Backlinkovi

Bok potpuno sam novi SEO svijetu tek sam pročitao jednu knjigu pa mi se malo isprobavam uglavnom zanima me ,

recimo da se bacim čarapama - neka se zovu m0m čarape (sokne)

dali mi se isplati kupovati domene npr: cijenačarapa.com , najbolječarape.com , čarapezažene.com . . . itd

te sa tih domena linkat na m0mčarape.com

thx

Možeš napraviti više štete nego koristi.

P.S. Nadam se da znaš razliku između domene cijenačarape.com i cijenacarape.com?

[quote=“trnac”]Možeš napraviti više štete nego koristi.

P.S. Nadam se da znaš razliku između domene cijenačarape.com i cijenacarape.com?[/quote]

Znam , figurativan primjer :slight_smile:

Kako misliš više štete nego koristi ??

ako na svim “back” domenama imam sadržaj povezan sa imenom domene , te onda malo linkam prema konkurenciji i prema sebi, te su sve domene na drugom hostingu :wink:

Nekako mi se čini OK ovo radi kroz period od 1 mjesec …

Ako nisi siguran da znaš što radiš - ne radi to.

Imat ćeš koristi ako je svaka domena s različitog IP-a (hostinga), ali tek kroz duži period pošto će sve domene koje registriraš biti nove i neće imati nekog jačeg značaja.

Također, zaštiti si domene tako da se ne vidi da si ti vlasnik…

Osobno, ja se ne bi zamarao sa izradama tolikih site-ova kad na netu postji mali milijun daleko boljih tehnika za dobiti mnogo kvalitetnije linkove (Squidoo, Hubpages, tumblr, Weebly, Insanejurnal… )

[quote=“Darwin”]Znam , figurativan primjer :slight_smile:

Kako misliš više štete nego koristi ??

ako na svim “back” domenama imam sadržaj povezan sa imenom domene , te onda malo linkam prema konkurenciji i prema sebi, te su sve domene na drugom hostingu :wink:

Nekako mi se čini OK ovo radi kroz period od 1 mjesec …[/quote]

Energiju, vrijeme i novac koji bi uložio u te domene uloži u glavnu domenu.
I Špaco zna što je pirja.

Thx kužim sada , možda je vremenski kao novčano overkill

uz to gdje i kako najbolje kupit backlinkove , nemam bas previse vremena da bi okolo slao mailove i razmjenjivao linkove.

thx

[quote=“Darwin”]Thx kužim sada , možda je vremenski kao novčano overkill

uz to gdje i kako najbolje kupit backlinkove , nemam bas previse vremena da bi okolo slao mailove i razmjenjivao linkove.

thx[/quote]

Stavi oglas da kupuješ linkove za tematiku koja te zanima pa ćeš vidjeti što se nudi.
Izaberi što ti se čini korektno u odnosu uloženo/dobiveno.

Moj savjet ti je da ne kupuješ backlinkove,jer google to može biti sumnjivo,uostalom od njih nečeš imati koristi,ako si nov u seo svijetu pročitaj malo po google.imaš i ovdje 1 dobar članak o optimizaciji i backlinkovima
http://www.digital-point.org/seo-a-sem?start=5

[quote=“jason410”]Moj savjet ti je da ne kupuješ backlinkove,jer google to može biti sumnjivo,uostalom od njih nečeš imati koristi,ako si nov u seo svijetu pročitaj malo po google.imaš i ovdje 1 dobar članak o optimizaciji i backlinkovima
http://www.digital-point.org/seo-a-sem?start=5
[/quote]

Članak “Ulazni Linkovi ili Back Linkovi” je svakako jedan od boljih.
Jajani će ga naprosto obožavati.

:zub:

Ma ne vjerujem u taj IP hosting, imam 100+ sajtova sa istim Ip hostingom i svi su linkani međusobno pa imaju dobre rezultate.

Što se tiće ideje o linkanju sa domene. Ja bi kupio još par domena (kad već imaš volje) , ali i na njih bi stavljao neki sadržaj i nebi sve isti dan polinkao. Pričekao bi tjedan, mjesec… da google prvo indexira sve te sajtove i da njima neki rejting, jer ti linkovi ti ionako ništa nebi pomogli ako sami ti sajtovi nemaju rejting, moguće samo da bi ti štetu nanjeli.

IP hosting je sad “in”. Kosta ko suho zlato i daje nade dripcima koji misle da s crap contentom mogu rangat. Kao da google nema antispam ekipu, placene ljude, koji pregledavaju webove u top 10/20 kod pojedinih nisa.

E i uglavnom, zapelo mi za oko “nemam vremena” nesto kao mijenjat linkove i to.
Pravljenje backlinkova je nuzno i bez pumpanja ispocetka nema nikakvih rezultata.
Zatim tu ulaze neke druge varijable naknadno, za ranking, koje se skuze, ako se skuze.
Tako da u danasnje vrijeme kad web broji trilijune stranica, dobar web + umjetno pumpanje na pocetku = rezultati. Oboje jednako bitno.

A kakvi backlinkovi? Bilokakvi! S tim da to ne znaci 10.000 backlinkova s poddomena/domena nastalih jucer, vec mix svega i svacega. Gdje god i kako god uspijes dobavit koji, iskoristis ga. S vremenom to rezultira tako da je dio linkova s aged domena, authority/relevant domena, spam domena, foruma, potpisa, blogova, comment spama, social bookmarka, sveg zivog i mrtvog sto se nađe na putu :slight_smile:

I tad ownas web. Kratko receno.

za kvalitetne backlinkove potreban je i kvalitetan sadržaj…tako da posjetitelji stranice šire dalje vaše linkove,seo je naporan i dug proces ali ako ga se kvalitetno odradi,tvoje malo carstvo počinje rasti :smije:

Ma je, k****c će ti linkati sajt ako nećeš sam. Eventualno netko sa facea ili ako imaš veze među blogerima i slično.

ajd mi reci koliko si linkova postavio na ovom forumu od kad si član ili na neki m drugim forumima? svaki link koji si postavio je BACKLINK na tu stranicu,a zašto si ga postavio …vjerojatno jer je pisalo nešta pametno ili korisno na toj stranici

To vrijedi za neke tipove sajtova, uže specializirane, za ovo čime se ja bavim ne vrijedi baš.

s čim se baviš ak je za javnost :smije:

zabava

Iskreno ja volim da postavim link ka nečemu kada je stvarno korisno ili zabavno.

Ipak, ja sam webmaster, znam koliko to ljudima znači, pa malo i zbog toga radim… dok prosečne posetioce baš briga. Oni ni ne znaju šta ti imaš od toga što ti je sajt posećen… Oni će ti vrlo retko linkovati sadržaj, ma koliko bio kvalitetan :slight_smile:

Ako baš hoćeš da te posetioci linkuju, onda moraš pisati tekstove sa velikim viralnim potencijalom.

Informišite se malo o viralnom marketingu :slight_smile:

To su vam dva teksta o viralnom marketingu, a ovo je sajt jedne agencije koja se baš time bavi i postigla je ogroman uspeh u Srbiji!

Već u prvom pasusu ćete saznati kako je jedan srpski sajt u prvom danu imao pola miliona poseta! :slight_smile:

http://www.viralnimarketing.com/

Uspio sam omašiti thread, ali nema veze, on topic je. :slight_smile:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja