Americna Dream? Da ili Ne?

Gdje god krenemo, šta god gledamo sve nas vuče na drugi kontinent koji je tako lijepo prikazan da je, kako sama riječ kaže, san svakog čovjeka.
Moram priznati i mene je kupilo, ali želim čuti vaša iskustva i znanja oko tog, ako mogu nazvatai, marketinškog trika.

Ne znam trenutno ni jednu osobu da ima želju otići na drugi kontinent, u kontekstu življenja, boljeg života/standarda isl… Možda si mislio na Njemačku, tu je već druga priča …

Ne znam na sta tacno mislis pod American Dream, al su oni u ■■■■■ koliko i mi- barem procentualno… Cak stavise ako neces radit neki biznis onda ti bolje da sljakas u Njemackoj nego da ganjas da to ides radit u US

Mislim u smislu kako u filmovima sve savršeno prikazuju, da nitko ne radi, a sve se ima, pogotovo neki malko stariji filmovi.
Ja kad to gledam, i osobno znam dosta bliskih osoba kojima se ta priča proda.

Pa eto, dodje ti ko Njemacka… malo bolje zavisno od tog st aces radit. S tim da ti je Njemacka na sat vremena avionom a Amerika je daleko

ako se pok Ekrem Jevrić snašo u Americi onda valjda možeš i ti :slight_smile:

Jeste, al je Ekrem zivio samo kuca-poso :smiley:

2 Likeova

To je samo šminka.

A nitko ne prica o problemima. Beskucnici, zdravstvo itd…

E na to ciljam, da čujem malo akl netko ima više iskustva i koji je cilj toga “projekta”.
Jel to da mislimo da je u Americi med i mlijeko i privuku ljuds tamo da žive ili samo u posjetu, ili nešto treće

pazi znam za dosta likova koji imaju američka državljanstva koji preko ljeta idu tamo, vrate se ovamo sa parama … i svake godine tako … nije im loše uopšte … ali oni odu tamo, poginu 3-4 mjeseca, rade 2-3 posla i vrate se, superi im je … ali ne žive tamo, ne troše tamo, pare troše ovdje … kao što reče neko gore … ako misliš da radiš negdje privremeno ili par godina, onda bolje da u njemačku odeš … misliš na privremen rad ili na preseljenje?

Za to je Irska najbolja.
Za raditi i živjeti, imati obitelj, njemačka

Irska je odlicna za zaradit novac ali mora se i priviknut na taj nacin zivota. Ako dnevno radi samac 12 sati moze mjesecno stavljat barem 1500 eura na stranu s tim da je nedeljom recimo slobodan. Isto tako znam puno ljudi koji u Irskoj zive od place do place jer ako planiras gore zivjet, nisi stedljiv, pusis i izlazis ostat ti nece nista vise manje. Ja i cura smo mjesecno lagano sparali 3000-4000 eura s tim da su nam troskovi bili cc 1500 eura mjesecno i radili smo svaki 2 posla ali na ta sva sam se naradio manje nego u HR na jednom :smiley:

Isto tako imam jednu kolegicu koja je frizerka i isla je u US u Arizonu - kaze love ko blata, fiksno je imala 500$ tjedno + baksa a po musteriji je znala dobivat od 10 do 30$. Znaci placa je relativno shit ali sta ti ljudi daju je nenormalno - od 100 do 300 dnevno je imala bakse. Ali naravno nacin zivota i to sve niej se mogla prilagodit i odjebala je to.

1 Like

Vi ste imali tamo smjestaj kod rodbine jel tako? Niste to i rezije placali? Kolko bi vas izasao stan neki koji je ok i rezije da ste sami placali?

Zivjeli smo kod staraca od moje zene. Ali na nase inzistiranje i veliku buku sa nase strane(naravno oni nisu htjeli ali rekli smo da idemo dalje ako ne pristanu) placali smo 400 eura sobu i svaki drugi tjedan placali hranu i davali 50% za rezije. Znaci ajmo rec mogli smo za nekih 500 eura vise mjesecno imat svoju garsonjeru neku. Znaci sparali bi od 2500 do 3500 mjesecno. S tim imali smo dosta dobre poslove + poslove sastrane a i volimo raditi. I napomena da smo normano zivjeli, putovali po Irskoj, odlazili na vecere, kina, jako dobro se hranili itd… U 11 mjeseci donjeli smo 30k+ eura. No ne pusimo, nemamo nikakve dugove, ne pijemo osim tu i tamo koje pivo casicu vina, ne pusimo travu takoder(sto sam primjetio kod dosta nasih gore).

Isto tako moram napomenut da na prvom poslu najvise mi je pomogao jedan Milan iz Srbije(oko 40 godina ima - kako se kaze dusa od covjeka) tako da i te tenzije oko nacionalnosti gore nema valjda zato sto se sele vecinom normalni ljudi.

5 Likeova

To je super. Eto i tebe ko andjeo govoris znaci cesto :slight_smile:

Lijepa cifra. Vidjelo se svijeta, a rad vam nije tesko pao. Bas lijepo

Preseljenje, te kad bi tamo došao imam u planu ozbiljan biznis i ideju.

možete i kod nas zaraditi 8000€ plaće ito od kuće… eto ja sam vam dao savjet a vi nađite način
:stuck_out_tongue:

Nekada je Amerika bila dream, ali sada gledano radije bih otišao u Kanadu nego Ameriku što se tiče stalnog preseljenja…

1 Like

jesi li siguran da taj plan ne možeš ostvariti u njemačkoj ili irskoj?