Bavi li se itko Youtube-om ovdje?

Fora, al mislim da se to vise nemoze unovcit, barem ja ne vidim oglase

Ako mislis da ASMR ili relax klipovi nemaju monetizaciju, nije samo youtube ads jedino, imas amazon , svoj sajt, posecen klip ti moze pomoci kod pretplatnika ili pregleda, imas milion opcija. Poenta je da AE je premocan alat, kod paranormalnih klipova, bitno je ne preterati, dodati nesto da bude interesantno a opet ne previse, dogadjaji iz saobracaja , nebo je granica , ali kod ovih relax klipova bas imas mogucnosti da pokrijes sve sto postoji i da gadjas po regijama ili drugim kategorijama .

1 Like

Kako vam se cini ovakva vrsta videa?

2 Likeova

Ovo sad znaci da oni mogu da monetizuju koji hoce video, ali ako kanal nije monetizovan tj ako ne ispunjava uslov za monetizaciju oni uzimaju komplet zaradu?
You’re receiving this email because we’re updating the YouTube Terms of Service (“Terms”) to clarify our terms and provide transparency to our users. These changes shouldn’t significantly alter your access or use of the YouTube service.

A summary of the changes:

  • Facial recognition restrictions: The Terms of Service already state that you cannot collect any information that might identify a person without their permission. While this has always included facial recognition information, the new Terms make that explicitly clear.
  • YouTube’s right to monetize: YouTube has the right to monetize all content on the platform and ads may appear on videos from channels not in the YouTube Partner Program.
  • Royalty payments and tax withholding: For creators entitled to revenue payments, such payments will be treated as royalties from a U.S. tax perspective and Google will withhold taxes where required by law.

Please make sure you read the updated Terms carefully. The new Terms will take effect on 18 November, 2020 for users in the U.S., and similar changes to our Terms of Service will be made outside the U.S. in 2021. By continuing to use YouTube after this date, you are agreeing to the new Terms. If you would like more information, visit our Help Center.

Ovo su možda tek naveli u pravilima, ali sam siguran da to rade već godinama unazad…

I ja isto to mislim da oni rade to.

Evo moje zarade od kada su mi odobrili monetizaciju

To vam je to kada imate neki mali kanal.

Koliko pregleda dnevno imas i odakle su?


Pa dobro, to je to. 1$ na 1k pregleda. Mozda moze da se kaze da je jos i dobra cifra s’obzirom da su domaci pregledi u pitanju. Da je US, bilo bi dnevno po 8$ :slight_smile:

To nije ni 0.5 dolara na hiljadu pregleda.

Kako nije, kad ti lepo pise CPM 0.9$ za Srbiju, jedino ako statistika laze.

To ne analiziram tako.
Gledam da je imao 96,673 hiljada pregleda,a zaradio 44.43 dolara
Znaci kada se 44.43 podeli sa 96.673 dobija se 0.4595 dolara dnevni prosek.
Kada mu odbije proviziju partnerska mreza bice jos 20-30% manje.
Sto znaci oko 12 dolara zarada na mescnom nivou ako ide ovim tempom.

1 Like

Ok, a sada opet pogledaj i vidi od kad su pregledi a od kad je ukljucena monetizacija pa napisi formulu ponovo, vazi? :slight_smile:
Evo @jorgovan moze da ti pomogne.

Što ja imam s time?
Ne bavim se youtube-om, a niti me zanima za sada.

1 Like

Pa slazes se sa Micosovim proracunom, pa eto mozete zajedno. Zato sam mislio, inace ako ti ne ide matematika, nisi u obavezi.

1 Like

$ 0.12 / mj, dobar je.
Većinom pratim na mobu, pa ne vidim sve ili kasnije vidim kako treba.

@ [Jeronimo034]
Jes,dobar si kriticar,priznajem.
Onda je to 18 dolara mesecno.
Sada nema vise ispravke.

Nisam ja kriticar, ja samo procitam ono sto je napisao iznad pa na osnovu toga napisem, sto nije bio slucaj kod tebe :slight_smile:

Ma,ok ja sam brzoplet,ali nisam ni mislio nista lose sto si primetio bolje od mene.
U svakom slucaju zarada nije dolar na dan.