Anketa - Za ili protiv EU

[quote=“Alen”]“Zivio sam u Vasoj buducnosti i nije funkcijoniralo”


[/quote]

Nisam načisto jesam li za ili protiv EU, ali ovaj video je definitivno prenategnuta demagogija!

Ja bih sasvim sigurno 5000000 puta radije živio u EU nego u Sovjetskom Savezu, a vjerujem i svi ovdje prisutni na forumu.

[quote=“TomislavS”]Svatko se može informirati o stvarima koje smatra bitnima, a koje su u vezi sa ulaskom u EU. Da li je netko ZA, ili PROTIV, je upotpunosti subjektivna odluka (vlastiti interesi) i ne vidim smisla o tome raspravljati, pogotovo ne na ovom forumu.

Smiješno je govoriti “Mislim da je to loša stvar, bit će nam gore”, kao i “bit će nam bolje”… Kako oni koji tako nešto izjave mogu znati situaciju/planove/itd. onoga ili onih kojima takve gluposti pričaju? Mišljenje je kao guzica - svatko ju ima. :neznam:[/quote]

Znači, najbolje šutiti o svim temama? Obzirom da se za nikoga sa sigurnošću nemože reći da mu stav nije subjektivan, nego možda tjera vodu na svoj mlin… Možda odabrati jednoga među nama s kojim se svi slažu, pa neka samo on iznosi mišljenja a mi ćemo se redom slagati :slight_smile:

Najjace su mi te “pogotovo na ovom forumu…” ko da web majstori žive u nekom vakuumu koji nema veze s realnošću pa nije red da razglabaju o ovozemaljskim temama :slight_smile:

EU je žešće robijanje pod maskom liberalizma, zivi bili pa vidjeli…

nhf tomislave.

Pa u ovoj temi su sve redom takvi postovi - rekla kazala. A “objektivno” mišljenje se formira iz youtube klipova :zub:

Većinu ljudi (vjerojatno mlađi od Vas) koje poznam, a bave se računalima, političke teme ne zanimaju. Neznam, možda nas bude zanimalo s godinama :neznam:

[quote=“digits”]EU je žešće robijanje pod maskom liberalizma, zivi bili pa vidjeli…

nhf tomislave.[/quote]
:doki:
p.s. bit će mi onako kako se sam izborim da mi bude…

Mene oduševljavaju sadašnji rezultati ove anketice (48,57% protiv, 42,86% za).

Naime, kako ovdje ima par izrazitih neokomunističkih ekstremista, a znam ih dosta koji se furaju na liberalizam (doduše, mnogi jer “tako mediji kažu da je ispravno”), očekivao sam cca 30% protiv. Dapače, takvih 30% bi mi davalo nadu da je stvarno stanje jako dobro, tj. da bi referendum mogao i pasti.

Međutim, sad sam se zagrijao. Moguće da je stvarno stanje u Hrvatskoj takvo da je i debelo preko 60% ljudi protiv, a to mi se jako sviđa. :smiley:
Još kad bi EU pustio Grčku u stečaj pa time pokazao svoje pravo “solidarno” lice, možda bi doista i šansa za odbijanjem ulaska postala još realnija.
Jer, očekujem da bi tek 70% većina protiv, ako uzmemo u obzir ove sramotne promjene Ustava, mogla dati neke realne šanse zaštite od falsificiranja, “tumačenja” i ostalih gadosti na koje će zagovoravatelji EU biti spremni…

Jedina šansa za NE na referendumu je da dan-dva prije osude ili privedu nekog generala. Bez toga 70% ZA. Moje mišljenje.

Jednostavno ću riskirat i zaokružiti DA.
Na EU gledam kao na SAD, definitivno EU nije SSSR, no u doglednih desetak godina svijet će drmati neke nove sile i savezi, što opet govori da je neminovno ukrupljavanje malih državica u veće. Vremena kad se moglo zaobilaziti saveze i paktove i pratiti jednog vođu u tome a koketirati sa svima, su davno prošla…

Ja sam ocekivao puno vise neodlucnih. Ja sam glasao da ne znam, kao sto sam se i izjasnio do sada.

Ne vjerujem da na ovom forumu postoje ljudi koji se toliko dobro razumiju u međunarodnu politiku i makroekonomiju da sa sigurnoscu na osnovu do sada prezentiranih podataka imaju cvrsto formirano misljenje o pitanju EU. Po meni, imati cvrsti stav za ili protiv je pomalo arogantno, ja se trenutno ne usudim donositi takvu odluku.

Žele nas ponovno vratiti u Austro-Ugarsku!
[color=“White”].[/color]

Kao što sam i napisao prije, sada biti protiv nije protiv zauvijek.
Nakon par godina se opet može napraviti referendum.
Po mojoj procjeni dovoljno vremena da se vidi kako će se razvijati stvar s unijom.

[quote=“Sljaker”]Mene oduševljavaju sadašnji rezultati ove anketice (48,57% protiv, 42,86% za).

Naime, kako ovdje ima par izrazitih neokomunističkih ekstremista, a znam ih dosta koji se furaju na liberalizam (doduše, mnogi jer “tako mediji kažu da je ispravno”), očekivao sam cca 30% protiv. Dapače, takvih 30% bi mi davalo nadu da je stvarno stanje jako dobro, tj. da bi referendum mogao i pasti.

Međutim, sad sam se zagrijao. Moguće da je stvarno stanje u Hrvatskoj takvo da je i debelo preko 60% ljudi protiv, a to mi se jako sviđa. :smiley:
Još kad bi EU pustio Grčku u stečaj pa time pokazao svoje pravo “solidarno” lice, možda bi doista i šansa za odbijanjem ulaska postala još realnija.
Jer, očekujem da bi tek 70% većina protiv, ako uzmemo u obzir ove sramotne promjene Ustava, mogla dati neke realne šanse zaštite od falsificiranja, “tumačenja” i ostalih gadosti na koje će zagovoravatelji EU biti spremni…[/quote]

Svi znamo da je nemoguće da referendum ne prođe, ali ipak…
…da mi je to doživjeti, da Mislav Bago kaže da nije prošlo, pa tužne izjave iz HDZa, SDPa, Vesna Pusić plače, Josipović skroz blijed, a ja u majici “Proud to be Croat”:smiley:

[quote=“trnac”]Kao što sam i napisao prije, sada biti protiv nije protiv zauvijek.
Nakon par godina se opet može napraviti referendum.
Po mojoj procjeni dovoljno vremena da se vidi kako će se razvijati stvar s unijom.[/quote]
Da, samo čemu onda cijela ova žurba, od 2007e nam govore kako ulazimo sljedeće godine i jedini cilj je što prije ući u EU. Ako preskočimo sad na referendumu onda ulazimo sa srbijom i bih.
Sjećam se da su nam 2005e govorili da ulazimo u EU prije bugarske i rumunjske a na kraju skoro 6g poslije njih. Mislim da su se sa njima malo požurili i opekli pa su sa nama bili strpljivi.

Radi se o politikantskim floskulama.

Sada je stav skoro svih stranaka:
EU = rješenje svih problema koje Hrvatska ima

Prije je bio cilj ulazak u NATO savez.
NATO = sigurnost Hrvatske od svih vanjskih vojnih sila

Gledao sam neki dokumentarac na HTV-u (Đelo jel) gdje se navodi da Grčka i Turska ulažu ogromne sume u vojno naoružanje. Obje su u NATO-u od davnih dana. Naravno da kupuju oružje proizvedeno u zemljama članicama NATO-a.

Kosorica & co. su na ego tripu jer si žele osigurati “besmrtnost” u udžbenicima povijesti gdje će pisati da su baš oni uveli HR u EU.

Zato što smo dali guze sada ćemo imat strašnu privilegiju ulaska godinu dana prije Srbije i BIH. Wow, stvarno privilegija. Umjesto da pustimo susjede neka oni pogledaju kako je tamo pa da onda mi polako.

Ma pričam svašta… idem spavat.

[quote=“neki_frajer”]Svi znamo da je nemoguće da referendum ne prođe, ali ipak…
…da mi je to doživjeti, da Mislav Bago kaže da nije prošlo, pa tužne izjave iz HDZa, SDPa, Vesna Pusić plače, Josipović skroz blijed, a ja u majici “Proud to be Croat”:D[/quote]

Ali… :hmmmmmm:
Zar Josipović može biti bljeđi nego što jest? :zub:

BTW, ovakva me demagogija izluđuje -


.

[quote=“Sljaker”]Ali… :hmmmmmm:
Zar Josipović može biti bljeđi nego što jest? :zub:

BTW, ovakva me demagogija izluđuje -


.[/quote]

To je PR :slight_smile:

Protiv, apsolutno!

[quote=“Sljaker”]
BTW, ovakva me demagogija izluđuje -


.[/quote]

Da, ali gledajući malo komentare čini mi se da ima nade za nas.

Ma jok.
Najbrojnija glasačka populacija je nepismena (informatički naravno).

Da, šteta.

Ne mora značiti, dečki.
'91. su svi procjenjivali da nemamo šanse protiv JNA i četnika, a na kraju smo ih dobro naguzili.

Izgleda da nam trebaju što manje šanse da bi skupili glave na hrpu i pokazali snagu…

Onda je to bila opipljiva opasnost - sada je to “tamo nešto” - a i mediji su na EU strani…