Automatsko dodavanje texta u post

Postoji li način da se u wordpressu uz pomoć nekog plugina automatski doda odredjeni text na kraj ili početak posta npr Naslov posta + tekst + naslov kategorije + tekst

WP Insert - s ovim pluginom mozes dodati bilo sto ispod, iznad ili u sredinu posta.

znam ja da mogu teks sa ovim pluginom dodat automatski, ali potrebno mi je da ako je naslov posta npr Online kupovina ribok patika
da automaski plugin napravi na kraju posta tekst Online kupovina ribok patika + (neki text npr najjeftinije i najbolje patike besplatna dostava) + naziv kategorije (npr. ribok patike) + text (po najboljim cijenama)

Nadam se da razumijes sta pričam, znači teks je promjenjiv, od posta do posta je drugaciji tekst a ja o programiranju i šortkodovima, pozivima funkcija i svemu tome nemam blage veze.
Po ovoj formuli ova dva teksta kao u gornjem primjeru su stalni a mjenjaju se naslov posta i kategorija ili tag, valjda nisam konfuzno objasnila previse.

Ja sam ovaj zadnji post shvatio kao da ti želiš da taj plugin piše postove umjesto tebe. :slight_smile:

Ti samo zadaš u naslovu članka ‘‘Kako zaraditi’’, a on sve ispiše. :wink:

Znam da se preko Yoast SEO plugina mogu dodati sufix i prefix u meta title, no za dodati direktno u naslov nisam nasao ni jedan plugin.

el mero u sustini si blizu. pokusavam ovo da mi neki plugin preko šortkoda (koji bi ubacila u sve postove) pozove ovo %post_title% | neki tekst | %blog_title% | neki tekst
jel sad dobro objasnjeno. ovo je moguće kod nekih seo plugina napraviti za meta description, a meni treba za ubacivanje u post da smanjim vrijeme pisanja opisa video klipova

Edit: Ovo je bio odgovor na anjin post, neznam zasto je odgovorilo na steelmaiden-ov.

Evo napisao sam ti jedan primjer, dodaj u functions.php file teme:

function my_the_title_filter( $title, $id ) {

$text1 = ' Neki text 1 - ';
	$text2 = ' - Neki text 2';

if ( 'post' !== get_post_type( $id ) ) return; // provjeri da li je tip posta 'post'

$category = get_the_category( $id );

if ( ! empty( $category ) && ! empty( $category[0] ) ) {

$title .= $text1 . $category[0]->cat_name . $text2;

} else {

$title .= $text1 . $text2;

}

return $title;

}

add_filter( 'the_title', 'my_the_title_filter', 10, 2 );
2 Likes

hvala na pomoći, ali moras mi ko malom djetetu objasniti sta si uradio i sta radi ovaj kod, sta treba jos uraditi itd posto sam stvarno neuka oko kodiranja. Ali stvarno puna hvala na pomoci.

Ono sta sam ja napravio sada je da ti naslov pretvori u:

Naslov + Tvoj text 1 + Ime kategorije u kojoj se nalazi post + Tvoj text 2

Ono sta ti sad trebas napraviti jest promjeniti $text1 = ' Neki text 1 - '; i $text2 = ' - Neki text 2'; unutar ovog mojeg gore koda.

Ako ti ne radi uopce javi.

hihi ovo za promjenu neki teks jedan i dva sam shvatila.
Naslov posta jel? Ne znam jesmo se shvatili. I gdje ja vidim tu promjenu. Meni ne treba naslov da mijenjam treba mi post content (sadrzaj posta) da bude Naslov + Tvoj text 1 + Ime kategorije u kojoj se nalazi post + Tvoj text 2
Mogu li pozvati ovo preko šortkoda? I kako napraviti taj šortkod? :slight_smile: izvini na silnim pitanjima ali moram pitat kad ne znam.
(ovo me podsjeca na to kad sam majci objasnjavala kako pustit muziku na racunaru, na kraju je zena odustala)

Aha znaci tebi treba modificirati sadrzaj. Nema problema.

Ako zelis to putem shortcode-a napraviti, evo primjer:

function detalji_posta_funkcija( $atts, $content = null ) {

extract( shortcode_atts( array(
		'text1' => '',
		'text2' => '',
	), $atts ) );

$id = get_the_ID();
	$output = '';

if ( 'post' !== get_post_type( $id ) ) return; // provjeri da li je tip posta 'post'

$output .= $text1 . $category[0]->cat_name . $text2;

} else {

$output .= $text1 . $text2;

}

return $output;

}

add_shortcode( 'detalji_posta', 'detalji_posta_funkcija' );

Uporaba: [detalji_posta text1="Neki tekst " text2=" neki drugi text"]

ja sam dodala ovaj kod u funkcion.php i neki vrag mi ovakav izasao na dašbordu nista nisam dodavala ni neki tekst samo sam htjela probat, ali nesta ne stima izgleda

Izgleda da si dodala kod izvan <?php tagova, napravi ovako:

<?php + ovaj moj kod gore + ?>

da <?php tagovi su falili, kazem ti ja da veze nemam.
dok shvatim koji je šortkod koja sam mazga, evo dodatak radi sve ok samo mi ispred neki tekst1 treba naslov posta
dakle hocu objavit post sa naslovom ribok patike e moze li jos pored ovog kad dodam ovaj shortcode [detalji_posta] da umjesto sto sad ide neki text1+ime kategorije+neki text2 da ide
ribok patike+neki text1+ime kategorije+neki text2
nadam se da te nisam previse smorila

Da, zaboravio sam naslov :slight_smile:

Ma nema problema, forum je tu da si pomazemo, evo konacan kod sa <?php tagovima:

<?php

function detalji_posta_funkcija( $atts, $content = null ) {

extract( shortcode_atts( array(
			'text1' => '',
			'text2' => '',
		), $atts ) );

$id = get_the_ID();
		$output = '';
		$title = get_the_title( $id );

$output .= $title . ' ' . $text1 . ' ' . $category[0]->cat_name . ' ' . $text2;

} else {

$output .= $title . ' ' . $text1 . ' ' . $text2;

}

return $output;

}

add_shortcode( 'detalji_posta', 'detalji_posta_funkcija' );

?>

To bi trebalo biti to, stavio sam i da se odmah dodaje razmak izmedju naslova, teksta1, kategorije i teksta 2 tako da ne moras uvijek paziti na to.

2 Likes

pametno si to uradio sa razmakom jer sam te i to mislila pitat. hvala ti puno. zivio sto godina.
sad ostaje da vidim kako ce gugl reagovat na ovo.
Radi odlično

evo proslo je vise od tri sata ja pušim cigaru i gledam temu i odusevljena sam, ne popusta me odusevljenje, moram jos jednom da se zahvalim clanu apazinjanu.

:wink: nema problema, znanje je beskorisno ako se ne dijeli

Copyright © 2022 WM Forum - AboutContact