Affiliate programi - zarada bez amazona

Da preko CJ sam isao, zamenio sam jedno 4-5 proizvoda koji ukupno imaju oko 300 mesecnih poseta i nesto u poslednje vreme se bas i ne kupuju preko Amazona.
Ono sto sam za ove proizvode primetio je da su uglavnom iste cene ili za nekih 10% su vece na ovom unbeatablesale. Ostavicu jedno nedelju dana da vidim kako ce da ide.

Evo poredjenje.

Npr juce CJ:

Zadnja 4 dana:


Znaci stabilno se drzim na 2$ dnevno :grin:

Ovakva zarada na 800 klikova- katastrofa.

Ipak, statistika na dva dana nije mjerodavna. Bilo je i dana na amazonu kad se ne proda skoro nista, ali na duzi period npr od 30 dana:


0,42$ po kliku

Za ovaj mjesec sam postavila vise CJ linkova i imam tek oko 0,23$ po kliku…Znaci sve to bas jako varira, prvenstveno zbog malog uzorka

Amazon prosli mjesec (kad je provizija bila znatno veca):

0,25$ po kliku
Ovaj isti prosjek mi je i na godisnjem nivou

Znaci Amazon (ni do sad) u prosjeku ne stoji bolje, ali ima 4puta vecu CTR. Istina, ja sam ljude prvenstveno usmjeravala na amazon, i uglavnom zato 4 puta vise klikova na Amazon imam, ali moguce i da ljudi svjesno hoce samo Amazon (na linkovima obicno, ali ne uvijek, pise kud link vodi).

Ipak ne zaboraviti da je ovo sve poredjenje iz dobrih starih vremena sto se tice Amazona

1 Like

Kao sto rekoh. Ameri vjeruju samo Amazonu. Vise bi se isplatilo staviti Adsense reklame.

Vjeruju i Walmartu i ostalim velikima… i eBay ima dobre konverzije iako ne prodaju nista direktno

Kupac je uglavnom zasticen, ne radi se o vjerujes, ne vjerujes. Nece niko da te pokrade, nije u tom poenta, nego sto Amazon prodaje sve, od a do z (zato im je ona strelica na logou)
Vjerujem Apple, al tamo ne mogu kupiti cipele, a po cipele opet idem na Zalando a ne na Amazon. A za namjestaj Ikea pa 90 mjesta prazno sve iza.

SkimLinks se izbagovao, ne pokazuje proviziju dobro, ili ne znam sta je po srijedi, ali nesto mi uzdrmava povjerenje. Informacije za Walmart su oprecne, u ovih 15% ne vjerujem, ali se onda pitam koliko uopste da vjerujem SkimLinks:

Mnogi provizije stavljaju u medjuvremenu preko noci na 0%

Radovah se 16.04.

Za istog advertisera danas:

Ja se ubi trazeci i evo vec dva dana nista nisam nasao sem Wayfair-a, oni daju 7% i ima npr sto je dobro 5$ za svakog novog registrovanog korisnika kod njih. Aplicirao sam kod njih i cekam odgovor, ostalo sve je smejurija. Svi imaju provizije kao Amazon, a verovali ili ne neki i manje. Mislim na ozbiljnije prodavce.

Ovo 15% mi dzaba, ni jedan od tih proizvoda ne promovisem. Malo sam analizirao i sa ovom promenom gubim izmedju 35 i 40% u odnosu pre smanjenja. Juce sam npr imao 2.8k $ prodate robe i od toga je 1k bilo u staroj 8% kategoriji. to mu dodje za -30% od prilike manje od ukupne prodaje da je stanje kao ranije.
Ja sam resio da stavim i Ezoic na sajtove da vidim kako ce da ide. I do sada sam imao Adsense ali samo u sidebar–u i info clancima, ali nisam zadovoljan. Isto cu da uradim i sa tekstovima ciji su proizvodi otisli na 1%.

Prijavi se paralelno i za SkimLinks. Ako te ne odobri WayFair, preko SkimLinks imas opet pristup njima, i imaju eksluzivo 9%, sto nakon oduzimanja 25% prvizie dodje opet 6,75%. To je za sad tako, garancije da nece spustati nema, vidis da svi spustaju, ali svakako WayFair su jedina ozbiljna alternativa Amazonu za Home&Garden.
Losa strana - proviziju za UK su ukinuli zbog korone.

1 Like

Baš neočekivano da to urade, ko je to mogao predvideti od Bezosa, sve je izgledalo da je u najboljem redu i da nikakvih promena na gore neće biti. Baš baš neočekivano za ovu krizu.

1 Like

@Kosana @anja1, jeste imali uspeha sa Etsy odobrenjem kasnije? Čini mi se da ste pisali da ste slali mail nakon odbijanja. Tnx.

Ja imam odavno odobren sajt kod njih, onaj sto sam prodo, poslije prvog odbijanja su mi ovi sa awwina na moj mejl odgovorili da ne mogu na etsy us se prijavit no na neki opsti pa su na kraju oni to podesili za me, posto sam ja cini mi se opet nesta pogrijesio oko prijave (davno bilo pa se ne sjecam najbolje)

1 Like

Jok, ja sam prijavila prvo za Etsy US, rekli moram drugi lokalni Etsy, taj me odbio. Onda opet otisla na americki, oni me odbili, i evo sad poslala opet (jos me nisu odbili al oce).

Nista, moramo sacekati dok se ne slegne ova zbrka

1 Like

Da, to je to, tako su i meni isto. Nadam se da nije ovo automatizovana poruka, ali…

Cini mi se da prijava mora ici pod ovo ROW. Ne znam jeste li isli tako. I ja sam prvo birao US jer sam mislio da se to odnosi na sam sajt, a ne odakle sam ja. Pogledacu posle na awinu jel to ovako ko sto rekoh. Cini mi se da kod mene stoji Etsy row al normalno se zaradjuje od etsija u usa

Prijavio sam se na etsy row, tj ostatak sveta, sinoć baš, pa ću javiti ovde kakav je ishod, i drugima će koristiti.

1 Like

Mislim da trenutno ne primaju nove affiliate partnere, al ajd …
Mene su odbili iz Amerike jednom sto ne odgovaram programu, pa sto nisam iz Amerike. E onda sam se prijavila za Etsy DE, tu me odbili jer mi kao profiil nije ispunjen. E sad se pravim Englez. Promijenila sam adresu u profilu, pa da vidim sta veli Etsy UK.

kod mene ovako stoji

1 Like

vidim da mi je samo usa označeno, tako da je nisam zarađivao od ostalih drzava izgleda, vjerovatno se i to moglo sredit kontaktirajući podršku. ja ovo nisam ni zagledo. ne može se ovako rabotat. neozbiljan sam previše

Pitao sam ja juče za to, i meni interesovalo da li ću ako tipa budem odobren za etsy row pokrivati i druge lokacije. Evo odgovora

Pier1 zatvara nakon 58 godina postojanja.

“The retailer was struggling against the rise of Amazon and Wayfair

Evo ga i JC Penny