Apomedia.hr prijevara

Prije 2 mjeseca sam kupio VPS od firme Apomedia.hr i gospodina (uklonjeno) od kojeg sam dobio fakturu i uredno je platio.Sve je bilo ok dok jucer u nedjelju me nisu poceli zvati ljudi odmah u 8 sati na mobitel da im ne radi mail.
Odmah sam sa mobitela pogledao jeli im radi web i vidio da ni jedan web ne radi.

Upalio sam racunalo i isao se logirati na WHM i server offline.
Doticnom gospodinu sam poslao poruku i on me uopce nije shvaco ozbiljno i rekao da vjerovatno nesto rade na serveru. Nakon par urgiranja, jer su mene ljudi urgirali, mi je rekao da je pogledao mail i da je vido u spam folderu da za danas imaju zakazan neki update na serveru i da se predvidja da ce radovi trajati do 15h.

Kako mi je sve to bilo sumljivo, napisao sam upit direktno na server4you i oni su mi poslali mail da gospodin nije platio za uslugu, da je ignorirao sva dosadasnja upozorenja i da je server nepovratno izbrisan.

Kad sam mu prosljedio mail, on me nazvao i poceo se izvlacit, da ne zna o cemu je rijec.
Uglavnom da skratim, zbog svoje nesposobnosti mu je istekao server, backup nema jer je cijeli dedi izbrisan a kad je sve to shvatio, stoj je napravio, vise ne odgovara na poruke, pozive i mailove.

Ne mogu mu nista jer je Osijek predaleko, udruga za zastitu potrosaca i inspektorat ne mogu nista jer sam firma, mogu ga samo tuzit a to je neisplativo. Bar mogu ovo napisat na forum.

1 Like

Il tuzi il preboli. Svakako je ovo korisno sto si napisao, da ljudi pripaze.

2 Likeova

pa valjda vidite sajt na cem lici dovoljno ti je da znas koliko su ozbiljni

2 Likeova

To je @apomedia korisnik? Ja njega izabrah za adsense partnera, valjda me neće izraditi -_-.

Balkansko poslovanje :smile:

1 Like

Je to je taj. On zvuci ozbiljno i pametno ali u biti je to sve gluma, on je toliko lazi napricao da sad brijem da se radi o neozbiljnom mladicu koji nema blage veze o poslu a uz to je jos i lazac.

Ja bi radije vratio kune nego dopustio ovaj post koji ce zauvijek ostati na internetu povezan sa njegovim imenom i prezimenom te firmom. A u poslu je reputacija sve. Jos cu ovo stavit i na bug.hr. Kad god neko gugla njegovo ime i prezime ili firmu naice na ovo. Jednostavno to moze samo ludjak dopustit ili jednostavno mulac koji ne zna. Umjesto da gradi svoje ime i firmu. Da mi se posteno javi i kaze kad ce vratit kune, ja bi zamolio admina da obrise post jer mi nije stalo nekoga na pocetku poslovnog zivota unistit. On ne shvaca sto ovo znaci ocito.

Koje ja povjerenje uzivam od svojih klijenata, koje sam stvarao dugo godina, pa da im serviram ovo za godisnji i to jos u nedjelju? To je hvala na tome sto sam trcao uplatit u banku da na vrijeme dobije novac i da stvorim povjerenje i zdravi poslovni odnos. A on zauzvrat mi nebi odgovorio na mail po 2 tjedna uz neku laz - i za kraj server nepovratno izbrisan.
Hoteli, vile, apartmani, velike firme u sred sezone bez maila i stranice - mi govore da im posaljem sve za prijenos stranica na drugi hosting.

Sva sreca da se to nije dogodilo za 2 dana kad mi shared hosting na hostgatoru istice, ovako sam samo pointao name servere na shared ali zadnje 2 stranice moram kompletne izpocetka napravit. A 3 strancie su bile pred zavrsetkom i sad ih moram iz pocetka napravit. Da ne spominjem koliko mi je trebalo da prebacim sve sa jednog shareda na VPS. Dobro da nisam dirao drugi shared.

Ispred njega je svijetla buducnost ako nastavi ovako. Ovo mu je lijepa referenca.

1 Like

Žao mi je to čuti. Gledaj, ne vidim stvarno razlog zašto si kupio VPS na domaćem tržištu kad su strana provjerenija i povoljnija u svakome pogledu. Ukoliko si imao takve klijente, trebao si praviti sam backup svih stranica svakih mjesec dana (to rade neki webmajstori za svoje stranice, a pogotovo kada je u pitanju klijent takvog kalibra).

Pozdrav,

htio bi se nadovezati na ove optuzbe i upozoriti ljude i vlasnika foruma. Ta osoba je na starom forumu bila regana pod apostol te je mene prevarila za 1 000 kuna za nabavljanje lajkova negdje prije 10- ak mjeseci. Onda sam ove godine odradio jedan posao s njim na temu pisanja clanaka. To odradio korektno pod ovim accountom, ali onda prije mjesec dana me zeznuo za pisanje clanaka, obecao je napisati clanke al nije to napravio, moja sreca je bila u tome da nisam novce uplatio, a onda me on trazio novce u naprijed pa sam odustao od svega jer sam vidio da je to ista osoba pod accountom apostol s bivseg foruma.

Toliko od mene sto drug gore kaze nikakve koristi od svega ovoga, mozemo to napisati tu, al se on sutra rega pod drugim imenom i idemo dalje :confused:

1 Like

Vidiš, gledam sada na google adsensu, stoji u historiji da je na istom računu bio i apostolski.net što se poklapa sa tvojom pričom. Ja se nadam da je ipak neki nesporazum, inače ode meni 25€ :D.

1 Like

Pa backupbuddy mi backupira jednom tjedno sve stranice i salje na dropbox - nisam bolesnik %. Jedino u cemu sam ostecen konkretno su zadnje 2 stranice, frisko napravljene i 3 stranice koje su pri kraju i koje moram izpocetka jer na VPSu imam shared za demo i radne verzije stranica.

A VPS sam kupio ovde radi toga sto mi je ponudjen po puno povoljnijoj cijeni od Hetznera, tada sam trazio brzinu (njemacka) a ne toliko povoljnu cijenu (VPS u SAD-u) i obecao mi je podrsku i pomoc pri postavljanju a od toga na kraju sipak. Jer sam zelio zaobici licencu za cPanel pa stavit zPanel ali to je ludost radit sa puno domena.

Nove stranice radiš direktno online? Čudno da nisi imao na PC-u backup. Nebitno, naravno da nije do tebe.

Zašto kupujete hosting od hr preprodavača umjesto direktno od svjetski poznatih firmi?! Pa cijene su danas toliko male da se ne isplati mučiti sa malim hr firmicama. Čak ima i hr pouzdanih firmi koje pružaju kvalitetnu uslugu za prihvatljivu cijenu.

Čitaj! 20 znakova, još 20.

www.ovh.ie
www.hetzner.de
www.server4you.de
www.webtropia.com

i pored ovih firmi, ti uzimas od nekog domaceg? LOL.

Ovdje ti se samo isplati uzet ako hoces da ti je IP servera iz HR/BA/SR tipa
www.plus.hr (sa njim sam uvijek imao najbolja iskustva)
www.leftor.com
www.ion.ba

Pročitaj post iznad svog.

Ja na digitaloceanu nikavih problema do sada.
Da ne upadam u losa iskustva sad sam napravio cron backup na Amazon S3.

A koji bi Vi reseller preporučili s HR datacentrom

kakva su vam iskustva sa ovima,pošto vidim da imaju stvarno dobre cijene
http://www.posluh.hr/reseller-hosting

Probao sam radit na localhostu preko wampa ali je presporo. Možda je do teme koju najčešće koristim ali i rođak Fezbaš/C++ programer kaže da je i njemu spor i da ne zna zašto. Pa računam kad on ne može namjestit i nisam naišao na neki tutorijal dobri za konfiguraciju localhosta pa sam nastavio radit kao do sada…

Spor localhost? U kojem smislu spor, možeš to malo pojasnit? Ako te već wamp zeza, probaj xampp. Ja sam oba isprobao i jedan i drugi su super.

Što se tiče hostinga, ja upravo isprobavam i https://www.openshift.com/products/pricing

Dosta je dobar, barem što meni trenutno treba, a preko git-a možeš pushati na njihov server tako da imaš kompletno verzioniranje sređeno pa si siguran da uvijek imaš i kod sebe backup. Ne znam kako je kod drugih, pretpostavljam da i digitalOcean pruža sličnu uslugu.

R.I.P. za stranice…:rage:

A ovaj apostolski je u samom startu bio sumljiv :mask: