Baner od FB grupe, na svom sajtu, da li je dozvoljeno

Htela sam da napravim neki lep i uočljiv baner, koji bi se video u svakom članku, a koji bi vodio ka mojoj FB grupi. Sigurna sam da bih na taj način dosta brže sakupila ljude u grupi, ali ne znam da li je to dozvoljeno i da li mi FB neće banovati domen zbog toga.

Ako razmislim logički, ne bi trebalo da je zabranjeno , jer link ne odvodi ljude sa FB, nego ih vodi na FB, ali opet nisam sigurna.

Ako neko od vas zna da li je ovo dozvoljeno, molila bih da mi odgovori.

Hvala.

A zasto bi ti radila obrnuto,i kada ti ugase grupu sav posao bude uzaludan,…RAZVIJAJ SVOJ sajt nad kojim imas punu kontrolu , a ne face grupu ,mislim,

1 Like

Lose mislis Brane. NIgde nije napisala da nece da razvija sajt, nego da ce uporedno da razvija i sajt i grupu. Grupa i page odlicno dodju kao potpora.

2 Likeova

Po meni je totalno D#BILNO sa svoga sajta slati nekoga na drustvene mreze …
Gde ga ceka MILIJARDU drugih ponuda ,nebitno sta je u pitanju,klik na tvoju grupu,klik na neki komentar i za 2 ipo sekunde otisao tvoj posetilac…

Znas sta je jos kako ti kazes D3BILNO, kad covek komentarise nesto sto ne radi i u sta se ne razume. To je jos d3bilnije :wink:

1 Like

Ja se razumem samo u citanje ,i plakanje … nad ugasenim i blokiranim , isnta,face,twiter ,adsense nalozima,…to ovde citam dugo godina,
tako da ne razumem zasto bi neko sa svog sajta slao nekoga nazad na social mreze
priznajem da sam za to glup,

Da upravo sam to mislila, da razvijam sajt, ali da uporedo gradim kvalitetnu grupu sa puno pratioca.

MOzda zato sto moze da ga vraca xy puta nazad na svoj sajt preko FB-a a da ga nista ne kosta?

Ovo stvarno ne razumem …ako nesto radim na svom sajtu dovoljno je da jednom covek dodje kod mene i ostane na sajtu,koga to zanima sta ja radim,a 10.000 poseta sa face booka koga ne zanima moj posao vrede NULA ,nista,

Ali kada ja članak sa svog sajta podelim u neku grupu koja ima 50K, onda ljudi iz te grupe dođu na moj sajt pogledaju članak, neki od njih vide baner kliknu na njega i odu do moje grupe, a onda će sigurno neki od njih i da zaprate grupu.

Brane, postoje i drugi vidovi zarade sem cam sajtova. U ovom slucaju PPC reklame, sto vise traffica vise impresija, sto iplicira i vise klikova i sto u konacnom racunu znaci i vise $$$. Il se pravis il si…

Ali niste u pravu, jer grupu će zapratiti samo oni koji su zainteresovani. tako da će to biti kvalitetna grupa, sa ljudima iz određene niše.

Pa naravno razumem ali ne razumem zasto coveka sa svog sajta VRACATI NA FACEBOOK ako razumes sta pisem,dosao je na tvoj sajt kliknuo reklame bio neko vreme i ti ga sada BANEROM saljes nazad na facebook ,pa to u ludilu ne razumem gde ga ceka milion drugih oglasivaca…

Ne šalješ ga na FB, već ga šalješ u svoju grupu, a to je velika razlika.

Razumem, i vec sam ti napisao. Dobijas coveka koji ce da te prati na socijalnim mrezama na kojima provodi xy sati mesecno, pa samim tim ces pod nos svakog dana da mu podturas svoje linkove ne bi li kliknuo na njih a ti zaradio koji $ od reklama.
To o cemu ti pricas je bilo ok 2005 kad si imao 10 sajtova, sad imas stotine sajtova, konkurencija je prevelika i dovlacenje ljudi sa social naloga je jedan od profitabilnijih nacina zarade.

1 Like

Ovako ti Brane u svakoj temi :smiley:

3 Likeova

Zamisli temu gde cetvorica klimaju glavom , S Lazu se…jednoglasno,

Dobro je da postoji suprotno misljenje, ali treba biti otvoren da prihvatis i suprotno misljenje. Evo npr ovde ti tvrdis jedno a da pritom nikad nisi probao da radis FB, ali ti ZNAS da ovo nije dobra metoda iako nisi NIKAD probao da je radis…
Podsecas me na naseg ministra odbrane koji nije sluzio vojni rok…

1 Like

hahahahha a generalno je upravo, prije ce kliknuti na banner oglasivaca i u tom ce imati zaradu. A ovo sto je zamisljeno trebalo bi 20 godina da skupi bar 10k clanova.

Gdje vec planiras dijelit link sajta dijeli grupe, rasporedi jednom link sajta jednom direktno grupe. Ova zamisao sa bannerom ne vjerujem da bi dalo nekog rezultata.

Problem je u tome , što vlasnici tih grupa, obično ne dozvoljavaju da se reklamiraju druge grupe kod njih, a ovako kada podelim članak može da prođe.