Angular CLI + API Wamp (blocked by CORS policy)

Par stvari kako bi’ ja uradio. Uvijek bi’ uradio output iz PHP-a sa normalnim echo-om JSON objekta.

$calculated = [];
if (isset($_POST['Request'])) {
    $calculated = [
        'in_scope' => 'value',
    ];

    echo json_encode($calculated);
    return;
} 

echo json_encode($calculated, FORCE_JSON_OBJECT);
return;

U ta dva screenshot-a (btw. uvijek copy/paste koda ovade jer nam se laksše snaći sa tekstom i naći bug u tekstu nego na slici) na prvom screenshot-u Request ti je u navodnicima, na drugom nije.
Ne kažem da je tu greška ali konzistentan moraš biti u debug-iranju. A isto otkako sam im’o različitih grešaka, a naročito kad se radi o HTP transferu, uvijek su mi i property-ju i vrijednosti u double quotes. Tako se ne može desiti nepravilan JSON format. Pravilan format podrazumijeva double quotes - može da radi i drugačije a ne mora.

1 Like

ne mogu jednostavno poslati post iz angulara u wamp… ne znam više. mogu učitati sadržaj iz Wampa u angular Ali poslati POST ne.

U konzoli vidim da je post došao u php, ali u php-u je varijabla $_POST prazna.

Postavljaj kod u tagove kako spada.
I postavi kompletnu funkciju/funkcije koje su odgovorne za ovo što radiš (slike nisu čitljive niti upravljive).
Prodji ovu dokumentaciju jer ima baš dosta o tome. Imaš tamo razlike izmedju bazičnog request-a i kompleksnijeg (onog kad se koristi OPTIONS metod). Kreni bazično sa text/plain tipom umjesto JSON-a, odnosno pogledaj u dokumentaciji najosnovniji req/res kako izgleda i radi na njemu dok ne dobiješ rezultat k’o iz dokumentacije. To je najlakši način da determinišeš gdje tačno kreće po zlu.

1 Like

Na kraju sam riješio na drugi bolji način umjesto $_POST sa dohvatio cijeli objekt file_get_contents(‘php://input’);

Da, sad vidim ovde:

Postoji drugi način a to je da uradiš JSON.stringify(obj) prije slanja.

i onda odradiš json_decode($_POST['Request']).

Cisto iz znatizelje, koju verziju Angulara koristis ?

Ova opcija sa php://input mi je u mom slucaju jos bolja jer tako dobijem kompletan objekt koji sam poslao sa post requestom sa frontenda.

PHP obradi zahtjev, dohvati iz baze, i vrati response frontendu u obliku json objekta.

Sa ovim datim primjerom, koristim verziju Angular 7, radim i sa verzijom 6.

Inace ovo mi je vjezba sa php-om u backendu. Zelim napraviti frontend u angularu. Imam content managing rijesen kroz php. Tako da zelim napraviti REST API barem mini verziju za sad.

Predložio bi’ nešto poput

Odlična praksa i standard su upotrijebljeni.

1 Like

Sve mi to sa php frameworcima bas nije jos jasno. Jer imam svoju strukturu baze koja nije rađena ni u jednom frameworku, a dosta je kompleksna. Djeluje mi to sve dobro samo be znam mogu li si nekako pomoci sa trenutnim rhesenjem ili bi trebao projektirati sve povno prema tome.

@costlyDeveloper

Baza nema nikakve veze sa frameworkom. Baza se projektira prema zahtjevima i situaciji.

Ja to napis’o jer si se u drugoj temi interesov’o za neki api framework a ovaj ti je light weight plus veoma dobra osnova.
Ako stigneš pređi Slim dokumentaciju a ova aplikacija je možda pola posla toga što ti treba.

2 Likeova