Android vracen na fabricka, vracanje podataka?

Cao svima, vratio sam android na fabricka podesavanja i sve se izbrisalo sa telfona, znao sam da ce se to desiti ali sam mislio da nisam ostavio nista ‘vrijedno’ u tel… e sad bi da vratim ako moze neke podatke, da li ima neki program ili nesto da pokusam vratiti makar nesto…

Logiraj se na racunaru u Google (koji si koristio na Androidu) i potrazi svoje podatke na G Drive (Cloudu) ili u Google Photos (Picasa)… mob. ti je vjerovatno tamo napravio kopije tvojih fotografija

Npr. svi Viber kontakti ce ti se vratiti, jer nisu nikad bili na tvom mob.-u, nego su bili kopija s njihovih servera, bas kao i sve s Facebooka

Probaj… jer mob. uglavnom sluzi kao posrednik izmedju servera gdje su podaci od aplikacije i korisnikovog interfejsa (nesto kao cache memorija) :slight_smile:

1 Like

Ako nije, kako je receno spremljeno na google drive, ako telefon nije Sony i ako podatci nisu fizicki prebrisani s novom verzijom androida, postoji sansa, ali je komplicirano za popizdit. Postoji postupak gdje se spojis s 2 putty-a i scaniras cijeli drive u byte obliku i onda dekodiras to nazad u nekakav normalan format. Radio sam to jednom i nadama se nikad vise…

@Q_Line ne nije se niti jedna slika vratila ni na viber niti nista, ima li neko drugo resenje?

https://support.google.com/android/answer/6088915?hl=en