Aplikacija za pretragu

Da li netko zna koja je aplikacija najbolja, ako postoji, s kojom se može pretražiti cijeli foder i sadržaj datoteka u tom folderu. Znači da aplikacija otvori svaki html, txt, php itd. fajl i unutar njega pretraži…

Pa notepad++ to ima već u sebi.

notepad ++

I ja isto koristim Notepad++. :slight_smile:

Notepad++

Ctrl-Shift-F
ili u meniju
Search / Find in Files

Koristim više programa s tom mogućnošću, no najbolji mi je Notepad++, jer s njim mogu i mijenjati tekst u više datoteka, u više podmapa, bez da datoteke otvaram.

Hvala. Nisam si uopće mislio da notepad++ to ima u sebi :slight_smile:

Heh, mnogi ga koriste godinama a da ne znaju za kewl mogućnosti poput npr. višestrukog kursora :slight_smile:

Ja sam već godinu dana razmišljao kako mu samo to fali da bi bio savršen, i onda se baš na ovom forumu neko pohvalio kako onaj drugi editor to ima pa sam slučajno otkrio da ima i Notepad :slight_smile:

Još kad budem otkrio kako napraviti svoj plugin za neke fore…

Ono što meni fali je selektiranje i zamjene/umetanje po stupcima. To često koristim i jedino sam na UltraEditu to našao do sada, a da radi zadovoljavajuće.

Misliš na ono sa ctrl+alt u notepad++ ?

http://www.sublimetext.com/

Sublime Text 2 Documentation
Column Selection - Sublime Text 2 Documentation

Ima sve, a ako nema lako je za napraviti.

http://docs.sublimetext.info/en/latest/index.html

Notepad++ ima označavanje mišem dok držiš Alt.
Ako je to ono što ti treba…
Za neke zahtjevnije radnje sa stupcima koristim copy/paste u Excel i natrag :neznam:

Kod Notepada++ mi najviše nedostaje sortiranje kao u TextPadu :frowning:

Notepad++ ima višestruke kursore, da, ali ne možeš na više mjesta paste napraviti.
Dok kod Sublime mislim da možeš.

[quote=“gambo”]Notepad++ ima označavanje mišem dok držiš Alt.[/quote]Je, to djeluje kao to. Nisam znao. Imam osjećaj da je to nešto novije?

Meni se kod update-a to isključi, pa moram u Settings / Preferences / Editing / Multi-editing staviti na Enable :wink:

Mislim da 1,2 godine već to koristim. Ta sam jednom tražio kako napraviti jer postoje dosta stranica gdje kod kopiranja isječka koda iskopiraš redne brojeve ispred svake linije pa ovo dobro dođe…

Jedna mogućnost je držati Alt i ići mišem gore-dolje

druga je držati Ctrl i klikati mišem po tekstu.

Nije baš intuitivno, teško za otkriti ako slučajno ne naletiš…

Good programmers use Notepad++ to code.
Extreme programmers use MS Word to code, in Comic Sans, center aligned.

A ja učio godinama programirati u wordpadu niti ne pomišljajući kako dobre benefite može donesti neki kvalitetniji editor xd

Copyright © 2022 WM Forum - AboutContact