Anketa: Naplata webmajstora, molim da sudjelujete svi

Što se tiče oglasa na forumu, prodaja i sl. To obavezno naplatiti, ali ja ne bi išao sa ovim 50 eura godišnje, nego jednokratno, npr 10 eura ako želiš postaviti oglas za prodaju na forumu. Većina korisnika rijetko prodaje, da smo tu šverceri onda je 50 eura godišnje ok. Sa time bi se smanjio broj glupih oglasa, prodavali bi se samo bolji pagevi i stranice.

Eventualno druga opcija je da se napravi jedan zbirni topic gdje će se prodavati sve Face stranice pa neka tamo spamaju koliko hoće i neka tu temu prati tko se time bavi. A što se tiče ovih prevara, to svak mora misliti na sebe hoće li ga netko prevariti. Svaka čast tebi Filipe ako imaš volje izdvajati svoje vrijeme da bi bio policajac nekome za ništa.

Zasto ti discourse nije, to sto je on sad podesen na ovaj nacin ne znaci da kad bi se to uvelo ne bi bilo cak i mnogo bolje da bude ovog tipa npr https://forum.adonisjs.com/ tako da bi ti se kategorija jako dobro izdvajala i bila vidljiva.

Sto se tice foruma poceo je da ulazi u mnoge fine teme meni se jako svidja tema o Bitcoinu itd. Zbog cega ga sad i cesce posjecujem, pa moze cak i da se ubaci placanje putem eth ili btc itd. moze da se napravi jako fina prica. Pa uputstva kako da pocnete sa majnovanjem koje graficke kupovati itd. pa da vidis kako bi se mnogi zainteresovali za vip naravno ukoliko bi to bilo jako dobri clanci. Ovo sam naveo primer takodje moze i nesto tipa da se pise o sendinblue.com pa kako masovno da salju mejlove i iskoriste njihov SMTP Server i api sto npr. mnoge danas zanima, a da ne moraju da plate za to ili prodju sto jeftinije.

Nekad su bili kodovi za godaddy, sa tim je stalo, zato sam nekad i posjecivao cesto forum, pa obavestenja o kodovima za razne seo alate itd. Postoji jako puno toga o cemu tu moze da se pise i sto ce navesti mnoge da budu clanovi. Pa o alatu www.moneyrobot.com i uputstvo za koriscenje istog i savjeti itd.

Ja sam definitno za tako nesto pa eto niko ne mora da bude primoran, jer to je dobro na tebi je da li ces da platis VIP il ne nisi uslovljen, sve ostalo je uslovljavanje. Kako je npr dobru pricu napravila laracasts.com ima besplatnih, a ima i onih uputstva koja moraju da se plate da bi se odgledala, ovo ti je isti fazon bice ti omoguceno besplatno sve, nesto sto bi trebalo da spada pod premium naplacivace ti se kroz tu kategoriju u prevodu.

2 Likeova

jeste li culi za STM forum?

zasto ovo ne bi bio domaci STM … pod uslovom da se svi modernizujemo

Offtopic: Ako bi to sve bilo tako, da pišu tutorial, i ja bih onda platio vip, čak bi platio i autoru posta sa donate (ili neki fazon plaćanja gdje bi i autor tog teksta dobio neki share za motivaciju za dalje pisanje tih kvalitetnih how to postova i tako bi razvijao se forum, kvaliteta… ) Dobra ideja.

PS: Medjutim kako će neki novi korisnik doći do toga (VIP postove) ako ne zna da to može naći ovdje… Sa Google nema šanse.

Evo kako npr. uradice se video uputstvo koje ce biti objavljeno javno dio tipa moce se odgledat intro, a ostatak ce ti biti u vip sekciji. Moze takodje i da bude privatan i da je kljuc dobijaju samo clanovi. Isto vazi i za tekstualne, kao sto se odje objavljuju vijesti pa imas Izvor https://geek.hr/webmajstori/vrijedala-policiju-na-facebooku-a-prekrsajni-sud-je-kaznio-s-1378-kuna-185-eura/
i kratak opis…
Isto moze da vazi i za neke alate, da bi ga preuzeo unjeces npr. kljuc i skinut ga sa mega.nz
Ovdje ima ljudi koji ce da napisu neku dobru php kontakt formu lupam sad. ili koji ce odradit booking system il nesto ozbiljnije ili ce isti vlasnik platit ljude koji ce mu odradit 10 takvih skripti i objavit u vip i na taj nacin povratit ulozeno. Evo ja bih prije objavio neki kljuc za Steam, u takvu sekciju i neko mi se ko ga je iskoristio zahvalio nego javno, dje ce neko iskoristit i nece ni odg. Dje ce se imat neki sistem rangiranja da i mi koji nesto objavimo korisno imamo tipa neku reputaciju na forum dje ce nam broj zahvala biti pored imena kao sto to imas na vBulletin pa nesto slicno.

Evo ti je @d1namic objavio Ivo blog: blog o internet marketingu
Mene je prvog zainteresovalo, ali vidis moras da posjetis njegov blog da bi procitao, e isto tako je moglo to bit u VIP. pa bih ja platio da saznam kako da povecam reach jer znam da ima znanja u tom dijelu :slight_smile:

3 Likeova

A on koji je pisao i edukovao takodje bi trebao da plati :slight_smile:
Nema to druze logike, ima ljudi koji su dosta podelili svoje znanje na forumu i sad treba da plate da bi mogli da posete VIP deo…
Jednostavno uvedite escrow servis, da bude procentualno i eto zarade bar neke. Dosta se kupuje i prodaje ovde.
Drugo, relevantni baneri, tipa hosting firmi i aff od toga. Itd itd.

Niko nije pomenuo da on trebao taj clanak da objavi u VIP niti da je bio duzan. To je na vlasniku kako ce primamit ja sam naveo primer kroz njegovu objavu. Eto da je vlasnik objavio taj clanak i stavio ostatak da mozes da procitas u VIP ja bih vjerovatno bio primoran da platim, da bih procitao to jer me to zanima. Sto se nas tice koji smo npr. clanovi na nama je da li cemo tu sta podijelit il cemo javno objavit, eto naveo sam ti gore primer za Steam da bih prije tu podijelio kljuc i zasto nego javno.

Bilo je odje sve to i baneri za firme itd. pa nije urodilo plodom jer dosta i smetaju forumu to da je portal neki pa okej. Treba nesto sto vec postoji i sto funkcionise ovo sa VIP kategorijom imas skoro na svakom forumu ovog tipa. Posebno na ovim hack i warez forumima to uveliko. A sta dobijas tamo nista neki alat bezvezni, ili neki nalog od nekog sajta koji se inace placa, ne mnogo korisno. Odje moze vec nesto dobro da se ponudi.

Propade li internetzarada nema koristi od njega nema ni uloga, onda nema ni interesovanja itd… I ovo bi brzo da nema da izvine on budale koja ce da ovo sve finansira. Ovo je samo trosak em placas server mozda i covjeka koji odrzava sve to itd. I zasto ne ponudit neko resenje da moze sam sebe da barem otplati ne mora da zaradi. Da moze da plati reklame da se privuce jos veci broj ljudi koji imaju znanja…

Evo meni prvom odgovara da mi ispod imena pise VIP, jer ce to onaj novi clan foruma drugacije da gleda. Prije ce od mene kupit nego rizikovat npr od tebe koji si obican clan :slight_smile: ti nisi, al si u njegovim ocima tako jbg ne pise ti da si VIP i on je sumnjicav da ces ga mozda zajebat. Ja odje kupujem samo od aktivnih clanova ili poslujem sa njima, sa ovim novim jos uvijek ne ili ovim sto nisu nesto mnogo aktivni, al da im pise da su moderatori ili vip e onda bih vjerovatno poslova. Nije losa ideja sto ne bi platio neko VIP i jedini moze da prodaje javno FB stranicu, to se odje masovno radi. Ovako bi se smanjile i prevare, i jbg ne bi se spamovao forum sa masovnim objavama toga tipa. Eto ti razlog dodatni zasto da platis, imas koristi jbg. a time posle vlasnik ima i volje da ulozi da sto veci broj i vidi tu tvoju objavu.

Ako placas neki sajt, valjda ces dobiti to nesto od sajta odnosno ljudi koji vode taj sajt, ne od korisnika? Ovo vuce na stavim ja premium, ti plati, a drugi rade za mene i postaju korisne savjete sto bi vodilo ljude koji su odavno ovdje i koji su se tek registrirali veliko pitanje, zar moram platiti da bi procitao korisnu informaciju?

Sto se tice trgovine, stavio bi da nitko tu kategoriju ne moze ni pogledat, a da mu nije odobrena forma koju bi se slala adminu te sadrzavala ime, prezime, oib i preslik osobne, neka cak slika svoje lice sa osobnom kada mu admin odobri to, e tek onda moze gledati tu kategoriju. I neka jos nude middle mana da bude i trgovac i kupac sigurni da nece biti prijevare i da plate neki iznos middle mana koji bi isao u “proracun” webmajstora.

ps: Informacije sa forme naravno nisu javne, to samo admin vidi da mu odobri account, pa kasnije ako taj covjek proda nesto drugome koji nisu koristili middle mana i ispadne da ga je prevario, admin ima sve podatke

2 Likeova

Da ne duzim sve je lijepo opisao Od danas se trgovanje Facebook stranicama (između ostalog) vrši isključivo unutar VIP sekcije foruma

Naravno sigurno neces ti kao clan morat da pises korisne informacije vec ce se vlasnik i moderatori potrudit oko te kategorije.

Bugi me zafrkava, mislim da je prvo napisao 49€ mozda se varam :wink: , a ti Sceko editiras post dok ti citam pa sam ga evo sada procitao 4 puta za svaki slucaj :wink: edit: 5 put

Uglavnom, sto se tice placanja citanje je dopusteno, ali postanje ne. Sto je korisniku koji nije platio vip/premium izravno poslati poruku trgovcu?

Isto tako nekome ce pasti na pamet iskoristiti sve ovo i otvoriti svoj webmajstori forum, e onda ce tek poceti podijele pa cu poludit ako budem morao posjecivat 2 foruma :wink:

Ja bih dopustio da svi mi mozemo i koji nismo da postujemo u temi tj. ponudimo ako ce ic ovim sistemom ko ponudi vise njegovo je. Al bih samo dozvolio tim VIP clanovima da mogu da objave prodaju za tako nesto, naravno posrednik i nema prevare.

Nema od toga nista mnogi su odje od nas pokusavali meni se npr. dopao https://forum.balkan.io/ ali nema srece jos uvijek, treba tu puno i uloga i svega i pitanje oce li uspjet. Webmajstori postoje jako dugo i ovaj je opstao, kad smo svi mislili da ce propast zbog discourse on sve iznenadi.

Kako pomoci webmasterima, a da oni to plate? Mi.

Ja uglavnom nisam ovdje radi prodaje. Tu i tamo prodam nesto, ili kupim. Povremeno prodiskutiram nesto, otvrim neku temu. Ne bih placao nikakvu clanarinu.
Uzimam honorarce povremeno za neke poslove i to mi je ok.
Premalo smo trziste za naplatu icega.
Kada bi se ovdje prodavalo dnevno 3-4 dobra projekta svakako bih platio tako nesto. Ali tu se prodaju uglavnom gluposti, pa naiđe nesto dobro svakih mjesec dana.

Kada bih placao nesto to bi bilo posrednistvo direktno pri kupnji. Da se osiguram, i za to bih platio.

Vip clanstvo za fakat nesto dobro bih, ali kaj je to nesto ekstra dobro na cemu ja mogu profitirati ili biti toliko zadovoljan da to placam… ne znam.

Sjebano je imat projekt bez para i koji ne zarađuje, al bar si car.
:wink:

Konačno nekakav pametan i koristan prijedlog.
Sve ostalo što se do sada predlagalo u ovom topicu vodi samo do brže propasti ovog foruma a ne unaprijeđenja istog.

1 Like

@bugi Slazem se, a jos bi bilo bilo da funkcioniraju na principu %. Znaci svi mogu prodavati i tako. zaposlit osobu da radi escrow placa mu je postotak. Recimo 10%. 5% osobi koja radi i 5% vlasnicima foruma. Ili kako god se dogovorite, to je cisto radi njihovog vremena, i stvar je rjesena, tko zeli scamat, varat, preprodavat site nemoze, jer prvo mora poslat novce midlemanu i tek ka dsve bude prebaceno drugoj osobi transakcija se finalizira.

Nisam protiv placenih foruma, clan sam jedne zatvorene grupe gdje je cjena na godinu 300$. Ali tamo ima svasta nesto i da budem iskren ni tamo ne visim 24/7. Pa si samo postavljam pitanje kako bi izgledao ovaj forum da je zatvoren.

Odnosno kazete da bi VIP bio u vipu, a ostatak vani, znaci sami vidljiviji dio foruma bi postao jos losiji nego je. Jer akos e sada pogledati na forumu ima samo oglasa, birtija i newbie pitanja. U posljednjih godinu dana je bilo 3 ili 4 dobra posta. I to su pisali ti ljudi kojih je vecina pobjegla.

I tko garantira takvim ljudima da u zatvorenom djelu foruma nece biti flejmani pitaj boga zbog cega.

3 Likeova

Evo još jedno poduže idealistički i to je dosta od mene.

Ne znam koji model bi se mogao primjeniti kako bi forum dobio na kvaliteti ( VIP share da autorima ili slično) ali gledajte samo da motivierte ljude/autore da pišu kvalitetne postove…

Evo par Tema zbog kojih bi uvijek posjećivao ovaj sajt


gdje nestade ovaj lik? Jako dobra tema

Id78 piše skoro svaku temu za 10ku i ovakvih još tutorial tema je više nego dobrodošlo [TUT] VestaCP + Besplatni SSL

sad zamislite da takvim shareom ideja još nagradite autore tako da onda nema blokadu da otkriva svoje znanje ili čak vrijeme jer je ipak nešto dobio za uzvrat (share rank itd.)… Na duže staze tada bi svi profitirali (prvo autor, jer bi time iskazao svoju stručnost, pa bi dobijao vjerojatno i ponude za saradnju, a potom i ostali članovi jer bi ih to sve pokrenulo na akciju, biznis…), Tako bi ja mislim onda bilo kompenzirano starim članovima koji se trude (stvaram novu bazu ideja, potencijalnih mušterija, plus nešto sam i zaradio ako ništa)

PS: Ako mislite praviti vip sakrivene kategorije onda barem izlistajte negdje sve teme na otvorenom da ih Google može indeksirati i da ne-VIP user može isto tako naći/opaziti temu, a sadrzinu nekako sakrijte. (Ali ostaje pitanje, kako novi user moze procijeniti da li vrijedi kupiti vip, jer nema na osnovu čega procijeniti, tj nema uvid u šta je za njega veoma bitno “vrijednost sadržaja” jer bi razmišljao “e pa ovo isto mogu naći negdje i na nekom blogu besplatno”)…

1 Like

Doniranje Paypalom je prihvatljiva opcija.

1 Like

da arnel, dobar post. A moram rec da su tu i demotivirajuci zskoni tipa zabrana postavljanja svog affiliate linka.

Zasto ja nebi smio postaviti afiliate link?
Em sam clan foruma 100 godina, znate da nisam spammer, kad otvorim topic onda se raspiracam na siroko i veliko. iskreno mene je demotiviralo kada sam napisao iz svog iskustva sve, cak i dao neke smjernice za jedan program i stavio afffiliate link. Da bi bio obrisan od moderatora kao da sam ja sad napravio spam jer sam napisao 30 recenica iz svojega glave i svog iskustva… Nakon toga sam se totalno pšrebacio u birtiju i oglase… Tu i tamo dok mi se dade nesto negdje pametno napisem…

1 Like

Da bi bilo nesto placeno treba da ponudi nesto sto vredi da se plati. A opet to sto vredi je napisano od clanova foruma koji opet treba da plate. Znaci podelio si iskustvo, napisao TUT i treba da platis? Nigde logika.

Drugo ovo sto je sada kao placeni deo za FB stranice. Ako moze da se obezbedi da na marketu ima stalno 10tak stranica razumeo bih, ali evo izlistajte unazad 6 meseci i videcete da nije bilo toliko stranica u prodaji. Znaci treba da platim 50e za 10 stranica godisnje da imam sansu da ih kupim, a pitanje je da li cu da ih i kupim.

Treca stvar, ako je neko resio da zajebe, zajebace i sa posrednistvom. Evo vam i kako. Ja hocu da kupim page, uplatim adminu, prodavac prebaci stranicu a admin njemu pare. Nakon 3-4 dana mail koji je dobio od FBa da je skinut sa admina aktivira i cao. Ode meni stranica i novac a on dobio nazad stranicu. Nema garancije u prodaji FB stranica jer su ilegalne, tako da i ne postoji nikakav vid zastite, niko ne moze da vam garantuje za to.

1 Like

Napravljen je pravi potez nadogradnjom foruma na ovo sad. Napokon su svi stari članovi otišli i odnijeli sa sobom gomilu “gluposti” koje su pisali. Koga više zanima programiranje, stručne teme, itd.
Tu su sada nove snage s “bliskog istoka” stručne i kompetentne. Na ovom forumu prate se trendovi u IT-u što se vidi iz tema. Vrhunac rasprava su prodaja fb grupa, i da bi čitali takav premium sadržaj, za to treba platiti?
Ne znam za vas, ali ja sam oduševljen.

1 Like