Background scroll u Joomli

Napravio sam template za joomlu 1.6 i stavio ga na localhost. Sve super radi osim pozadine. Kako da napravim da pozadina uvijek ostane ista, onaj fixed scroll ili kak se već zove??

Napravio si čitav predložak a zapinje ti pozadina, hm zavisi od čega se sastoji, kako izgleda template, css fajlovi.

body { background-attachment: fixed; } ili
body { background: #000 url(img.png) left top no-repeat fixed; }

CreatifCode - ne pomaže :confused:
Ovo je tlika trenutnog templata i mislim da je svima jasan problem.

Ne vidim nikakvu “tliku”, a ni sliku.

Pa šta nevidiš razliku između ove dvije boje??

Kamo misliš da pozadina ostane ista? Dal’ je pozadina preko pola ekrana pa da želiš da je uvijek na mijestu dok scrolas po sajtu ?

ako je to to onda ti treba position: fixed ili tako nešto, nisma siguran pa isporabaj position …

Po širini je dobra, 1440 piksela, a po visini je samo 900 piksela…i to je rezolucija mog ekrana. Da, želim da ostane na mjestu dok scrolam po sajtu. Probo sam position i ništa. Isto ko i prije

Ne vidim sliku u tvom postu uopće.

Daj postaj komad koda koji se bavi s tom pozadinom pa da vidimo u čemu je problem, makar ja još uvijek ne kužim u čemu je problem. imaš one kockice u pozadini i imaš onaj gradient layer u pozadini i koji dio sad ti hoćeš da bude fixni, jedan ili drugi ili oba dva ili je sve to skupa jedna slika?

Ono gornje je slika. Nikakvog gradienta nema. Želim da se samo onaj prvi vidi.
Evo ti kod:
body
{
background: #fff;
background-attachment: fixed;
color: #000000;
font-size: 100.1%;
padding: 0px;
text-align: center;
}

Pa u kojem elementu ti je postavljen background-image, tamo moraš postaviti i taj background-attachment: fixed.

Ja sam mislio da si background image prilijepio na body pa sam ti zato postao primjer s body tagom, dakle ako ti je background image apliciran na tag html onda ovaj background-attachment postavi na html tag, ako je na #neki_element, nda to svojstvo postavi za #neki_element itd.
Nadam se da sam bio jasan.

Znači tamo gdje sam u css-u stavio link od background imagea trebam postaviti attachment: fixed??

Uptavo tako.

Evo ovo je moj trenutni kod:
body
{
background-image:url(…/images/bg.jpg);
background-attachment: fixed;
color: #000000;
font-size: 100.1%;
padding: 0px;
text-align: center;
}

I opet ništa

ajde probaj ovako:

body {
background: transparent url(…/images/bg.jpg) left top no-repeat fixed;
}

P.S. nagađam napamet jer mi nijie jasno što točno želiš, ajde mi probaj objasniti kao da sam dijete od 5 godina.

Kažem to zato jer bi ovo trebalo raditi ono što sam ja pretpostavio da ti želiš.

ajde probaj to napraviti na najobičnijoj statičnoj html stranici:

[HTML]
<!doctype html>

Test *, html { margin: o; padding: 0; } body { background: transparent url(../images/bg.jpg) left top no-repeat fixed; }

Ovo je test

[/HTML]

pa javi rezultat

Opet ništ -.-
Ovako, imam bg.jpeg sliku za pozadinu formata 1440x900 piksela. I želim da kad scrolam stranicom da pozadina ostane ista, mislim da ostane na mjestu, da nejde dolje. Kao u artisteeru kad odabereš background pa on ima neku teksturu dolje ili gore, i kad god scrolaš ta tekstura ostaje na svom mjestu. Mislim, nije samo na vrhu ili na dnu stranice. Kao da imaš neku crtu na dnu vrhu ekrana pa želiš da kad god scrolaš da ta crta ostane, da nije samo na vrhu stranice

http://www.artisteer.com/media/p4/files/templatefiles_new/134/HTML/index.html

kao što je u ovom templateu, naprimjer, pozadina fiksna?

Tražim na netu primjer toga, a sam forum ima takvu fixed pozadinu:krele::rotfl:

e toooooo

[quote=“rade997”]Opet ništ -.-
Ovako, imam bg.jpeg sliku za pozadinu formata 1440x900 piksela. I želim da kad scrolam stranicom da pozadina ostane ista, mislim da ostane na mjestu, da nejde dolje. Kao u artisteeru kad odabereš background pa on ima neku teksturu dolje ili gore, i kad god scrolaš ta tekstura ostaje na svom mjestu. Mislim, nije samo na vrhu ili na dnu stranice. Kao da imaš neku crtu na dnu vrhu ekrana pa želiš da kad god scrolaš da ta crta ostane, da nije samo na vrhu stranice[/quote]

Onda na krivi element primjenjuješ css. Daj pošalji html kod i css, pa će mnogo toga biti jasnije, a možeš i na PM ako ti je bed ovdje slat.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja