ALEXA RANK i AdSense zarada

Možda tema i druge interesira u koliko još ne postoji.

Dakle, mene interesira povezanost Alexa rank-a i adsense zarade i da li postoji neka povezanost.

To će biti jednostavno pronać u koliko svi koji rade sa adsensom i znaju svoj Alexa rank stranice postave podatke.

Ja imam na primjer jednu web stranicu koja je trenutno rangirana kod ALEX-a na 1.700.000 a prosječna dnevna zarada stranica je cca. 3 Eura.

Kakvo je kod vas stanje?

Ne treba se stavit link na web stranicu, ovdje samo Alexa rank i Adsense zarada interesira, hvala.

Alexa rank nema nikakve veze sa Adsense zaradom!!!

manje alexa = više posjeta
više posjeta = veća adsense zarada

al stavljat konkretno alexa rank i uspoređivat zaradu tako nema logike. dost je tu faktora koji utječu.

Ma baš nikakve. Bolje da si postavio pitanje odnos posjeta i zarade!

[quote=“Lego”]manje alexa = više posjeta
više posjeta = veća adsense zarada

al stavljat konkretno alexa rank i uspoređivat zaradu tako nema logike. dost je tu faktora koji utječu.[/quote]

U koliko se nešto može iz toga zaključit vidili bi nakon što ljudi stave podatke, što više to bolje.
Unaprjed reć da to nema smis je više pitanje uvjerenja nego znanja jer odakle znati ako se nema podatke za usporedbu.

To da ima hrpa faktora koji utjecaju na zaradu, da ima ali na ovom topicu isključivo ALEXA Rank. :doki:

Znači ALEXA nema veze sa posjetama?
Možda sam krivo pročitao ali ALEXA ima tri mjerila za stranice a jedno je traffic, znači da ipak ima veze.

Neznam na kojem točno principu funkcijonira alexa, ali mogu reći da je totalno nepouzdana i ne izbaciva točne podatke.

Osim toga, glupo je uopće uspoređivati jedno s drugim.
Netko ima stranicu koja ima 3000 posjeta dnevno i alexa 600, a zarađuje manje od onog koji ima
100 posjeta dnevno i alexa 1200.
Tako da ova tema jednostavno nema smisla i ne treba se sad prepucavati oko toga.

[quote=“Masterofnerad”]Znači ALEXA nema veze sa posjetama?
Možda sam krivo pročitao ali ALEXA ima tri mjerila za stranice a jedno je traffic, znači da ipak ima veze.[/quote]

Najvažnije je ono što uopće nisi spomenuo: tematika web stranica.

Ako usporedimo, recimo:
site s kulinarskim receptima sa 1000 posjeta dnevno od kojih samo jedan ima Alexa Toolbar jer ga je slučajno instalirao s nekim softverom
i neki black hat SEO blog sa 10 posjeta dnevno od kojih svih 10 imaju Alexa Toolbar kako bi podizali Rank sami sebi

Stvarna posjećenost: recepti 1000, SEO 10 => recepti imaju sto puta veću posjećenost
Posjećenost po Alexi: recepti 1, SEO 10 => recepti imaju deset puta manju posjećenost

Ako se uspoređuju sajtovi različite tematike, Alexa nema veze sa posjećenošću. Mogu se uspoređivati samo sajtovi iste tematike.

Druga stvar. Ako usporedimo, recimo, site sa financijskim savjetima i site sa smiješnim slikama.
Site sa smiješnim slikama će imati veću posjećenost, ali site sa financijskim savjetima će imati veću zaradu po kliku na oglas.
I opet, omjer posjećenosti i zarade od AdSensa može se uspoređivati samo kod sajtova iste tematike.

[quote=“Masterofnerad”]U koliko se nešto može iz toga zaključit vidili bi nakon što ljudi stave podatke, što više to bolje.
Unaprjed reć da to nema smis je više pitanje uvjerenja nego znanja jer odakle znati ako se nema podatke za usporedbu. [/quote]

Evo moji podaci.
Usporedio sam samo sajtove koji imaju na identičan način smještene AdSense oglase.

Jedan site ima Alexa oko 720.000
Drugi site ima Alexa oko 1.430.000

Site sa Alexa oko 1.430.000 ima prema Google Analyticsu 9% više posjeta od sajta s Alexa oko 720.000.

Site sa Alexa oko 1.430.000 ima 8% veću mjesečnu AdSense zaradu od sajta s Alexa oko 720.000.

Ako pretpostavimo da AdSense zarada ovisi o Alexa ranku, možemo izvući samo jedan zaključak:
Lošiji Alexa rank = veća posjećenost i veća zarada :rolleyes:

A šta vi možete lupetat. Pa naravno da imaju veze. Veza je jasno vidljiva ako se pogledaju tarot karte. Mislim ono …

[quote=“Masterofnerad”]Znači ALEXA nema veze sa posjetama?
Možda sam krivo pročitao ali ALEXA ima tri mjerila za stranice a jedno je traffic, znači da ipak ima veze.[/quote]

Nema, pišeš gluposti. Moj jedan sajt ima oko 8 000 posjeta dnevno, alexu mu je 10 miliona star je mjesec dana.

Da ne kažem da sam ostao šokiran kad sam saznao da sajt koji ima alexu cca 10 000 ima samo 10 ak tisuča posjeta dnevno. Moj sa 20 000 posjeta ima alexu 100 000…

A gdje je tu tematika sajta, zamlja iz koje su posjeti i sl.

Valjda sada kužiš zašto tvoje pitanje nema smisla!

Malo je zbunjujuce objasnjeno za pocetnika :slight_smile:

U teoriji bi bolji alexa rank trebao znaciti vecu posjecenost i samim time vecu zaradu. Na žalost, u praksi to cesto nije tako.

Istom analogijom se može reći da i manja zaposlenst ljudi utječe na veću zaradu - što manje rade više surfaju pa time i više klikaju.

Alexa rank na mojoj stranici je oko 800,000 a dnevno zaradim (u najboljim danima) 1 €… mizerija

Imam sajt čiji je Alexa rank 5 miliona a mesečno zarađuje ~100€ na Adsense…

Alexa rank nije relevantan u bilo cemu.

Kao primjer navodim svoj sajt:

Starost domene: oko 2 god.
Starost sajta: 4 mjeseca
Broj posijeta: 17 000+
Rast posijeta: 40-50%

Alexa rank: 1 mjesec 4 000 000
mjesec 2: 5 000 000
mjesec 4: 8 300 000

nidze veze!!!

Eh,da idemo nekom logikom po procijeni ovaj sajt bi po broju prosijeta trebao da bude se vrti oko miliona cak i nize

Dok google na sajt gleda sasvim ozbiljno i kljucne rijeci je vec pozicionirao na prve strane a alexa ne obraca pozornost,nervira me samo sto ce netko ko se iole razumije u web otici na alexa i provijeriti “vjerodostojnost” po nevjerodostojom servisu.Sajt je ozbiljnog karaktera usko specijaliziranog sa 0.7 bounce rate statistikom.I sta da radis? Nis sjedi i cekaj…

Onaj koji se iole razumije u web, IM, SEO i ostale tematike usko vezane uz ovaj sektor informatičke industrije, nikada neće Alexu uzeti kao iole relevantan faktor bilo koje vrste.

Normalno. Član koji je pokrenuo ovu temu sigurno nema puno iskustva u ovom poslu.

Također potvrđujem da je Alexa irelevantan faktor za bilo koje uspoređivanje, što na samo mojim projektima mogu dokumentirano potvrditi.
Naime dva sajta nebo i zemlja i po kvaliteti, posjećenosti, blaa alexa brojke su toliko promašene da nemoš’ vjerovat - igračka ko i PR. :lula:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja