Albanski hakeri

Jel još tko u zadnje vrijeme ima problema sa Albancima?

Nekoliko web stranica na serveru koje ni nisu međusobno povezane, što Joomla, što Word Press su mi hackirane (oduvjek sam protiv free CMS-ova, al zahtjev stranke…)
Svim korisnicima u WP bazi podataka promjenjene lozinke, na stranicu postavljena njihova poruka povodom neke 5 godišnjice…
Prilikom uklanjanja smeća se umjesto web-a čak otovori web FTP browser preko kojeg bilo tko može raditi što hoće na serveru.

Support kaže da su vratili poneki site iz backupa od prije 2 tjedna, al za par minuta opet isto (ili nisu vratili).

Da, na icebluehostu 50% stranica mi je hakirano,do duše to su bile stranice za smeće i bez ikakve zaštite,admin sifra je bila 12345 :smiley: tako da sam se samo nasmijao ,kosovo je albanija itd… :smiley: … i da to sta kazes vratim restore i za 10tak minuta opet nemogu u administraciju, uglavnom rjesio sam si sa alatom za te stvari sve…
p.s. isao sam malo gledat tko su mi susjedi na hostingu i vidio da je i njima hakirano dosta stranica , i taj dan dolazi mail od hostera da se instalirava cloudlinux …baš slučajnost :smiley:

Koliko sam vidio cloudlinux ide na DE1, ja sam na EU1… Malo je previše slučajnosti da bi rekao kako je ovo samo propust u skriptama, sve mi se manje sviđa icebluehost, a blesavo mi radi nekoliko stranica upogonit vlastiti server…

Meni je došlo na mail da ide na DE4 (na kojemu sam ja), ma bježim od njih čim mi istekne godina dana, osim što mi stvarno brzo stranice učitava na njihovim serverima za sve ostalo su 0, ovaj propust je sigurno bio do njih, jedan pokupio virus i proširilo se na sve ostale…

Da, izgleda da su me prebacili na DE4 bez mog znanja, skužio sad po screenshotu u prilogu koja se otvarala umjesto homepagea

Pozdrav momci,

Nedavno sam primetio da se na mojim CMS-ovima (WP), razmnožavao shell i backdoor skripta, koju sam redovno uklanjao. Da je do WP CMS-a ne bih rekao, više sumnjam na neki od plagina pa sam pogasio većinu.

Mene su obavijestili sa nekoliko mailova o tome, ma morali su te obavjestit jer je sada i drugi ip za whm i cpanel, meni se desilo da sam isao neke izmjene radit i vidim nista se ne mijenja na sajtu i onda sam se sjetio da su nesto prebacivali i u mailu je bilo sve…
jesi uspio na kraju rješit te viruse?

Copyright © 2022 WM Forum - AboutContact