Android/iOS aplikacija

Zanima me šta je sve potrebno, kako i s čime početi raditi android/iOS aplikaciju.

p.s. I ima li neko na forumu ko radi aplikacije za novac?

Možeš početi u javascriptu. Odmah rade za Android i IOS.

Nekako sumnjam da je na to ciljao gorrc.

Da bi razvijao aplikacije za iOS koje bi se kasnije pojavile u AppStoreu, trebaš znati Objective C i jedan iMac ili Macbook Pro bi bili sasvim dovoljni te Apple Developer licenca (99$/god ako se ne varam).

Za Android bi to bila Java.

[quote=“toniperic”]Nekako sumnjam da je na to ciljao gorrc.

Da bi razvijao aplikacije za iOS koje bi se kasnije pojavile u AppStoreu, trebaš znati Objective C i jedan iMac ili Macbook Pro bi bili sasvim dovoljni te Apple Developer licenca (99$/god ako se ne varam).

Za Android bi to bila Java.[/quote]

mislim da je on to napisao zbog pitanja koji je taj korisnik postavio u drugoj temi, a vezano je bilo za jQuery odnosno Javascript…

a sto se tice teme, mora li se bas imati mac za razvoj aplikacija za iOS, ima li kakvih emulatora ili stagod za pokretanje takvih aplikacija i testiranje? mislim nije bas da zelim razvijat za iOS aplikacije, ali cisto me zanima ako se netko susretao s razvojem takvih aplikacija…

Javascript, HTML -> nativne aplikacije
http://phonegap.com/

Kod andorida možeš koristiti i skripte za izradu aplikacija (u nekoliko jezika, između ostalog i javascript).

http://code.google.com/p/android-scripting/

Kasnije se te skripte mogu prebaciti u pune andorid aplikacije ako se ne varam.
Mislim da nema mogučnosti punokrvne andorid aplikacije ali i dobar dio mobilnih aplikacija ne iskorištava sve mogučnosti mobitela.

preporucio bih ti da se bacis na proucavanje corone koja je cross platform… linija ucenja nije preteska, a tu je i ogroman community

[quote=“zerocoolos”]mislim da je on to napisao zbog pitanja koji je taj korisnik postavio u drugoj temi, a vezano je bilo za jQuery odnosno Javascript…

a sto se tice teme, mora li se bas imati mac za razvoj aplikacija za iOS, ima li kakvih emulatora ili stagod za pokretanje takvih aplikacija i testiranje? mislim nije bas da zelim razvijat za iOS aplikacije, ali cisto me zanima ako se netko susretao s razvojem takvih aplikacija…[/quote]

Za razvoj se koristi Xcode development koji postoji samo za OS X. Istu uključuje i emulator i sve ostalo što ti treba za razvoj. Kao laternative su ostali spomenuli razne platforme za razvoj za mobilne uređaje, ja mogu dodati još

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja