Bavi li se itko Youtube-om ovdje?

Poštujem, hvala ti na odgovoru i dobrodošao na forum, nadam se da ćeš nas apdejtovati nekim svojim savjetima o dizanju kanala na YT…pozz

1 Like

Bolje vas našao! :wink:
Možda nije loše da počnemo priču oko toga ko se kako snašao za isplatu zarade od YT?

Najlepše hvala na dobrodošlici i lepim rečima, nadam se da ču opravdati poverenje :blush:

1 Like

Ništa loše nisam mislio gore napisanim. Samo sam te upozorio da bi to netko mogao iskoristiti na loš način. Ako ćemo gledati na taj način, tvoj odgovor je nepristojan. Zapravo, ja sam tebi dao savjet. Mislim da nije pametno to što si napisao detaljnu statistiku, jer pomoću nje se može otkriti tvoja niša, i tako ti ugroziti posao. Ali izgleda da se nismo razumjeli.

Ne znam kako sam te mogao bolje dočekati, nego da u prvoj poruci napišem savjet i zahvalu za to što ćeš podijeliti svoje iskustvo. Sve najbolje i radujem se razmjeni znanja :wink:

Hvala na razjašnjenju i sad mi je drago što je bio nesporazum, nisam ton tvog odgovora shvatio kao savetodavni već suprotno i žao mi je zbog toga. Izvinjavam se ako sam te uvredio. Nije mi problem otkriti nišu u smislu ugrožavanja posla, naprotiv, mislim da na YT ne postoji konkurencija (ne znam za druge vidove zarade), mislim da svako ko je kreativan i daje svoje srce u videe će naći publiku.
Negde je @c3po napisao da treba samo snimati, i sa tim sam saglasan. Evo, pogledajte, ako pročitate intervju nekog uspešnog (pa samim tim i bogatog) biznismena (ne mislim na naše), videćete da ga/ju je gonila ideja i vizija a da je novac doašo kao sporedna stvar koja prati uspeh.

3 Likeova

Šta mislite koji je najbolji način slanja posjete sa youtube kanala na web sajt, da li ljepljenjem linka u prvi komentar i onda ga prikvačiti ili stavljanjem linka u opis kanala, problem je što ni jedno ni drugo nisu baš vidljivi na mobitelima…ima ko kakvih ideja?

Imaš 4 načina, nema najboljeg nego moraš koristiti sva 4 ako misliš izvući što više.

  1. Link u potpisu (dobro je unutar videa napisati negdje da pogedaju link u potpisu jer inače neće znati da ga ima)
  2. Cards
  3. End screens (zadnjih 20 sekundi)
  4. Navođenje unutar videa govorom ili slikama, ja koristim trailer na početku i kraju videa koji predstavlja moj sajt.
1 Like

Hvala @bugi to je to…mislim da cards i end screens će najbolje slati posjetu na sajt…

Moram se odlučiti koji gig uzeti na fiveru ili negdje da nakupim 600subs, meni je ovo sve isto, čak se nitko nije potrudio da napiše na koji način radi nego koristit fiverov defoltni opis posla. Ima li netko da je koristio neki gig da misli da je manje spam?

Ne uzimaj nista tamo za bilo kakav boost kanala/videa. To su sve botovi i samo ces da napravis sebi medvedju uslugu. Jednom sam uzeo da bi testirao i video o cemu se radi i vise nikad.

Negdje moram, ima li mjesto ili način koji preporučaš? Što se dogodilo kada si uzeo?

Dobio sam 5k pregleda koje je YT posle jednog dana skinuo :slight_smile:

Tako je i meni skinuo subove i preglede koje sam dobio preko ovog sajta like4like.org

1 Like

ja sam prije par mjeseci napravio ovaj kanal:

i odmah je u startu počeo dobivati puno pregleda, subscribera…

ali nakon mjesec dana FOX je zabranio objavu bilo kakvih video vezanih za Orvile…

sve je worldwide zabranjeno, tako da je kanal propao :slight_smile:

Ne znam kako je moguće kontaktirati ljude što pišu yt komentare ali ima milion komentara sub za sub. Dalje možeš možda na micro workers postaviti posao, evo sad sam se tamo ulogovao da vidim ima li sličnih poslova, vidim da ima za komentarisanje,

možda ima još sličnih sajtova, znam da ih je nekad bilo baš tona tih sajtova sa mikro poslovima, nekad znam da je mturk bio popularan pa možda i taj sajt da provjeriš. eto možda ti pomogne.

ps: zanimljivih poslova ljudi nude

nekad sam mislio i ja nekih taskova postavit, ali sam odustao tako da ličnih iskustava nemam

Dobar je za linkova sa npr. foruma. Za 10tak $ dobijes dosta linkova ili komentari na sajtu itd. Moze lepo da se koristi a plus znas da nisu botovi nego pravi komentari.

Youtube briše komentare ispod drugih videa koji sliče na spam, kad si vlasnik kanala a netko napiše nešto tipa “cool video” “plase subsribe” “great joob” to meni ide pod likely spam komentare i ja ih eventualno mogu odobriti i to je to.

Znači jedina šansa je da netko piše nešto što ima smisla, samo koliko toga bi trebalo napisati da dobijem 600 subs.

Meni treba 10 puta vise gledanja i 2 puta vise subova :slight_smile: Ali ajde, kad vidim kakve sam klipove uplodao cisto gameplay ne izgleda mi strasno iako uplodam 1 video svaka 3-4 mjeseca cisto tako.

Nisam u youtube-u niti sam se ikad bavio s njime osim gledanja. Ali ovako sa strane mozda ideja.

U nisi kojom se bavis nadi najpopularniji kanal ili jedan od, provjeri koliko inace imaju top komentari likeova. Kada izade novi video na tom kanalu napisi sam smisleni komentar od nekoliko recenica sa linkom na svoj i onda plati na fiveru ili negdje da ti napucaju likeovima komentar.

Odmah unaprijed isprike ako je “glupo” ili ne radi, posto ne znam da li to funkcionira, da li youtube ima restrikcije na to ili svaki link u komentaru mora biti odobren.
Ovo pisem iz pozicije korisnika jer vidim da su uvijek top komentari sa najvise likeova. Ako na novom videu budes par dana prvi u komentarima mozda dobijes nesto subova.

Nisam ni mislio da ti kupujes komentare no subove