Anketa - Za ili protiv EU

Što ćete zaokružiti na referendumu oko ulaska RH u EU?

Protiv

“Nažalost, nisam iz Hrvatske”
:slight_smile:

Protiv.
Mislim da ulazimo sigurno, a ne želim da mi djeca sutra predbacuju: ti si svojim glasom pridonio da nismo svoji na svome.

[quote=“ePips”]“Nažalost, nisam iz Hrvatske”
:-)[/quote]

To sam napisao, jer jedini razlog zašto bih možda bio za ulazak, je da Hrvatska ne ostane u društvu Srbije, Kosova i sl.
Najbolje bi bilo da mi njima damo našu ulaznicu, pa neka oni idu u EU, a mi jedini ostanemo izvan. (uz Norvešku i Švicarsku)

Apsolutno protiv.

-em sam antiglobalista,
-em sam za potpuno neovisnu Hrvatsku,
-em mi se EU kao cjelina gadi,
-em smatram da EU neće opstati,
-em ne želim podržavati sitne financijske motive naših političara,
-em smatram da eventualni neulazak u EU znači pad trenutnih političkih tokova u Hrvatskoj,
-em si ne mogu zamisliti biti u istom košu s Britancima, Holanđanima ili Francuzima (nakon sveg zla što su nam napravili),
-em nisam vidio da je EU ikom donio išta dobro osim šačici osnivača,
-em prezirem u EU uobičajenu birokraciju, neodlučnost i licemjerje,
-em smatram da je financijska cijena članstva preskupa,
-em smatram da će standard u Hrvatskoj jako nazadovati,
-em ne želim da se nove generacije u Hrvatskoj odgajaju po izopačenim svjetonazorima,
-em sam revoltiran jer Hrvate još nitko nije ništa pitao, a trebao je,
itd.

Naravno, protiv.

Osjećam se ko tvornički radnik prije akvizicije poduzeća.

Niko me ništa ne pita, najebo sam kako god okreneš…

  • ovo od Šljakera

ZA, u slavoniji je toliko loše daa gore ne može biti, ako ništa drugo barem će biti lakše otići raditi izvan države

Nedostaje opcija “Srećom, nisam iz Hrvatske” :slight_smile:

Ja sam za “Ne klikam po anketama za ili protiv EU”.

Za 7 godina od pripojenja će biti lakše otići raditi izvan “države”.

Odn. Svi mogu doći raditi u HR a Hrvati ne tako lako otići raditi van HR.

Slobodno klikni :slight_smile:

Ovo je jedina koja nije namještena.

Za, ovako je loše, valjda će biti bolje. Uostalom ako je cijela razvijena europa tamo zašto da mi ostanemo jedini sa istočnim balkanom vani.

Protiv.

Nitko od političara ne govori javno da “Protiv” nije konačno i da to ne znači da su građani Hrvatske rekli definitivno NE Europskoj uniji.

Naprotiv.
Referendum se može ponoviti nakon određenog vremena. Ne znam točno koliko, pretpostavljam nekoliko godina, 3-4, možda manje.

Taman dovoljno vremena da se vidi rasplet krize koja trese EU i euro.
A možda do tada dođe i netko pametniji na vlast premda iskreno sumnjam.

protiv tu, protiv ce biti i na papiru… doduse svjestan sam da ako i vecina bude protiv, opet ulazimo… steta hrpe papira i olovki koje ce biti potrosene taj dan…

Za, smatram da ce u mojoj struci ulazak u EU donjeti vise pluseva nego minuseva. Svjestan sam da vjerojatno u vecini grana industrije to nece biti tako.

A tko te sprečava da sad odeš raditi vani. Plus toga ti misliš da je bolje vani? Ja ti govorim iz prve ruke da je isti ■■■■■ ko i ovdje. Govorim za Njemačku. Obitelj mi tamo radi i živi pa znam, da to nebi kasnije bilo “rekla, kazala”

Neće biti bolje dok se naša svijest ne promijeni, neovisno o tome jesmo li u ili izvan EU. Jebeš Europu, njihovi građani nisu ginuli da bi izašli iz nekakvog saveza.

Na temelju čega imaš takovo mišljenje? Koje ti to pluseve može donijeti EU u tvojoj struci, ne vidim niti jedan jedini.

  • Ljudi zaboravljaju da vani stranac ostaje stranac… ravno kao sta mi svi ovde gledamo na rome.

Takodjer iam nesto sitno familije u svabiji, americi… isti k, drugo pakovanje, ako ne i gore. Tko ima u svabiji restoran - dobro zivi, ali se i naradi ko stoka, isto bi mu bilo i u hr. Tko nema nema, ni ovdje ni tamo. Ljudi se zavaravaju sa tim odlaskom vani iliti kako bi jednom davno bahattee rekao:

…Bježanje van zapravo nema smisla
Vani je sve više takvih i više nacista
Stranac u tuđoj zemlji gladan para
Što očekuješ od njih doma te svako kara…

Potpis na svaku rijec. Jedina istina o stanju u kakvom svi trenutno jesmo.

Ako ništa trebali bi uvest malo reda kod nas. Pola države radi na crno, da ne pričam o korupciji.
Evo ako budemo morali plaćati porez na adsense opet je korak naprijed, pod uvjetom da se taj novac pametno iskoristi.