Android i IOs aplikacije

Pravi li netko ovdje aplikacije za smartphone.
Za sada me zanima cijena izrade aplikacije.

Treba mi aplikacija tip sto imaju dnevnik.hr ili vecernji. Znaci da preko aplikacije citaju vijesti s mog portala plus bilo bi pozeljno kada bi se moglo napraviti i da cim izadje nova vijest da korisnici aplikacije dobiju notifikaciju ili tako nesto.

Uvijek ima netko tko to pravi, s obzirom da je tržište novo i nema puno ponuđaća cijene aplikacija su prilično visoke, ja aplikaciju tih specifikacija ne bih radio ispod 12k-15k kuna. Znam da će se sad javiti puno onih koji će reći “Koji ti je k…c pa to se odradi za jedno tjedan dana”, ali me ti baš previše i ne diraju. Postoji više načina izvedbi takve aplikacije, kao native, kao web html5, i kao nekakav hibrid toga dvoje. U tvome slučaju, pretpostavimo da stranicu već imaš, možda bi bilo najpametnije napraviti ovu treću varijantu.

Postoji opcija i javljanja na odesk.com, pa da ti taj posao odradi neki Indijac ili Kinez, ali i tamo oni malo bolji su skuplji, mada su nekoliko puta jeftiniji nego naši. I pazi da ■■■■■■ znaju engleski, jer ćeš se izjebati kao konj dok im nešto objasniš, te obavezno gledaj kakvu ocjenu imaju, koliko aplikacija i koliko su im kompleksne iste. Uglavnom, dobro pogledaj portfolio.

hvalaaa

Za tako nešto možeš napraviti i aplikaciju u jquery mobile. Doduše mora se vrtjeti u brosweru ali ti radi za brdo OS-a te je manje više neovisno o verziji OS-a.
Evo tu ti jedna što sam ju ja nakucao prodaje se za 50kn:
Mobile - Mobile News Feed Reader | CodeCanyon

Ukoliko želiš mogu ti prebaciti u nativne OS aplikacije (Iphone, Android, Windows, itd.).
Naravno onda više neće cijena biti 50kn.

Jel moguće mobilni web koji je napravljen preko jquery mobile-a, prebaciti kao aplikaciju koja se instalira??

Moguće je. Radio sam već takve stvari…

PhoneGap | Home

Da, Phonegap.
HTML + CSS + JS zapakirano u .apk aplikaciju.

Poslao sam upit na par domaćih firmi o izradi mobilne aplikacije.
Kao doktor koji ima ordinaciju i želi jednostavan info app, tko smo, što smo, gdje smo i tko to.
Galerija slika, radno vrijeme, ono, ništa posebno.
Ponude su bile od (najjeftinije) 4000 kuna do nevjerovatnih (neću imenovati firmu) 40.000 kuna :smiley:

Inače, napravio sam preko 250 takvih info aplikacija, sve redom niche apps, s ciljem da zarađujem preko AdMoba.
Sve su na Google Playu.
Poslao sam upit čisto da vidim koliko se to kod nas cijeni.

Pa eto, ako nekom treba nešto slično, nudim bolju cijenu nego što nudim Amerikancima :smiley:
I ako treba pogledati neke primjere, imam jedan sajt gdje se prezentiram, šaljem na PM.

Ova prva cijena mi se čini još i OK, ova druga je :jaooo:

Kome treba mobilni web prebaciti u Android aplikaciju, može se javiti meni. Tražim manje od 40.000 :zub:

Ljudi mješate pojmove, jedno je mobilni web, a drugo je nativna Android, iOs, Windows, BlackBerry aplikacija. To su dva različita svijeta.

[quote=“dev_masta”]Kao doktor koji ima ordinaciju i želi jednostavan info app, tko smo, što smo, gdje smo i tko to.
Galerija slika, radno vrijeme, ono, ništa posebno.[/quote]

Zato je dovoljan jedan responsive design neke stranice ili nekog gotovg templatea, a ne nekakve iPhone/Android aplikacije. E kad netko želi biti fency/šmensi onda neka to i plati.

Bezobzira, ali ja pitam da li je moguće takav mobilni web konventirati u Android Aplikaciju (apk file)!?
Malo sam Googlao i naišao na neke smjerice, ali još sam u fazi izučavanja, mislim da je to moguće izvesti…

Pitanje broj 2.
Ukoliko mobilni web koristi PHP i MySQL bazu za upis i ispis sadržaja, da li bi to predstavljalo problem?
Trebali se tad raditi JSON API?

[quote=“Borg”]Bezobzira, ali ja pitam da li je moguće takav mobilni web konventirati u Android Aplikaciju (apk file)!?
Malo sam Googlao i naišao na neke smjerice, ali još sam u fazi izučavanja, mislim da je to moguće izvesti…

Pitanje broj 2.
Ukoliko mobilni web koristi PHP i MySQL bazu za upis i ispis sadržaja, da li bi to predstavljalo problem?
Trebali se tad raditi JSON API?[/quote]

  1. Rečeno ti je da je moguće…

  2. Ne

Ja i pričam o izradi takve aplikacije.
Ja ih zovem info aplikacijama.
Mobilni web mi se u principu ne da raditi, očekujem da ga kupac/naručitelj ima.
Iako, radim i to. Mislim, radim i velike webove :smiley:

E upravo to, neka plati. Kod mene neće puno platiti, barem ne koliko uokolo traže, 5, 10 pa čak i 40.000 kuna.

Ovo si zapravo dobro rekao, moguće je većinu toga i u mobilni web staviti, ali onda se do tog sadržaja dolazi preko browsera.
Ovako se ulazi direktno u aplikaciju, koja je više manje kao interni browser sa određenim stranicama.
Razlika je u tome što jednom kad tvoj kupac/korisnik ima tvoj app instaliran, imaš ga.
Možeš mu slati Push Notification.

Nije isto ući u browser, otići na (banaliziram) facebook i onda vidjeti notification, fora je da imaš instaliran app i onda ti se na vrhu mobitela (bez obzira da li si ušao u aplikaciju) pokaže obavijest.
Neprocjenjivo :slight_smile:

OK, da razjasnim što je što za mene:

Mobilni web - online web site kojem se pristupa pomoću browsera, jednostavnog dizajna, obično smanjenog sadržaja. Prilagođen prikazu na uređajima s malim ekranom i korištenju preko touchscreena

Android aplikacija - aplikacija u .apk formatu, koja se instalira na smartphone s Android OS-om. U načelu, radi offline, bez potrebe za internet vezom, iako u nekim slučajevima može povlačiti neke podatke s interneta.

Mobilni web zapakiran kao Android aplikacija - mobilni web izrađen u HTML+CSS+JS zapakiran u .apk datoteku. Instalira se na smartphone, radi bez potrebe za internet vezom i korisnik ne može vidjeti nikakve razlike između takve i “normalne” aplikacije.

[quote=“dev_masta”]
Nije isto ući u browser, otići na (banaliziram) facebook i onda vidjeti notification, fora je da imaš instaliran app i onda ti se na vrhu mobitela (bez obzira da li si ušao u aplikaciju) pokaže obavijest.
Neprocjenjivo :)[/quote]

Pa kod nas to možda ima smisla zbog uštede prometa, no raditi aplikacije kao brošure, mislim da to nije dobro.
Ovo sa notifikacija je isto odlično, no u većini slučajeva kad nešto tražim preko smartphona otiđem na web a ne u google play.
Tako da bi tu dimeniziju ipak trebalo imati na umu, a ta dimenizija ne postoji.

AppYet - Create Android App from any Rss/Atom web content

kolika bi koštala izrada aplikacije
znači da ima login i odabir vremenskog intervala i koja bi u pozadini trebala očitavati s senzora mobitela informaciju koju bi slala preko interneta,
u slučaju da se ne može spojiti da oglasi error.