Alat za logiranje podataka (my production :) )

Djelim alatić koji sam napravio za logiranje podataka:
https://blogger.sekom-apps.com

Možda nekome bude koristan, možda čujem koji dobar savjet …a i volio bi čuti koje alate ste do sada koristili za ovu primjenu?

Filozofija je jednostavna, izdvojiti logiranje podataka izvan programa/aplikacije da bude zaseban i neovisan entitet.
I da na taj način za svaki program koji pravimo imamo jednake opcije oko logiranja podataka i pregledavanja logova.
(Što omogućava i na jednom mjestu razvoj i podizanje kvalitete za kontrolu logova)

Trenutne mogućnosti alata:
-logiranje podataka putem POST metode
-definiranje filtera - definiranje filtera znači odrediti koje attribute mora ispunjavati neki log da bi zadovoljio filter.
Pomoću filtera možemo:
-pretraživati logove
-definirati za koje logove želimo primiti email upozorenje u momentu kada se isti logira (email reminder)
-definirati koje logove ne želimo uopće logirati (muter)

Na ovaj način pomoću filtera smo fleksibilni upravljati logovima kroz alat za logove, bez potrebe da tražimo u codu gdje nam se nešto neželjeno logira pa da tamo mutiramo takve logove.
Isto tako, ako uočimo da su neki logovi jako bitni, opet kroz alat možemo podići email upozorenje za takve logove, bez potrebe da prčkamo po codu aplikacije i da si tamo podešavamo da nam dolazi email za neke kritične logove.

Generalno App radi bez potrebe da se uopće pravi korisnički račun…u startu dobivate svoj API-KEY i već ste “ready to go”.
Naknadno ako počmete koristiti više API-KEY-eva za različite aplikacije, i ako si postavite email remindere na te API-KEY-eve (koji su svakako korisni), onda naknadno kroz log statistiku za bilo koji od tih API-KEY-eva preko datog emaila možete dobiti pregled svih svoji API-KEY-eva.
Tako da ima i dashboard koji okuplja sve vaše API-KEY-eve na jednom mjestu.

Zanemarite loš engleski … a i stvar je dalje u razvoju. :slight_smile:
Ako bude dobrih prijedloga, svakako će se uzeti u obzir. Svako toliko, uhvatim se svih prijedloga koje sam i sam opazio…i udaram updejt. :slight_smile:

2 Likeova

I još napomena.
Svaki API-KEY je zaštićen na način što ga je nemoguće pogoditi. (Kao što je nemoguće BTC adressu pogoditi)
…ali ako nekome prosljedite svoj API-KEY, on ima pristup logovima na tom ključu isto kao i vi.

ELK Stack (Elastic search, Logstash, Kibana) :slight_smile:

1 Like

Pa di si kolega, nema te nesto na forumu. :slight_smile:

Tu sam :slight_smile:
A fokusirao sam se na neke druge stvari, tako da nisam imao bas vremena za forum.