Baza stomatologa v 3.0

Svakih 10 godina jedna stranica za recenziju.

Baza stomatologa, najveći i najtočniji direktorij hrvatskih stomatologa.
3084 upisana DMD, redovita provjera podataka i relativno zadovoljavajuća posjeta s obzirom na usku tematiku sajta.

www.stomatolog.in

No nemojte misliti da sam ovo radila svih 10 godina. Radila sam i poešto drugo.

Iako me najviše zanima upotrebiljivost u smislu pronalaženja tražene informacije, i sve druge kritike su dobrodošle.
Više očiju bolje vidi

Stranica je rađena u Joomla-i (što nije teško provjeriti jer ne sakrivam :)) i komponenta direktorij Sobi2
Kobasičaste linkove u samom direktoriju sam ostavila jer SEF plugin za Sobi2 usporava stranicu…
Pucajte :slight_smile:

Sajt bi ti bio sest put lepsi da umesto ove bele stavis tu plavu pozadinu kao ispod logo sto je

Eh, ja sam starija teta pa losije vidim kada su bijela slova na tamnim podlogama :smiley:

Salim se, (iako ne sasvim jer imam neku zadrsku prema svjetlom tekstu na tamnoj podlozi osim ako se ne radi o art sajtu).

Iako se slažem da si u pravu, namjena sajta je plasiranje veće količine informacija koje moraju biti lako dostupne i kvalitetno sortirane pa sam ljepotu podredila funkcionalnosti i preglednosti.

Bravo za sadržaj i trud. Sajt je, iz perspektive korisnika, koristan i kompletan.

Možda profiću dat koju kunu da složi dizajn? Ljudi će se lakše snalaziti na sajtu i lakše linkati i dijeliti sadržaj… lakše pamtiti sajt.

Također, SEO na sajtu nije kvalitetno odrađen. Tu mi se neda u detalje.

Zbog čega .in domena?

Ma, onda kada sam pocinjala s tom pricom mogla se registrirati samo in domena koja je sadrzavala rijec stomatolog.

sad u medjuvremenu imam jos neke i u planu je promjena imena ali to ce malo priicekati novi sustav.

Ovo ostalo ce isto pricekati neka bolja vremena jer se nema para :slight_smile:

Sviđa mi se, korisno, provjereno sa 5-6 stomatologa i radi…
Čisto, pregledno, korisno (ups, već rekoh ;)).

Što se tiče dizajna, meni je OK. Mislim da je više problem u layoutu.

Također, programski, volio bih mogućnost sortiranja rezultata po kriteriju prezimena i ulice. Nadalje, volio bih i da se može izabrati broj rezultata za prikaz po stranici. I to je to.

meni je dizajn isto dobar :slight_smile:

[quote=“Sljaker”]
Također, programski, volio bih mogućnost sortiranja rezultata po kriteriju prezimena i ulice. Nadalje, volio bih i da se može izabrati broj rezultata za prikaz po stranici. I to je to.[/quote]

To su dobre primjedbe (iako sam ih negdje i sama bila svjesna) no mislim da sam izvukla maksimum iz ove kombinacije (Joomla 1.5 i Sobi2).
Kako nisam programer, a radim sve bez love, moram koristiti resurse koji se daju prilagoditi.
No u svakom slucaju poticajno da se potrudim pronaci rjesenje za te primjedbe :slight_smile:

A jel si sve ovo sama radila, “rucno” ili si kupila po netu?

Misliš podatke?

Da…

pa na netu nema na jednom mjestu ovolika kolicina podataka za koju bi se moglo reci da je vecinom tocna.

Inicijalno, u verziji 1.0 a to je bilo krajem 2006-pocetak 2007 podaci su prikupljani iz telefonskog imenika i sa pojedinacnih internet stranica samih doktora (oko 1600 doktora).
Onda se to pokazalo kontraproduktivno jer su se onda razmnozile stranice s raznim popisima i svi su imali jedne te iste u prilicnoj mjeri pogresne podatke.
Ja sam cak htjela ugasiti stranicu 2010 jer mi je bilo glupo stvarati jos veci nered.
A onda sam se uhvatila posla…:slight_smile:

Svaki podatak do kojeg dodjemo a sad vec dalazimo na razne nacine ukljucujuci i fotkanje table ako se nadjemo u blizini, provjeravamo na vise nacina, a jedan od najcescih je telefonski razgovor. Dobar dio njih sada sam salje podatke preko formulara
Ubacujemo rucno…
Automatika i tocnost podataka koji su svakodnevno podlozni promjeni bas i ne idu zajedno.
To je posao na kojem se mora svakodnevno raditi nekoliko sati…

Onda svaka cast na trudu i pozrtvovanosti! :slight_smile:

Hm, dr. Santarius u Sukošanu ne radi već godinu-dvije.
U istoj ordinaciji (valjda i s istim telefonom) je sada druga doktorica.

Hvala na informaciji - bit će ispravljeno :slight_smile:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja