Backorder domain, sta vi mislite?

Pozdrav,

Pratim neku domenu vec izvjestan period, naime domena je istekla 21.02.2013 godine i jos nije produzena, e sad me interesuje (da li imate iskustva) da li uraditi backorder koji kosta nekih 68 $, imam informacije ako neko produzi domenu u grejs periodu (koji obicno traje 60 dana) tih 68 $(cijena backordera) bi propalo (tako sam citao po nekim forumima), e sad me interesuje vase misljenje da li ste nekad imali slicna iskustva.

Unaprijed zahvalan,

To ti nikada nije sigurno. Ja sam uradio backorder na godaddy, i provjerili su domenu jeli slobodna 6 sati nakon što je netko drugi registrirao -.- Taj “drugi” je bila tvrtka koja se bavi prodajom domena. I ja sam razmišljao da platim 69$ na aukciji, ali bilo me strah što bi bilo da je netko ponudio 1$ više, bili mi novci nestali, tako da sam radije uradio backorder na godaddy.

Hmm, pa ako sadasnji vlasnik produzi domen u grejs periodu u kojem se nalazi sada (60 dana) sta ce da se desi sa mojim novaca tih 69$ hoce li biti vraceni,tocnije receno sta preporucujes ti /vi da uradim.

lp

Godaddy vraća lovu sa aukcije ako ne osvojiš domenu.
U slučaju backordera ta lova koju si uplatio stoji (tj. 1 backorder credit) da možeš backorder-ati neku drugu domenu.

Evo gledam sada stoji da je istekla 21.02.2013 a enom.com je produzio do 21.02.2014, da li ce uradit release poslije 60 dana ?

Kako može istovremeno stajat “da je istekla 21.02.2013 a enom.com je produzio do 21.02.2014”? Gdje to stoji, šta piše na whois?

Whois ima lag do 48h, tako da je moguće da se produži pa da se to vidi malo kasnije…

Naravno da je moguce ovako stoji ispod kad skrolas:
Domain Name: XXXXXX
Registrar: ENOM, INC.
Whois Server: whois.enom.com
Referral URL: eNom - domain name, web site hosting, email, registration
Name Server: DNS1.NAME-SERVICES.COM
Name Server: DNS2.NAME-SERVICES.COM
Name Server: DNS3.NAME-SERVICES.COM
Name Server: DNS4.NAME-SERVICES.COM
Name Server: DNS5.NAME-SERVICES.COM
Status: clientTransferProhibited
Updated Date: 22-feb-2013
Creation Date: 21-feb-2000
Expiration Date: 21-feb-2014

A ovako stoji kod domena da je istekla:

Status: Locked

Name Servers:
dns1.name-services.com
dns2.name-services.com
dns3.name-services.com
dns4.name-services.com
dns5.name-services.com

Creation date: 21 Feb 2000 11:58:26
Expiration date: 21 Feb 2013 11:58:00

A oni kazu u enomu da je u grace periodu ovo, pa zato su okacili ovako da izgleda.

Ne bih baš bio optimist s obzirom da je domena regana 2000. godine i još je kvalitetna (pretpostavljam) da će je netko pustiti.
Možda ako je umro ili bolestan, ali inače kad je već vukao 13 godina…

Što se tiče toga “da li uraditi backorder koji kosta nekih 68 $”, nisi rekao kod koga uraditi backorder, pa ne znam kako ti netko može dati savjet kad ne zna kome to plaćaš.

Ja sam probao samo backorder kod godaddyja, i to je totalna pušiona.

Hm, jos uvjek domena nije produzena a istekla je 21 februara sad je u statusu pending reactivation, koji traje 30 dana.

@ivxor naravno da nisam rekao gdje cu uradit backorder jer ne znam ni sam koja je najpouzdanija tvrtka za takvo sto, zato sam i pitao ovdje javno pa da vidim gdje bi mogao uradit npr neki su mi predlagali namejet.com , eh sad taj isti vlasnik moze se pojavit 59-ti dan nakon sto domena istekne i onda produzit je i ode mojih 68 $ u nepovrat, ne nzam samo kako je to tako glupo zamisljeno, ne da ode u nepovrat vec ih mozes samo koristiti za backorder naredne domene, a to da uspijes je 10000:1 sanse :slight_smile:

Backorder ti je uvijek rizičan. Ako je neka domena koja samo tebi i trenutnom vlasniku vrijedi onda ti je rizik da je vlasnik ne produži u zadnji čas. Ako je solidna domena možeš biti siguran da nećeš jedini napraviti backorder i onda domena ide na aukciju.

Ne kažem da su backorderi uvijek bezuspješni, ali moraš biti spreman na to.

Domain Name Auction Prices and Backorder Services from NameJet

“At NameJet, you are only responsible for payment if you get the name.”

Hvala vam ekipa svima na odogorima, ja cu ipak je cekat “ovako” nego radit backorder. :wink:

Copyright © 2022 WM Forum - AboutContact