdje vidim da imaš (tako piše) 258 klikova i da si na to potrošio $ 0,33 :smiley:
Ako je to tako, pokrenut’ ću i ja neku kampanju. :blush:

Jesam li ovo dobro pročitao? Ako da, koji site si reklamirao (reci niche), i za koja područja? Daj nam malo informacija da imamo potpuniju sliku. :sunglasses:

Ja sam nedavno reklamirao web stranicu sa adsenseom na facebooku. Na ulozenih 3 $ po danu, zaradio sam od adsense jedva 1 €. U mom slucaju se nikako ne isplati

područje hrv i BIH 16-60god i muškarce i žene targetirao
riječ je o promociji linka koji je usko vezan za stranicu. riječ je o fb stranici ‘‘dnevna doza xy’’

statistika se još malo popravila u međuvremenu, mislim da se po ovome isplati malo uložiti u fb promociju

to se sigurno ne isplati ali direktna prodaja mislim da se isplati, još ću idućih mjesec dana pokušati sa prodajom i reklamom pa ćemo vidjeti… svi znamo kako je slab i ctr i cpc za fb posjetu

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Profit Monkey