Bavi li se itko Youtube-om ovdje?

Meni je ovo OK, samo nastavi da sminas. Dobio si subscribera

1 Like

Zahvaljujem. I ti si :slight_smile:

I konačno moj prvi edit. Neće ovo biti niša kanala, samo slavim što sam se konačno nakon nekoliko godina natjerao otvoriti Premier i izeditirati par kadrova, haha. A fora je i ispalo.

2 Likeova

Imas kanal od 2008 i nista nisi sa njim stvorio.
Jedino ona “telekineza” sto se vrtelo pomocu promaje,to si uspeo u zivotu:smile:

@bozoou pogledaj snimke na kanalu dron.ba isto tako koriste dron za snimanje pa možda pokupiš neku dobru ideju.

Taj kanal mi ne služi za biznis, nego kao cloud za osobne filmiće.

Kanal koji će se držati određene niše će biti drugi. Konkretna tematika će biti “sky-droper”. Ili ti ga bacanje različitih stvari iz drona…sa visina i do 500m. (Zakonski limit zone slobodnog leta)

Kanal će biti zabavno edukativnog karaktera. Od zabavnog djela će tu biti zanimljivo posmatrat kako se neke stvari raspadnu nakon pada sa tolike visine…i kako se ponašaju tokom padanja. Tipa mogu postavit svjetski rekord u najdužem letu aviona od papira…itd.

Od zabavnog dijela će tu biti i zanimljivih prankova, tipa:

  • gađanje ekipe vodenim balonima
  • misteriozno grudanje ekipe iz visine (pošto drone koji leti iznad 200 metara, sa zemlje ga se ne vidi niti čuje)

Imam za prank i jedan zanimljiv smišljen sketch gdje fake prosjak u publici poludi i krene se derat na Boga da mu baci pare…i onda iz ničega sa neba krenu padati pare.

Ideja uglavnom imam pregršt…bit će i zanimljivo grudanje ljudi usljed ljeta sa umjetnim snijegom.

S druge strane će tu biti i edukativni dio oko robotike/mehanike i fizike. Koji će prikazat kako u DIY izvedbi napraviti te uređaje koje radim kao ekstenzije dronovima.
Te kako te prankove izvesti sigurno. Jer realno te mogu ubiti stvari koje padaju sa tih visina…pogotovo dron da se pokvari i da pljusne na nekoga. U tu svrhu razvijam padobran koji se automatski otvara ako dron krene nekontrolirano ponirati.
Uglavnom kanal će pokriti i taj dio robotike … a bavit će se i istraživanjem pozadinskih procesa iz toga padanja. Npr. izračun impakta udarca tijela u vodu prilikom slobodnog pada …te će mnogim pokusima prvo prethoditi kinematički izračuni, tek zatim testiranja u praksi i uspoređivanje teorijske fizike i praktične. Nešto tipa “mit bustersi”.

I još radi overall sigurnosti, vrlo moguće da neću nikome letiti iznad glava bez nj. suglasnosti…tako da će prankovi nažalost vjerovatno biti fake ili ti po koreografiji.

Nadam se da si zadovoljan planovima. :slight_smile:
I ne dijeli me od realizacije puno…sve spomenute gadgete razvijam ili sam ih već razvio. Nekidan baš šutirao vodene balone sa 300metara…i vjetar koji se pojavio na 300m visine mi umalo (opet) oborio drona…jer sprava za bacanje nije bila dovoljno aerodinamična. Tako da sigurnosti nikad dosta…i bit će tu konstantno izazov razvijati nove stvari.

No za kanal me dosad najviše sputavala nemogućnost snimanja. Vrlo vjerovatno neću s tim ni krenut sam, nego ću morat plaćat kamermana da ide samnom. Pomaže puno i ova kamera na glavi…pogotovo za indoor snimanje.

Isto tako, montaža filmića mi je također neželjeni utrošak vremena…evo, tek se sad krenuo sa tim igrati. Iskreno se nadam da i to neće biti moj zadatak u budućnosti.

I ono najbitnije…primarno to radim iz gušta…isto tako iz gušta želim da to bude trajno obilježeno filmićima. Neidem stoga u tom smjeru da radim pare na taj način…ali kako znam da od toga može bit para, potrudit ću se držat nekih okvira “good pratice” youtubera. Pa ako bude uspjeh i u tom smislu, neću se bunit. :slight_smile:

1 Like

Popis ideja mi je “endless” ali hvala. :slight_smile:

Iako si me prozivao za sve i svasta moram da priznam da je ideja dobra.
Kanal je iz 2008 da li ima neke funkcije kao sto je zastita sadrzaja?

Svaka prepirka neka se drži svoga mjesta. Ne moramo vući rasprave i emocije iz jedne teme u drugu. Što je bilo bilo je…ja nisam zlopamtilo (trudim se ne biti). Sretno nam dalje.

I hvala …vjerujem i ja da je dobra, hehe.
Ako ćemo gledati produktivnost nekih kanala…onda vidim da super prolaze oni kanali koji nabave 1 mašinu (tipa onu ludu drobilicu svega) …i onda mogu praviti hrpu filmića na istu foru. Te drobe ovo…te ono.

Tu prednost vidim i ovdje…tipa prank sa grudanjem se može na toliko različitih načina reciklirat da to “nisu istine” hehe. Samo se nadam da ću uspjet postić brutalnu razinu sigurnosti , tako da mogu neometano letit bez straha od pada.

Mislim, dronovi sami po sebi jesu jako sigurni…sve dok ja ne zakačim svoju opremu na njih, haha.

Jednom sam ga već oborio, što mi je zapravo bilo odlično upozorenje da se fokusiram na sigurnost.

1 Like

Nemam pojma što ima. Slabo još plivam u takvim tehnikalijama oko kanala.

Mene recimo zanima ako bi htio gore spomenute segmente razdvojit…tako da prankanje bude jedno…DIY izrada drugo…teorijska fizika treće …

…da li ja mogu imati kako posložene sekcije unutar jednog kanala, ili to mogu razdvojit samo na više kanala (što ne želim baš)
Zapravo je glavni cilj postići da se gledatelj može precizno subscribeat na onu sekciju koja je njemu interesantna…i da su svi filmići kategorizirani unutar tih kategorija. Tako da kad netko kopa po prošlosti videozapisa, da može birat koju kategoriju će prekapat.

Nekako mi se čini da takvo što youtube ne suporta?

Slazem se.
Trebas taj projekat poceti sto pre jer vreme prolazi pravila se menjaju na YT i na netu,sto vazi danas nece vaziti za par meseci mozda.

To je kad ti neko ukrade video da mozes da ga unovcis ili blokiras…to bi jedino mogao ja videti preko snimka kanala…

Flagrantna najava krivično-prekršajnih djela?

Tek da se Tužilaštvo za VTK ne muči puno


Napisao je da bi sve bilo u dogovoru sa ucesnicima.

Ne mozes to nema kod youtuba i samo sve sto objavis na kanalu to dobijaju svi subsi,moras poseban kanal za posebnu temu da bi se svaku subskrajbovao tamo sta zeli da gleda.

Taj dio sam skuzio…ali ne znam jel moj kanal ima. I nisam znao da neki kanali nešto nemaju, samo zbog toga što su stariji…

Nee kanali koji su stariji imaju vise mogucnosti jer se pre 2012 ta opcija delila sakom i kapom a sada je tesko tu opciju dobiti.

Hvala Bogu najava nije krivično djelo nego izvedba. A kako ti tvrdiš da samo pričam a ništa ne radim, onda nemaš straha za mene. :smiley:

Btw. vidim da se trudiš jasno dati do znanja da ti ide na živce sve što ja radim, tako da ću iz toga zaključiti i da hejtanje mojih programskih rješenja nije zbog toga što su rješenja loša, nego zato što dolaze od mene. Znao sam ja to i prije, bez brige. :slight_smile:

Ovo bi moglo biti ice challenge sa dronom.
Letnje takmicenje da neko pokrene dron i koliko ce uspeti ljudi direktno da isprska dok oni beze.
Kad dodje leto mozda i ja probam ovo sa dogovorenim glumcima.

I opet je mehanizam za donošenje zaključaka zakaz’o?
Kako ne vidiš da sprečavajući izvršenje namjere (na ovakav upozoravajući način), te rješavam bijede?

Nemam ništa protiv tebe lično, naravno.
Ali besmislene ideje ne mogu podnijeti, istina.

Onda hvala na upozorenju.
Kao što rekoh, bitan fokus kanala će biti “znanstveni” dio koji će tragati za novim rješenjima i fokusirat se upravo na sigurnosni aspekt.

A u promicanju “znanosti”, uvijek postoje i određeni rizici. Oduvijek bilo, zauvijek će bit. :slight_smile:

Sve stoji, samo se pripazi da umjesto Nobelove ne osvojiš Darvinovu.

1 Like