Asp.net contact script

Hi,

trazila sam po forumu… hitno mi treba jedna kontakt skripta u asp.net-u (ime, prezime, firma) i sve to poslati na mail i jos jedan povratan mail da je poruka primljena. svaka pomoc je dobrodosla, tnx…

Imas objekte: SmtpClient i MailMessage.

u mailMessage.Body napunis sta zelis, namjestis From i To propertye, i onda posaljes preko SmtpClient:
var message = new MailMessage(“from”,“to”);
message.Body = “blabla spam spam”;
var client = new SmtpClient("“mail.mojhost.hr”);
client.Credentials = new NetworkCredential(“username”, “pass”);
client.Send(message);

ukratko.

Formu valjda znas nacrtati, i pokupiti podatke sa nje?

[quote=“hudo”]Imas objekte: SmtpClient i MailMessage.

u mailMessage.Body napunis sta zelis, namjestis From i To propertye, i onda posaljes preko SmtpClient:
var message = new MailMessage(“from”,“to”);
message.Body = “blabla spam spam”;
var client = new SmtpClient("“mail.mojhost.hr”);
client.Credentials = new NetworkCredential(“username”, “pass”);
client.Send(message);

ukratko.

Formu valjda znas nacrtati, i pokupiti podatke sa nje?[/quote]

Hvala mnogo hudo, molim za jos malo pomoci… formu sam nacrtala, ali kako cu sad popkupiti podatke sa nje (ime, prezime, firma, e-mail,…)
tnx…

Request.Form["ImePolja"]

Hvala puno sad sve radi, ali mi treba i da imam obavezna polja za ispunu sa crvenom zvezdicom pored. Kako sad to napraviti, tnx…

Stavi crvenu zvjezdicu pored polja, a polja provjeravaj sa

if((Request.Form["ImeObaveznogPolja"]==null)||(Request.Form["ImeObaveznogPolja"].ToString()==""))

u slučaju greške ispišeš odgovarajuću grešku… Vrlo vjerojatno postoji već postojeća kontrola za to da ju samo drag & dropaš sa toolboxa u VS, ali nisam nešto sa webformama, radim u MVC-u, tako da ti tu ne mogu pomoći

pogledaj kako koristiti Validatore, odnosno kako ih spojiti sa text box-om na formi. Ima o tome vise na

sad sam sve morala prebacit vo vb i tu sam se nesto zapetljala, mozete li mi reci sto ne valja u kodu… tnx…

Ako problem nije rijesen javi mi se na mail mailskejo@gmail.com pa cu ti dati gotovu skriptu sto imam…

vrijedi za sve kojim treba…

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja