Asus X515JA Ne znam podici OS na isti, (Pomoc) :)

Pozdrav.

Kupio sam Asus X515JA fresh Novo iz shop-a
Kada ga palim ulazi direktno u Bios

Pravio sam boot-abilan USB Flash , ali ne moguce je da pokrenem instalaciju.

Opcija CSM ne postoji unutar bios-a
Bios sam update na 2021 god.

Ne znam odakle gdje i sta, ako neko moze pomoci super jer sutra ujutro moram sve to napraviti da bi sestra prisustvovala takmicenju fizike.
Hvala

probaj napraviti bootabilan USB sa drugacijim podesavanjima, promijeni ono NTFS, probaj sa exFat ili FAT32 … vidi na googleu sta uraditi kada se ne moze sa CSMom

probaj ovo

https://www.pendrivelinux.com/yumi-multiboot-usb-creator/

imas dole YUMI fat32 (uefi + bios) … probaj sa tim multibootom

Na zalost ista scena.
Nisam siguran, ali izgleda da bi trebalo da pomocu USB flasha ubacim UEFI EZ advanced mode ili kako vec , u kojem bi trebalo da mogu kreirati boot opciju. opet nisam siguran
Probam to naci na google , kako bi uspio ubaciti to

Imam opciju Launch EFI Shell from filesystem device, mozda je to opcija pomocu koje idem dalje ? sto mislis o tome.
hvala <3

ne znam majke mi, ne razumijem se bas u to haha i ja sam imao poblema s tim, na kraju me spasio ovaj yumi multiboot, probaj svaku kombinaciju

1 Like

Po mom misljenju , trebao bi da udjem u Asus Efi Utility EZ Mode, vecinom vidim da to ljudi pale pomocu tipki kada upale uredjaj :smiley:
ali kod mene izgleda treba instalacija neka :smiley:
Na laptopu je SSD , i stvarno ne znam haha :smiley:
nista kralju , hvala na javljanju :smiley: <3

1 Like

Jel stavljas windowse na to?

1 Like

ako ces windows Download Windows 10 imas to taj tool, preko njega kreiras usb bootabilni. skoro imao slican problem i to je resilo stvar. kada sam odradio preko rufus-a nije proslo ali preko ovog tool-a jeste.

1 Like

Ne postoji niti jedan task koji možeš odraditi s MMCT a da ih ne možeš riješiti s Rufus alatom. Samo što treba odabrati prave opcije, pravo formatiranje, pravo particioniranje…

2 Likeova

da ok, ja sam po defaultu sve ostavio i u prvom slucaju je javljalo neku gresku sto nikad ne bih ni pretpostavio da moze da bude problem, iako odradi flesh do kraja. od muke sto kazu probao ovaj windows alat, takodje default i on je odradio stvar. mislim da je asus takodje bio u pitanju.

1 Like