Bavi li se itko Youtube-om ovdje?

Da li je ovo smislio google ili njihova porezna? Ako je porezna onda će morati sve njihove kompanije.

Kako da znam odgovor na to pitanje :sweat_smile:

ja mislim da to ima veze sa ovim bajdenovim mjerama … nisam baš sve upratio, ali smrdi mi na to

Da citiram (linkujem sliku forumskog kolege mirkec s drugog posta gotovo iste teme… Ko nije otvarao onaj deo u adsense vezanih za porez da vidite šta vas (nas) očekuje iskreno sumljivo i mnooogooo mi smrdi ovaj deo što kaže "usluge (Adsense)":unamused: pogledajte screenshot njegov
https://wmforum.geek.hr/uploads/default/original/3X/c/1/c1c6755c84a0a37a55674d54837f9eda5154e952.png

jel ovo samo youtube?

izgleda da nije :thinking: imaš malo ove teme i ovde pod ovim postom Adsense traži porezne podatke

Dali se može recimo, imam youtube kanal sa monetizacijom, dal mogu recimo živjeti u svojoj zemlji a porez plaćati u nekoj drugoj zemlji u EU gdje je porez manji?

Neznam kako najbolje postaviti pitanje, probat ću ovako: dali trebam otići prijaviti se da živim u nekoj drugoj zemlji unutar EU i onda se mogu vratiti doma, i od doma raditi youtube a porez da plaćam u toj drugoj zemlji gdje je porez manji nego u mojoj zemlji?

Mislim da ne moze,jer moras placati porez u zemlji gde zivis.

Pogledajte broj pregleda. I pogledajte opis.

E sad, ono sto mene sa tehnicke strane interesuju je prelaz prilikom ponavljanja. Imam osjecaj da je zvuk “odvojen” od videa, tj. da video petlja ne prati zvuk petlju. Imam osjecaj da je kisa koju vidimo zapravo samo neki efekat na slici.
Kapi na lijevoj strani stalno iste, velike tri, prvo dvije po istoj putanji, onda treća malo udesno.

U praksi mozes… al gdje ti se to isplati tako radit?

Definitvno efekat, samo slika, zvuk i ovaj efekat i tjt.
Problem kod ovakvih videa je to sto ne mozes da ih monetizujes.

1 Like

mogu ti reći grešis ima video klipova na tu temu koji se unovćavaju (e sad samo ne znam da li je kanal monetizovan ili ona fora…da youtube ubacuje reklame svojevoljno)

Ma znam ja da moze, nego je bzv da u ovak video stavis reklamu, na to sam mislio.

1 Like

Ma stavljaju reklame jer znaju da će narod to slušati ( ajd možemo reći gledati) ako ništa drugo nabijaju preglede regularno a i imaju neke zarade Mene šokiraju brojke za te sound relax video snimike koliko imaju pregleda :open_mouth: hehe :grin: i meni bi dobrodošao jedan takav da izguram koliko mi fali za sate pregleda kanala

Ma znam da neki stavljaju, ali ako je neko “pustio kisu” da bi spavao, ne verujem da bi bio srecan da mu iskoci Netflix reklama dok ga hvata san.
Jeste da imaju svi ti videi brdo pregleda, ali verujem da nisu tek tako lako dosli do njih.

2 Likeova

Tu si upravu :+1: slažem s tobom!
Ma ko i sve na netu moraš da uložiš dosta da bi dobio nešto ili nešto više $, €

Mada ja ne znam (jer nemam monetizovan kanal još) da li te pre-roll reklame se mogu ukoniti ako ne želiš na svom videu pošto sam video u nekima da imaju samo one baner ads

Mogu da se uklone, ali nisam 100% siguran. Sutra cu novi video da postavim pa cu bas da ti tacno kazem.
Njsam obracao tacno paznju koje su opcione a koje obavezne.

1 Like

Sada sam ponovo gledao ovaj Stardust Vibes kanal. Koliko ja vidim ovo je monetizovano.

A meni danas stigao nosac za bicikl pa ce biti novih video sa bicikla :slight_smile:

Odavno se reklame pojavljuju na klipovima gdje vlasnici nema monetizaciju, tako da ovo ne mora ništa značiti.

Koliko vidim iz ovih relax sound klipova ispod videa uglavnom piše da su autori video snimaka .To jest, da su (ljudi) oni sami snimali prirodu, kišu, reku, ptice .Tako da je moguće i da ih normalno unovčavaju bez urgiranja YT - Što opet ja bi rekao laka lova( ako mogu tako reći)

1 Like