Affiliate ili viral-content site

Želio bih uložiti nešto novca u jedan projekat, pa se dvoumim između dvije opcije.

Prva opcija je affiliate site. Potaknut tutorijalom korisnika Anteloff počeo sam razmišljati o ovoj opciji i dodatno istraživati, ali budući da sam ograničen budžetom (negdje oko stotinjak dolara) ne znam koliko se isplati rizikovati s tim i sam raditi SEO optimizaciju.

Druga opcija je viral-content site s tim da se podrazumijeva da site mora pratiti i Facebook stranica. Razmišljam o tome da kupim premium Wordpress temu prilagođenu ovoj vrsti siteova, ali pošto je konkurencija jaka, šta mislite da li se isplati?

I trebam napomenuti da hosting imam, tako da taj dio ne bih trebao plaćati. Također, razmišljam samo o projektima na engleskom jeziku u oba slučaja.

Šta vi mislite, s kojim projektom je bolje krenuti?

Tesko ces se probiti sa fb stranicama bez da ulozis dosta, prije je bilo puno lakse to.

Možda na ovu foru nešto


Po meni je ovo puno bolje.

Ako sam dobro razumio, ovo je zapravo WP tema koja nudi jako puno opcija, čak i da korisnici dodaju svoj sadržaj?

Ne, to je potpuno odvojeno od wordpressa.
Stvarno ima jako puno stvari u tome i jako je dobra, da planiram takav neki projekt definitivno bi ju iskoristio