Aliexpress problem; kako dokazati da je baterija na smartu 📱 loša?

Pitanje za strucnjake.
Kako vi dokazujete da je baterija na nekom proizvodu losa ili na izdisaju?
Otvorio sam spor na Ali-ju i oni traze video koji ce dokazati da je baterija na smart satu losa,kao sto i jeste u mom slucaju.
Baterija,kada se napuni radi samo 14 sati u stend baju a treba oko 60-70 sati.
Ne mogu sigurno snimati 14 sati video.Da li je neko imao slican problem?

Što mi se ovo događa? Aliexpress problemi

Koji je mob u pitanju. Većina ih ima servisni kod kojim ulaziš u “tajni” izbornik na kojem možeš gledati ispravnost hardvera pa tako i baterije.

Primjer:

Uz to bi priložio i screenshot onog grafikona postotka baterije gdje se vidi jel upaljen ekran, wifi, jel mob “awake”, a i statistiku potrošnje baterije po aplikacijama…

@micos jel si siguran da je problem u bateriji? I isto pitanje, koji mob je u pitanju?

Da, to svakako. Ovaj screen shoot pokazuje stanje baterije (good) po kojem se i servisi ravnaju i dalje rade što je već potrebno.

Mozda ti je ukljucen gps ili nesto slicno. I kako znas da mora 60 sati? Toliko izdrzi jako malo satova. Samsung gear S2 koji je kostao 300+ € kad je izasao je jedva izdrzao od jutra do navecer, nov iz trgovine, tako da nista ne mora.

@NeedHelp
Sve je iskljuceno od funkcija koje crpe bateriju,cak nisam ni sim karticu stavio.
Znam da ispravna traje minimum 60 sati jer sam vec imao takve iste modele,a i pise u karakteristikama proizvoda.
Pitanje je kako dokazati video snimkom tu situaciju?

Pa koji je to sat da moze snimati 14 sati video?

Ne snima on video uopste.
Trebam snimiti video za podrsku Aliexpressa da bih dokazao da baterija nije dobra.
Zato sam se nasalio i rekao da ne mogu snimati 14 sati kao dokaz.
Inace smartwatch Y1 je u pitanju.

Aha joj, zabrijao sam, ali da moze snimat sat 14 sati bi se jako zainteresirao, hehe

Updejtaj nas, bas me zanima sto ce se odvijat dalje…

Ja ne gasim nikad ništa, i tek tako mjerim trajnost baterije. Ne želim gasiti/paliti opcije da bi mi baterija izdržala. 24h ako ne može, taj mobitel mi ne treba. A to za Samsung si u pravu, imao sam Galaxy S4, Samsung A7 i još neke slabije modele - dovoljno da se razočaram u taj brend i ne pogledam u tom pravcu.

Nemaš dokazivati video snimkom, ili snimi video na kojem se vidi jeli baterija OK ili ne. Napissao sam ti već . Pronađi service menu za svoj model i u njemu ćeš imati potrebne ispise

EDIT: http://smartwatchroms.blogspot.com/p/secret-codes.html Ovako nešto

Govorim za sat. Inace satovima baterija osjetno krace traje uz ukljucen gps, dok na vecini novijih mobitela razlika je nikakva ili mala.

Ja imam xiaomi amazfit pace, baterija drzi 5-7 dana i to je najvise od smartwatcheva kaj sam vidio. Njihova narukvica mi band 2 drzi cak 20-25 dana.

Da dobre su. Prije par dana moj frend kupio band 3 i oduševljen je izdržljivošću baterije.

Svako malo se ja pohvalim sa baterijom pa sam odlučio i sam se uvjeriti u trajnost, bez da dopunjavam…

Pa naravno kad je to xiaomi :smiley: Nego, slobodno daš i koju drugu sliku, npr koliko je ekran bio upaljen, koje aplikacije su se koristile