Bavi li se itko Youtube-om ovdje?

Imas jos boljih kanala

Da sam u penziji, bavio bi se ovakvim stvarima…

Dobar, dobar! Drago mi je sto ima ovoliko pregleda i subs! SocialBlade kaze da zaradi od 2k $ pa navise

Ovo je fantasticno. Jos neko tako mlad.

I dalje ide zarada na demonetizovanim kanalima kao da su monetizovani.I na google adsense isto se prikazuju prikazi,klikovi i cpm.

A ovaj :grin:

Odlican je lik !

Pozdrav, da li znas sta bi mogao snimati sada na youtube, nesto sto bi bilo poucno kao npr nekakva istrazivanja ili slicno… Da li imas kakvu ideu hehehe.

Hvala i Lijep Pozdrav!

Hehe, iako sam ja pokrenuo ovu temu…ja se zapravo još nisam bacio u youtube vode. Ali sigurno budem, ta ideja se tek pošteno zakuhava u meni. I točno sada je pred menom jedan jako zanimljiv projekt koji zasigurno željim popratiti zanimljivim filmićima i youtubeom. Tražit ću i na ovom forumu nekoga za suradnju…da bude podrška u snimanju i editiranju.

A hoće li to donesti kakvu novčanu korist, will see…nisam pametan što na youtubeu prolazi (tj. sa koliko truda oko promocija), mada imam neke svoje predodžbe što bi moglo prolaziti.

Tako da za prijedloge nisam stvarno pametan, ali evo jedna iz rukava…
Nekidan mi je baš palo na pamet da bi mogao snimiti video tutorijal za mamu kako da pošalje sms poruku sa smartphonea i da odradi neke osnovne stvari…i iza toga mi je palo na pamet da bi možda takav kanal pronašao svoju publiku. Znači tutorijal za korišteje smartphone-a za naše starije članove ovog društva. Takav kanal bi se mogao proširiti i na najosnovnije upute za korištenje PC računala. Jer svi ti stariji već znaju nekako dogegati se do youtube-a, ali ne znaju ništa drugo sa računalom. Već da im se pokaže kako mogu spremati bookmarke u browseru, to bi njima puno značilo. Itd…ima puno sitnica sa kojima bi oni bili sretni kada bi ih naučili.

Eto, to je onako jedna ideja iz rukava. Kada važem kvalitetu neke youtube ideje, mislim da je jako bitan faktor da se content može lako stvarati…a gornja to upotpunjava.

1 Like

Imam cudnu pojavu.
Od 30 Aprila pa do danas ne izbacuje mi statistiku o zaradi.
U stvari samo 0 imam svaki dan.
Da li se nekom desilo tako nesto?

Ovo stoji vec par dana:

Napomena o podacima u ovom izveštaju

Neki podaci kasne (prihod, 1. maj–4). Uskoro će biti dostupni.

pozzz imam kanal na kome sam zaradio 150 dolara , u ovom mjesecu medutim iskljucilki su mi monetizaciju…dali ce platiti u roku ? ad sense radi normalno sve normalno cak imaju i skale od klikova cpr itd.prvi pust se susrecem sa ovim dali sta znate dali ce biti isplata?

Za taj mjesec u kojem su ti isključili monetizaciju nečeš dobiti ništa… meni su tako isključili oko 14-tog i “popalili” 600-700 $.

Ono kad cim upalis video i kliknes like nakon doslovno 1 sekunde :slight_smile:

Da li je moguce da niko ne moze da odgovori da li mu radi statistika prihoda za Maj mesec?

Sretan? Ne vjerujem da ti je puno pomoglo

I nije,jer tvoj nije monetizovan.
U svakom slucaju hvala za trud i podrsku.

Mislim da je u ovome problem:

The final version of the EU Copyright Directive is an improvement, but we remain concerned.

Article 17 (formerly Article 13) could still have unintended consequences that may harm Europe’s creative and digital economy.

Jedan domaći kanal “u usponu” koji nikada neće biti monetiziran…

https://www.youtube.com/user/NickiMinajLyricsVEVO

Nema od pocetka meseca statistike ni kod mene u zaradi,verovatno popravljaju ovaj bug sa kanalima koji nisu monetizovani a imali su prikazane reklame i zaradu pred kraj aprila.

Zasto mislis da je razlog article 13 ili 17.? To nece zaziveti za 2 godine.

zašto neće biti monetiziran ?

Zato sto mora biti originalan sadrzaj,a i skoro pa vise ni ne primaju kanale za monetizaciju.
I ove sto su monetizovani iskljucuju zbog raznih sitnica.

1 Like

Zato jel koristi one snimke od RTL-a, veći su mu ih i obrisali. Nakon velike podrške subscribera i “pritiska” na RTL danas mu vratili sve snimke…

1 Like

Da ti je ugasena posle 12-og isplatili bi.