Aplikacija kupovina

Pozdrav svima dali ima kakva aplikacija tipa ja uslikam neku sliku tipa auto i to pohrani u bazu i sljedeci put kada slikam taj auto on mi kaze tocno koji je to auto

Jel ima takav app da se prodaje negdje tipa codecanyon il tako nesto zasad nisam nista takvo pronaso da se moze kupit

Imas besplatno na google http://www.google.com/insidesearch/features/images/searchbyimage.html samo uradis upload na google cload i posle pretrazujes :smiley:

Al ja zelim sam svoju bazu ne da sa googlom imam posla :smiley:

To zelis na site-u ili sta?

ma kao app za mob…

tesko ces takvo nesto pronaci, to je nesto kao sto fb ima aplikaciju za prepoznavanje lica osobe ?

https://moodstocks.com/blog/article/image-recognition-in-phonegap-with-the-moodstocks-sdk/
Ja sam radio sa phonegap slican program ali je bio za barcode :smiley: vidi sa ovim ako mozes da nabudzis u tvoj app :smiley:

Neznam gdje bit tako sto mogao kupit @janjicar da slicno tom sistemu

Nemogu si oupce zamislit recimo ti slikas sa jednog kuta taj auto i sljedeci put kad ga uslikas za 10-tak stupnjeva sa drugog kuta kako da prepozna da je to bas to

Pazi to sto ti trazis je takva tehnologija koju nema cak ni google, to je vestacka inteligencija image processing . To i ako nadjes a sumnjam da hoces treba da prodas pola bosne da kupis. Srecno :confused:

Ma sve je to pitanja dali nema google cisto sumljam oni 2% svog proizvoda podjele sa svijetom a sta je sa ostalih 90 % proizvoda to je sve tajna…

A ako uspije napravit onda mu svaka cast :smiley: onda si mogu ti reci uspio u zivotu :smiley:
Ideja je odlicna i mislim da bi aplikacija dobro prosla ali je ipak tesko ostvariva

Ideja se ne može ostvariti na način koji ti misliš jer bi to trebao biti algoritam koji će razvijati mnogo mnogo ljudi i to dugo, šta misliš koliko ljudi radi na algoritmu facebooka za prepoznavanje lica. Uzmi si za primjer ako koristiš free library za barkod skeniranje već imaš problema kod manjih rezolucija i smanjene svijetlosti, a kamoli za aute. Ideja bi možda bila ostvariva da postoji baza automobila pa da prvo uneseš proizvođača pa onda nekako na duljinu auto dobiješ suženi izbor koji bi mogao biti.

Slazem se da mozda google poseduje…ali pazi kreni logicki na osnovu cega bi prepoznao da je taj auto pravi ako ga slikas iz drugog ugla…ako je iste boje ok prepoznace…sta ako vremenom nagromila 100 auta iste boje isti model…a ako znas sta je image processing onda moras da znas da on prvo izdvaja objekte na koje se fokusira slika…to bi radilo jedino da imas 3D modele i to jasno definisane u bazi…nadam se da razumes koliko je to komplikovano.

U potpunosti se slazem sa vama :smiley:

Ma znam da to mi sad ovako doslo na ideju pa da se sa vama savjetujem taj app minimum 200 000 il 300 000 $ bi mogao kostat

Kada uradis app ja ti licno dajem 200.000eu tako da zapamti i javi mi se :smiley:

hahaha :smiley: sta recimo da radis za drveca il biljka dje neznas kak se zove rod, porodica kak bi to uopce detektiralo @fico7489

To bi tek bilo komplikovano…necu da kazem nemoguce ali blizu :smiley:

i kakvi bi tu tek detalji morali biti jer je sve zeleno