Asp.Net MVC4 Ajax.ActionLink se ponasa poput Html.ActionLink

Pozdrav svima!
Naime, radim jedan sajt (Visual Studio 2012 - MVC4) i u _Layout.cshtml imam napravljen glavni izbornik koji ima slijedeci kod:


  • @Ajax.ActionLink(“Početna”, “Home”, “Home”,
    new AjaxOptions
    {
    HttpMethod = “GET”,
    InsertionMode = InsertionMode.Replace,
    UpdateTargetId = “mainDiv”,
    LoadingElementId = “progress”
    })

  • i kad udarim F5 tj., debug - prvo se ucita pocetna stranica koja u View-u pocinje ovako:
    @{
    ViewBag.Title = “Home”;
    }

    [ Naslovnica ]

    . . .

    i tako mi pocinje svaki novi View npr.
    {
    ViewBag.Title = “AboutUs”;
    }

    [ O nama ]

    . . .

    Problem je u tome sto. kad god da kliknem na (Ajax.ActionLink) link meni se ucita to sto treba, ali ucita mi se citavi sajt, a ne samo određeni dio i vise ne znam sto da radim. Ima li tko kakvu ideju?

    Zippyshare.com - SS1.png
    Zippyshare.com - SS2.PNG

    Samo da napomenem, radio sam ranije jedan projekt u VS 2010 i koristio isti kod i tamo radi, a ovdje ne. I pokrenem taj stari projekt u VS 2012 i sve radi.

    Hmm, nisam nikada tako koristio Ajax, ali jesi slucajno pogledao source kod stranice, sto se u biti renderira, i network debuger od Chrome/IE/FF da vidim kakve requeste radi klijent?
    Ovo tvoje izgleda ok. Pomoglo bi kada bi vidio cijeli projekt, ako bas hoces posalji mi source na mail pa cu probati debugirati lokalno?

    Isuse, skoro sam sve bacio sa stola kad sam skuzio u cemu je problem… Mislim, sad se smijem, ali tog trena dobro da mi suza nije potekla jer vec ima vise od 20 dana - mislim, ja sam nastavio nesto drugo radit - tu i tamo sam se bacio na ovo… Dakle, problem je sto
    sam kod pr.:
    @Ajax.ActionLink(“Klikni”, “PozoviMe”, “Home”,
    new AjaxOptions … ) IZOSTAVIO ZAGRADE -…-’
    ( Zippyshare.com - SS1.png ) - dakle, ide …new AjaxOptions() { …

    MULEC! xD

    to je bas cudno, u “obicnim” c# kodu je svejedno dali pises
    new Auto() { Registracija = 123 };
    ili
    new Auto { Registracija = 123 };

    izgleda da si nasao bug u Razor parseru :slight_smile: