Bavi li se itko Youtube-om ovdje?

Ja trenutno ucim Blender i kako ide video edit na njemu.
Nasao sam dobre yt tutorijale.

Zasto Blender? Opensource, sve je free.

Koristio sam ga ranije kada sam radio modifikaciju za intro za svojim yt kanalima.

Evo link za kanal

1 Like

Bacio kratki pogled na dostupne aplikacije za video editing i za taj blender kažu da je stvarno moćan alat, ima velik raspon mogućnosti od video editiranja do izrada 3D modela, čak i igrica, ali na kombiniranju 3D-a i videa mu je i fokus…tako da nije toliko usmjeren na video editing koliko su neki specijaliziraniji alati. Vele da je daleko ograničeniji u transition efektima, editiranju audia… i svačemu nečemu što dolazi sa specijaliziranim alatima za video editing.

Nisam baš iz pročitanog siguran da je dobar odabir ukoliko je glavni fokus na video editing :wink:

1 Like

Detaljno, nema sta :slight_smile: Ja sam do sada koristio Windows Movie maker pa mi je za sada ovaj blender dovoljan.

Jasno mi je da nema sanse da bude bolji od placenih specijalizovanih softwera za video editing. Ipak je ovo prventsveno za 3d modele.

Ono sto sam ja do sada primjetio je da ne ode u not respoding stanje kada se obradjuje 4k video. Doduse, komp mi nema GPU :slight_smile: . Konkretno, radio sam reverse video.

Haha, ha, ha

Na kakav sam kanal naletio…

Uglavnom, svaki video oko 2minute, 10 slika se vrti, robot tamo prica pricu. Sto je najzanimljivije, imaju solidno videa po milion pregleda!

Ali pazi ovo…

hahahahhhahahahahahhaha

Ne mogu se prestati smijati… Ja jest sve otislo u ■■■■■…

1 Like

Dobro pa nije preporučio onu klasiku tipa…
Place 10 Mentos and 2L of Coca-cola in YOUR VAGINA and watch what happens! :champagne:

Pitanje za youtubere,

kako snimate zvuk, konkretno glas. Da li koristite neki “profi” mikrofon ili je ok kvaliteta i snimka sa mobitelom? Sve preporuke ili neki info kak bi to trebalo raditi da bude ok su dobrodosle.

Radi se o komentaru vlastitih video snimaka

Evo dobre ideje

unavailable

(Istanbulska Nevjesta banirana sa Youtubea. Dobro je i trajala. :blush: Op.Mod.)

ova dalmatinska zagora mi je ostala u sjećanju nekad davno … čini mi se da su cijele epizode postavljali nekad :smiley:

Mračni svijet propalih Youtubera… :unamused:

1 Like

Pa to je prestrašno Wolfe, :wolf:

Kad ga je ranije njegova tetka upitala zašto to rade, on joj je odgovorio: “Jer želimo imati veću gledanost.”

Što reći nego ne radite ovo kod kuće. :persevere: Osobno niti ne gledam, još manje se prijavljujem na ovakve kanale, ovdje bi trebali intervenirati organi, pogotovo kod onog kretena koji se iživljava nad svojim najmlađim sinom, sve zbog gledanosti. :frowning: :o:

1 Like

Ljudska gupost nema granice…

Before:

After:

:slight_smile:

4 Likeova

Cool!
Danas sam narucio tripod i timer za f.aparat.55$ukupno.

1 Like

Video sa najvise pregleda na YT je obrisan, rec je o pesmi Despacito, hakeri je skinuli.
Eto i to je moguce, tako da cuvajte se :smiley:

šta je obrisano bolan

nije bio dostupan, kao i mnogi drugi popularni spotovi, #FreePalestine :smiley:

1 Like

Ja juce gledah kad sam i procitao vest ali ga nije bilo… Izgleda vratili.

1 Like

Kod mene je trenutno ovako:

Snimanje svojim ili zeninim telefonom, najlakse mi u kuhinji. Sto zbog prasine, sto zbog prave visine radne povrsine.

3 Likeova

evo, pregledi s Balkana

Videi se rade na kompjuteru, ne snimam, no uskoro planiram pokrenuti i kanal gdje cu snimati sam pa se javim :wink:

Kako imate volje raditi bilo sta za Balkan. Na 120K pregleda samo 55 dolara.
Bolje se potruditi malo vise za strano trziste, mozda jeste na pocetku malo teze ali kasnije se visestruko vraca.

Kanal je kupljen, radim usputno uz ENG kanal koji sada pokrećem di snimam svoje videe. Zanimljiva mi je tematika, pa mi je vise “hobi”