Bavi li se itko Youtube-om ovdje?

Cile st je snimio koliko je zaradio i slabo je ovo. Bolje se fokusirat na strani kanal

Treba uzeti u obzir da je zarada od oglasa samo dio zarade Youtubera. CileST je i dosta široke tematike kanal, ali na primjer kanal uske tematike i sa 10k subscribera može zarađivati dovoljno za život. Bitno je gledati neke druge načine zarade, poput affiliate linkova, sponzorstva, prodaje kurseva i slično…

1 Like

tog lika gleda djecurlija tako da i to igra ogromnu ulogu

2 Likeova

Da slabo je.
Ne znam koliko pregleda ima kanal.
Mozda nema zaradu ni od sponzorstva.

ne znam dali ste primijetili da od nedavno

ne trebate imati 4000h gledanja normalnih videa da bi vam zarada bila omogućena

sada postoji ovo:

znači od sada vrijedi i shorts. samo treba imati 10M views

slučajno sam to danas vidio, jer sam nedavno napravio ovaj novi kanal.

2 Likeova

Jbte led znaci teraju te da radis i šortove…kolko sam skuzio i to je uvjet za monetizaciju

Jedan od ta 2 uvjeta: 4k sati gledanja u zadnjih godinu dana ili 10 milijuna gledanja shortsa u zadnjih 90 dana.

4 Likeova

Kojih 10 milijuna pa ja ne mogu sa fb ads dobit 10 obicnih pregleda a ne tolke cifre

To je za shorts, oni su u stilu algoritma Tik Toka, pa imaju puno više pregleda… Ali i dalje se može s 4k običnih video pregleda u posljednjih godinu dana dobiti monetizacija. Bitno je zadovoljiti samo jedan uvjet od ta dva.

1 Like

ili jedno ili drugo

ali sa short je puno lakše skupiti preglede

1 Like

Prije 2 dana sam na 988 pretplatnika i 7000 sati vidio za short, i u prvi mah nisam skontao da je ili jedno ili drugo, kad se nisam slogirao… :slight_smile:

1 Like

vidim krenuce da placaju preglede na shorts snimcima od 01.02.2023. ima li neko predstave koliko ce placati na 1K prikaza, meni poslednjih par short video snimaka idu u prvih sat-dva posle objavljivanja i do 60K pregleda, pa me zanima hocu li se ovajditi nesto?

1 Like

Sto se taj biznis razradio koliko tu samo oglasivaci dnevno lupaju para

Ja bas iz zafrkancije uplodao 1 shorts, 0 subova, account star godinu dana, u 12 sati 0 pregleda :slight_smile:

1 Like

Svaka cast kopiram metodu

Update: Video jos nitko nije pogledao, uplodao i drugi prije 6 sati reda radi, isto 0 views. A oni traze 10mil hahahaha

2 Likeova

Evo danas dobio uvjete za monetizaciju.

1000 pretplatnika
4000h gledanja u zadnjih 12 mjeseci

Moraš pokrenuti proces prijave tako da pročitaš i prihvatiš uvjete, zatim da dodijeliš aktivan adsense računa. Adsense račun treba par dana da se dodijeli na Youtube kanal tako da prvo to treba čekati.
Nakon toga automatski ide prijava i pregled za odobrenje zarađivanja preko youtube videa.

5 Likeova

Kako imam tonu mailova poceo sa gledanjem imam li sto accounta na youtubu i vidi vidi, neki xy account napravio 2016, uplodao neki video sa muzikom mix royality free

Nesjecam se vise kako sam ovaj mix radio ni kako… moze savjet kako nabiti 1000 subova sa muzikom, naravno neka royality free :slight_smile:

1 Like

Zna li neko kolika će zarada biti na 1k pregleda shorts? Jer ako traže 10m za monetizaciju, ne vjerujem da će davati neke dobre pare kao na klasičnim videima, imam 6m pregleda shorts, malo još pogurat, al opet ne znam koliko će se isplatiti za naše preglede

odgovor na ovo pitanje nema izgleda jos uvek ni sam yt :grinning: