BackWPup - Pitanje

Bok,

vezano za Wordpress BackWPup plugin, kako ga podesiti da mi samo napravi backup od sadržaja ? znači svi članci, kategroije, stranice.
a drugo ne… ili moram i drugo sačuvait isto ?

hvala

Najbolje bi bilo da napravis full backup znaci i bazu i fajlove nisam radio sa tim pluginom ali BackUpWordPress ima mogucnost full backup :slight_smile: ili ako koristis cPanel imas Backup Wizard u njemu :slight_smile:

stvar je u tome ako rafim full backup :smile: onda ode minimalno 200mb po backupu…

Ja koristim UpdraftPlus Backup/Restore

Biraš što i kako češ raditi backup, odličan plugin.
Puno puta sam radio backup sa njim i nikada me nije iznevjerio.

bok,

hvala na odgovoru. Daj mi molim te reci vezano za UpdraftPlus Backup/Restore plugin.

Piše: Select which files to backup (plugins, themes, content, other)

e sada ako ja samo odaberem: content.

i recimo neko sranje se kasnije desi da ja moram nanovo instalirati wordpress i svoju temu…

dali ću ja moći normalno ubaciti svoj content (pages, categories i artikle) ?

hvala

sada sam malo istraživao… u opcijama Wordpressa

postoji opcija Tools - Export - All content

te piše This will contain all of your posts, pages, comments, custom fields, terms, navigation menus and custom posts.

i na taj način ja bi sebi radio backup.

i ako se nekaj desi da moram ponovo instalirati wordpress, kasnije mogu normalno napraviti import tj. učitati postove i ostali sadržaj sa tim file-om ?

i daj mi recite dali ima potrebe raditi backup za plugins, themes ?

hvala

Sa ovim pluginom u free verziji to ne možeš naraviti. Jer ako imaš frišku ili (neku drugu) WP
instalaciju, ovaj plugin takav backup onda tretira kao migration. Već sam to probao. Izbaci poruku
da je za to potreban upgrade plugina, koji sadržava i opcije za migraciju.

Ali imaš zato druge WP migration pluginove. Proguglaj, ako nađeš kakav dobar i free
slobodno zaljepi ovdje, jer će i meni to uskoro trebati.

Ja radim backup apsolutno svega i uvijek, ne samo na webu nego opčenito.
Bolje spriječiti nego liječiti.

što sa opcijom Tools - Export - All content (od samog wordpressa)

te piše This will contain all of your posts, pages, comments, custom fields, terms, navigation menus and custom posts.

i na taj način ja bi sebi radio backup.

i ako se nekaj desi da moram ponovo instalirati wordpress, kasnije mogu normalno napraviti import tj. učitati postove i ostali sadržaj sa tim file-om ?

i daj mi recite dali ima potrebe raditi backup za plugins, themes ?

hvala

Ne znam. To nisam isprobavao.
Na kraju, možda je najbolja solucija na Cpanelu napraviti Full backup kompletnog računa
i mirna Bosna.

Ako ti treba samo backup sadrzaja i nije ti bed raditi ga manualno, defaultni WordPress import/export je sasvim dovoljan.

Ako pak trazite kompletno rijesenje, a besplatno, cuo sam dobre stvari o http://wordpress.org/plugins/duplicator/ i navodno radi i na zadnjim verzijama WordPress-a.

odlično. to mi i samo treba.
ako se nekaj desi, ja na novoj instalacija wordpressa mogu normalno onda imporatati taj sadržaj ?
nije mi potrebno ništa drugo ?

hvala

Duplicate, clone, backup, move and transfer… - obečavajuće!
Isprobati ću taj duplicator.
Thx!

Tako je.

Ono sto bih ti ja predlozio je da sada, dok jos nemas problema, napravis export svih podataka putem default WordPress export-a i onda probas import na friskoj testonj stranici.

Tako ces najbolje znati sto mozes ocekivati u slucaju da se nesto dogodi i da li si zadovoljan sa exportom ili ti treba nesto bolje.

Milion puta su radio backup. Kako stoje stvari sa restore :smile: