Background banner

Kako staviti background banner na stranicu?

Kao body background. Elaboriraj na što točno misliš.

Ovako nešto:

http://www.adcamo.com/livesamples.php

Kako rekoh, samo postavi bitmapu kao background CSS-om, ako želiš iza kompletne stranice najčešće sa tagom i odrediš ponavljanje i poziciju.

Znam ja stavit pozadinu… al kako da joj dodam URL, dakle kad kliknem na nju da otvara neku drugu stranicu?

Iz mojeg iskustva takve reklame ni nemaju link - obično se radi o podizanju brand awarenessa prepoznatljivom slikom u pozadini. Ovo ne znači da se ne bi dao uglaviti i aktivni link na vidljivi dio backgrounda, ali to nisam nikada vidio, i ovisi jako o dizajnu stranice.

Jel mislis na ovako nesto kao sto je ovde?
http://tracara.com/

Da, tako nešto.

Pogledaj source stranice i biti ce ti jasno.

Veoma lagano se ovo napravi :slight_smile:

Znači u CSS uradiš ovo:

body{
background-image:url(../images/body-bg.jpg) no-repeat center top; 
background-attachment: fixed;}

ellyx, a link? :slight_smile:

U htmlu na taj div staviš link.

npr. <div pa sad šta sve ide u taj div > tako može :smiley:

[quote=“ellyx”]U htmlu na taj div staviš link.

npr. <div pa sad šta sve ide u taj div > tako može :D[/quote]

pametno čovjek zbori, samo ne mora stavljati na tag body nego pozadinu na taj div i dimenzije. znači npr.

pa u css-u klasu gdje upišeš dimenzije banera po želji

.banner
{
background: url(…/images/banner.png) no-repeat fixed 0 0 transparent;
wigth:500px;
height:100px;
margin:0;
}

Hvala ljudi :ljuger:

[quote=“rocknroller”]pametno čovjek zbori, samo ne mora stavljati na tag body nego pozadinu na taj div i dimenzije. znači npr.

pa u css-u klasu gdje upišeš dimenzije banera po želji

.banner
{
background: url(…/images/banner.png) no-repeat fixed 0 0 transparent;
wigth:500px;
height:100px;
margin:0;
}[/quote]

Neznam da li iko tako radi, ali to sam skontao i probao sam, na svom portfoliju, kod mene je bio slučaj da sam morao ubaciti Hover efekat, ali on mora na one slike koje se dodaju u css, tako da sam stavio na

i uspjelo je :slight_smile:

pa uglavnom nema pravila, tvoja kreativnost je da xhtml, css pa čak i programske jezike koristiš na načine koje možeš i znaš osmisliti. to je ljepota toga jer većinu puta postoji nekoliko načina za istu radnju.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja