Bavi li se itko Youtube-om ovdje?

Otvori firmu pa si miran.

Hteo sam pausalac da budem,ali od kada su uveli test samostalnosti odustao sam.
Inace ja sam zaposlen u drzavnoj firmi i ne znam kako da prijavim ovaj honoraran posao.

Jesi li procitao na sta se odnosi test samostalnosti ili samo kao vecina vrtis istu plocu? :slight_smile:
Ja sam pausalac i to bez problema a radim Amazon i imam nesto sitno AdSense.
Sustina tog famoznog testa samostalnosti je da si kao sto samo ime testa kaze, samostalan. Da si procitao test, znao bi da ispunjavas bar 6-7 tacaka a za prolazak je dovoljno da imas 5. Ukratko, bitno je da ne zavisis niotkoga vec da sam odredjujes radno vreme, odmor , radno mesto, da ti YT ne brani da radis druge poslove itd jednom recju da nisi zaposljen kod onoga odakle ti pare dolaze. A ti sve te kriterijume ispinjavas sem onog da si finansiski zavistan od YT-a, ali to je manje bitno jer sve ove ostale tacke prolazis. Tako da to sto si hteo da budes pausalac a test te je “zeznuo” ne pije vodu u tvom slucaju, zeznulo to sto te je mrzelo da se informises nego si isao “kud svi tu i mali Mujo”.

Evo ovde mozes da procitas skracenu verziju - https://blog.pausal.rs/sazetak-uputstva-za-test-samostalnosti/

1 Like

Citao sam o tome i verovatno bi prosao test,ali sam citao da inspektor ako je lose volje moze i da ti ne odobri.Tako moze sudbina da zavisi od necijeg raspolozenja.

Nije tacno, ako ispunjavas 5 i vise uslova moze inspektor da bude kakve god hoce volje ti si pausalac.

Ti si od skoro pausalac?
Jeronimo034

Oct 13

Nema sanse da mogu da imaju uvid u Payoneer to je samo lupanje. Srbija nema nikakav sporazum sa US, tako da nema nista od toga.
NIsta nam ne daju, nikakve olaksice, nikakve edukacije, nista ne ulazu u narod vec samo kradu i traze porez, e pa dacu im q… Otvoricu firmu u Estoniji ili nekoj drugoj zemlji sa olaksicama i dovidjenja!

Od onog trenutka kad mi je trebalo :wink:
Veliki posao sam zavrsio, sad cu verovatno da stavim firmu u fazu mirovanja, pa kad opet napravim neki posao veci kao ovaj opet aktiviram i tako u krug.

Jesli li online registrovao ili si imao knjigovodju?
Koju si sifru delatnosti odabrao?
Za koliko ti je stiglo odobrenje i koliki ti je mesecni porez?
Nadam se da nije nekulturno pitati,a ako ne zelis javno mozes i na PM da odgovoris.

Otisao sam kod knjigovodje i zavrsili smo sve kod njega u kancelariji. Moja delatnost su “veb portali”, oko 300$ mesecno i 50$ knjigovodja. Odobrenje mi je stignlo za par dana.

Pa to je ok.
Recimo zaradis 2000$ mesecno a platis 350.
To je onda mnogo manje od 55% poreza.

Za proslu godinu mi dodje i ispod 10% tako da se uklapa u ono sto meni odgovara.

1 Like

Ko zaradjuje dobro Srbija je ustvari mozda i najbolja zemlja za poreze, ali problem je kod vecine koja zaradjuje 400-500-600 $ , ne isplati im se otvarati firmu a pogotovo ne prijaviti prihode kao pojedinac i to je sustina .

1 Like
2 Likeova

Jel koristi neko Dji Mavic Mini? Kako vam se pokazao? Razmisljam sta da uzmem, njega ili Spark.

Odličan, u tom cjenovnom rangu mislim da ne postoji bolji. Veoma jednostavan za letenje i sve. Nemam ga dugo, ali do sada mi se je pokazao odlično za prvi ozbiljan dron. Još je nedavno izašao i dji mini 2 - 4k, mislim da s njim ne možeš pogriješiti.

1 Like

Mini 2 jos uvek nike stigao kod nas na zalost. Bas juce sam bio u radnjama, i kazu da ga ocekuju. Mada mislim da cu da uzmem Mini 1 jer mi se ne ceka :slight_smile:

Svakako pričekaj mini 2, jer kupnja mini 1 nema smisla. Cijena je svega 20% niža a nudi puno manje od Mini 2. Slika na mini 1 nije toliko dobra, a vjerujem da je na mini 2 poboljšana kamera…

Sad napraviti video o monolitu iz Jute! Sad! Mislim, ja necu ali neko od vas bi mogao

Pa nije bas velika razlika po specifikaciji. Svakako necu da letim preko 1-2km tako da mi ovih 10 ne pravi razliku,kad vec nema follow me opciju ova bumerang dodata takodje mi ne pravi razliku. Jedino je ova RAW opcija interesantnija, ali s’obzirom da uzimam za snimanje i da sa GoPro kamericom uglavnom snimam 1080p/60fps onda nema razloga da dodajem novac. Meni se tako cini. A i pitanje je koliko ce sve ovo mene da drzi :slight_smile: