Autobusnelinije.com

Napravio sam pregled autobusnih linija na području Hrvatske www.autobusnelinije.com

Super ti je to!

Od kud si izvukao bazu, ako nije tajna?

[quote=“digits”]Super ti je to!

Od kud si izvukao bazu, ako nije tajna?[/quote]
puno truda i poznavanje odredenih ljudi iz te branše

Vizualno je vrlo loše, ali je valjda funkcionalno. Igrom slučaja poznam momka koji je već napravio nešto slično.
Funkcionalnost je valjda ista, ali je vizualni dio puuuno bolji. Evo link-www.autobusi.hr

Ne funkcionira dobro:

18:30 - 19:30 Beograd - Zrenjanin
Stanice: Zadar Benkovac Obrovac Gračac Udbina Korenica Plitvička jezera (Korenica) Glina Petrinja Sisak Sremska Mitrovica Beograd Zrenjanin
Prijevoznik: Autoprometno poduzeće Požega

Pretraživanje: Crikvenica - Stubica za 07.12.2012 Petak
12:45 - 15:18 Crikvenica - Stubica
Stanice: Novi Vinodolski Selce Crikvenica Dramalj Jadranovo (crossroads) Kraljevica Bakarac Bakar (crossroads) Rijeka Delnice Stubica Nadvučnik Severin na Kupi Zdihovo Bosanci Bosiljevo Karlovac Zagreb
Prijevoznik: Croatia - Bus

sto ne funkcionira dobro?
tu je spisak svih stanica od navedene linije, a boldano su prikazane one koje se nalaze izmedu mjesta koja se traže…

[quote=“autobusnelinije”]sto ne funkcionira dobro?
tu je spisak svih stanica od navedene linije, a boldano su prikazane one koje se nalaze izmedu mjesta koja se traže…[/quote]

Nisam baš siguran, hm…

[HTML]Autobusna linija Bjelovar Zagreb - Croatia - Bus
Datum putovanja 02.11.2012
Stanice: Županja Slavonski Brod Bjelovar Nova Gradiška Kutina Čazma Ivanić Grad Karlovac Zagreb Ljubljana München Ulm Stuttgart Pforzheim Karlsruhe Mannheim Frankfurt [/HTML]

@renato

Pa to je ok. Taj autobus ide iz Županje za Frankfurt. Na putu staje na svim navedenim postajama, među ostalim i na postajama Bjelovar i Zagreb. Nakon Zagreba nastavlja dalje put Frankfurta.

Dakle u ovom slučaju Bjelovar i Zagreb nisu polazišna i krajnja postaja, već su to postaje Županja - Frankfurt.

Ali slažem se s tim da to nije dobro izvedeno jer dovodi korisnika do zbunjivanja.

navedenu liniju iz Županje do Frankfurta je Croatia bus spojio sa linijom iz karlovca do frankfurta…zbog navedenog izgleda kao greška, a može se navedeno vidjeti i na stranici Autobusi.hr - MeÄ‘ugradski vozni red - Ĺ˝upanja - Frankfurt - Croatia - Bus d.d.

[quote=“Uber_Gosu”]Ne funkcionira dobro:

18:30 - 19:30 Beograd - Zrenjanin
Stanice: Zadar Benkovac Obrovac Gračac Udbina Korenica Plitvička jezera (Korenica) Glina Petrinja Sisak Sremska Mitrovica Beograd Zrenjanin
Prijevoznik: Autoprometno poduzeće Požega

Pretraživanje: Crikvenica - Stubica za 07.12.2012 Petak
12:45 - 15:18 Crikvenica - Stubica
Stanice: Novi Vinodolski Selce Crikvenica Dramalj Jadranovo (crossroads) Kraljevica Bakarac Bakar (crossroads) Rijeka Delnice Stubica Nadvučnik Severin na Kupi Zdihovo Bosanci Bosiljevo Karlovac Zagreb
Prijevoznik: Croatia - Bus

[/quote]

Pogledaj odgovor kojeg sam dao renatu.

mozda bi trebalo jos viise naglasiti boldane stanice.
Slažem se da može zbuniti korisnika, ali isto tako je po meni glupo ne dati korisniku informaciju odakle dolazi autobus. Da li mu je Bjelovar prva ili deseta stanica…

[quote=“autobusnelinije”]mozda bi trebalo jos viise naglasiti boldane stanice.
Slažem se da može zbuniti korisnika, ali isto tako je po meni glupo ne dati korisniku informaciju odakle dolazi autobus. Da li mu je Bjelovar prva ili deseta stanica…[/quote]

Iskreno “who cares about that?” Meni je jedino bitno da me taj autobus odveze sa točke A na točku B. Ako se vozim u Zgbu, i želim da me autobus preveze od Getroa do Remize, meni je tako svejedno dali taj autobus ide sa Malešnice, Španskog, Prečkog, Jankomira ili ko zna odakle sve ne. Meni je bitno da on dođe u zadan vrijeme i da me preveze na zadani cilj.

my 2 cents

[quote=“CreatifCode”]Iskreno “who cares about that?” Meni je jedino bitno da me taj autobus odveze sa točke A na točku B. Ako se vozim u Zgbu, i želim da me autobus preveze od Getroa do Remize, meni je tako svejedno dali taj autobus ide sa Malešnice, Španskog, Prečkog, Jankomira ili ko zna odakle sve ne. Meni je bitno da on dođe u zadan vrijeme i da me preveze na zadani cilj.

my 2 cents[/quote]

da ali ako bus krece iz zagreba do dubrovnika a ja ga cekam u metkovicu onda mi je bitna informacija da je to bus koji ide iz zagreba i moze kasniti i do sat vremena…

A nije ok. Pogledaj redosljed postaja. Županja-Slavonski Brod-Bjelovar-Nova Gradiška-Kutina-Čazma-Ivanić Grad-Karlovac-Zagreb

Čisto sumnjam da tako bus vozi :slight_smile: i bila bi malo duža vožnja od uobičajene

[quote=“renato100”]A nije ok. Pogledaj redosljed postaja. Županja-Slavonski Brod-Bjelovar-Nova Gradiška-Kutina-Čazma-Ivanić Grad-Karlovac-Zagreb

Čisto sumnjam da tako bus vozi :slight_smile: i bila bi malo duža vožnja od uobičajene[/quote]

cesto autobusne kompanije spajaju linije, pogotovo ako se radi od dužim linijama…po papirima ta linija ide u karlovac sto sam vec napisao iako ne izgleda logicno. Sa ekonomskog stajalista prijevozniku je u cilju da pokupi sto vise ljudi iz hrvatske prema njemackoj.
Da li sam za navedenu liniju dobio krive informacije, moguce je…ali to nije greška u kodu nego su bas te stanice upisane za navedenu liniju…

Ma skužio sam to, na stranu retarda koji je radio vozni red, vjerojatno diplomirao na prometnom faksu a svi znamo što to znači :p, čisto prikaz linije bi trebao biti intuitivan i očit. tako da su ostala stajališta “grayed out” a fokus je na odabranim stajalištima i eventualno onim između ta 2, naravno sa vremenima dolaska i odlaska.

Ideja ti je super ali je izvedba karastrofa, nemoj se uvrjedit samo iznosim svoje viđenje, to izgleda kao djelo programera a ne dizajnera. Trebaš bit svjstan da su ljudi uglavnom “retardi” i da im sve trebaš nacrtat i prilagodit maksimalno.

Recimo kada potegnem listu polazaka da ako stisnem slovo “P” da se lista pomakne na slovo P, a ne da skrolam ko manijak do pule jer nakon 2sec odlazim sa stranice, tako većina ljudi to gleda. Za konkretan primjer mislim da bi neki JS/jQuery kod koji “pogađa” prema početnim slovima (kao kod gugla) super dobro sjeo. Kao i bolje grafičko uređenje prikaza puta i validacija unosa bez refreshanja (AJAX).

Imaš ono najbitnije (bazu) i nemoj sad da te ove sitnice koje u 1 danu napraviš zajebu…pozz :stuck_out_tongue:

[quote=“Uber_Gosu”]Ma skužio sam to, na stranu retarda koji je radio vozni red, vjerojatno diplomirao na prometnom faksu a svi znamo što to znači :p, čisto prikaz linije bi trebao biti intuitivan i očit. tako da su ostala stajališta “grayed out” a fokus je na odabranim stajalištima i eventualno onim između ta 2, naravno sa vremenima dolaska i odlaska.

Ideja ti je super ali je izvedba karastrofa, nemoj se uvrjedit samo iznosim svoje viđenje, to izgleda kao djelo programera a ne dizajnera. Trebaš bit svjstan da su ljudi uglavnom “retardi” i da im sve trebaš nacrtat i prilagodit maksimalno.

Recimo kada potegnem listu polazaka da ako stisnem slovo “P” da se lista pomakne na slovo P, a ne da skrolam ko manijak do pule jer nakon 2sec odlazim sa stranice, tako većina ljudi to gleda. Za konkretan primjer mislim da bi neki JS/jQuery kod koji “pogađa” prema početnim slovima (kao kod gugla) super dobro sjeo. Kao i bolje grafičko uređenje prikaza puta i validacija unosa bez refreshanja (AJAX).

Imaš ono najbitnije (bazu) i nemoj sad da te ove sitnice koje u 1 danu napraviš zajebu…pozz :p[/quote]

Hvala na kritikama, takvo mišljenje me zanima.
Ja i jesam programer i napravio sam za prvu ruku da mi funkcionira baza i SEO…
Mislim promijeniti ajax kontrolu, tu se apsolutno slažem da ovj nije baš adekvatna…isto tako i sami dizajn izlista rezultata pretrage (taj dio ce mi odradit dizajner je ja za to nemam smisla).

Kao što si rekao te izmjene promijenim u relativno kratkom vremenu. Site radim po fazama, a ovo je debelo testna…I ovaj prezentacijski dio mi je nešto što jako lagano mogu promijeniti…na to nisam ni trosio puno vremena, nego vise na neke funkcionalnosti poput kupovine karata a koje nisu ni vidljive u ovoj fazi…

Mislim da ti na index stranici fali malo texta, par h1, h2…tagova i optimiziranih fotki
Zadnjih godina preusmjeravam posjetitelje mog weba na autobusni kolodvor | vozni red | plovidbeni red | red vožnje | stanica
Moze neki osvrt tipa: autobusni-kolodvor.com V.S autobusnelinije.com ?
Hvala
Pozdrav

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja