Amazon, GTIN i copy right proizvodi

Pozdrav,

približavam se izlistavanju proizvoda na Amazonu i novim dilemama. :confused:

Kako ja znam da li je neki proizvod zaštićen autorskim pravima i da ga ja ne smijem prodavati?
Generalno, ima masa proizvoda koja se prodaje sa raznih strana…koja su tu ograničenja i kako ih saznati?

Same upute za izradu GTIN-a kažu:

If your product does not have a product ID, also called a GTIN (Global Trade Item Number), you might be eligible to request a GTIN exemption. First, check the Amazon catalog to see if your product already exists. If your product matches an existing product, you can add your offer on the existing product detail page without a GTIN.

…da se isti nemora praviti ako proizvod koji izlistavamo već postoji. To mi nekako govori da je normalno prodavati tuđe artikle…a s druge strane mi je to sumnjivo. Sigurno ne želi svatko da se njegove ideje i kreacije prodaju od bilo koga? :confused:

Naravno, ako pitam idejnog kreatora svog proizvoda jel ga smijem prodavati…da će me sterati. Pa bi volio znati kako mogu provjeriti da li je on išta poduzeo da zaštiti svoj proizvod.
Ili se sa takvim stvarima nebi trebao uopće zamarati?

Druga stvar, jel netko pravio taj GTIN za neki proizvod? …nije mi to baš najjasnije…