ASP.NET, MySQL baza i encoding

Pozdrav,

evo ovo bi bio dakle moj prvi post. :slight_smile:

Razvijam web aplikaciju u ASP.NET-u, jezik je C#. Baza je MySQL. Problem je očigledno u encodingu jer bez obzira kako postavljao encoding web documenta (.aspx), te bez obzira kako postavljao collation u MySQL bazi dogadja se sijedeće:

• u samom web dokumentu dijakritički znakovi se ispisuju normalno (č, ć, ž …)

• čitanje sadržaja baze (SELECT upitima iz aplikacije) je dobro, dakle ono što je u bazi samoj uređivanjem tabele postavljeno s dijakritičkim znakovima baza ispravno spremi, aplikacija dobro prenosi i vidljivo je na web stranici.

• problem se javlja kod UPISA u bazu, dakle (UPDATE statement i MySQL konekcija te MySQLAdapter rade ovaj dio posla) kada u bazu ode “upitnik” umjesto dijakritičkog znaka.

Ima li netko ideju što se dogadja i kako riješiti ovu situaciju ? Unatoč intenzivnoj Google potrazi niti jedan rezultat nije pomogao.

Hvala.

Josip

Kada radim insert update koristim ovaj meta tag za html

a baza(tablica) je podesena na cp1250_croatian_ci i radi sve bez problema.
Uvijek provjeri da li tablela ima podesn taj cp1250_croatian_ci.

[quote=“nike”]Kada radim insert update koristim ovaj meta tag za html

Uvijek provjeri da li tablela ima podesn taj cp1250_croatian_ci.[/quote]

Hvala lijepa !

Probat ću s tim rješenjem pa odmah javim kako ide.

[quote=“nike”]Kada radim insert update koristim ovaj meta tag za html

Uvijek provjeri da li tablela ima podesn taj cp1250_croatian_ci.[/quote]

Dobro je, odmaknuli smo korak naprijed. :slight_smile: Nema više “rubbish” znakova upisanih u bazu, sada samo upisuje “c” gdje trebaju biti “č” ili “ć” ili pak “z” umjesto “ž”. Postavio sam ovaj collation koji si naveo kao svojstvo cijele baze, zatim kao svojstvo tabele te zatim za sva polja u bazi gdje se može postaviti. I jasno u web page kao meta tag.

ne znam zasto ali u conection stringu za bazu imam i ovo:

charset=‘utf8’

Probaj i to ubaciti. Ne sjecam se zbog cega sam t postavio, mozda nije radilo sve kako treba sa drugim

[quote=“nike”]ne znam zasto ali u conection stringu za bazu imam i ovo:

charset=‘utf8’

Probaj i to ubaciti. Ne sjecam se zbog cega sam t postavio, mozda nije radilo sve kako treba sa drugim[/quote]

To je to ! Živio! :zhuja:

Ubačeno u connection string i sve radi. Vrijedilo je javiti se ovdje na forum. No, bit će i još pitanja, s obzirom na širinu aplikacije.

Hvala puno i lijepi pozdravi. :slight_smile:

Josip

[quote=“JosipMiller”]To je to ! Živio! :zhuja:

Ubačeno u connection string i sve radi. Vrijedilo je javiti se ovdje na forum. No, bit će i još pitanja, s obzirom na širinu aplikacije.

Hvala puno i lijepi pozdravi. :slight_smile:

Josip[/quote]

nema na cemu.

Zivio i ti meni :zhuja:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja