Baze i CSS

ne znam da li sam pogodio mjesto no eto uključene su baze.

Želim napraviti izmjene na stranici boja pozadine i slično.
postavio sam neku formu i neki color picker koji puni formu sa hex vrijednostima.

E sad na koji način najbolje riješiti promjenu same boje?

Gdje postavljam upit za čitanje iz baze vrijednosti?
predpostavljam ne u css file;)

Na koji način se to riješava?

Jedino što mi pada na pamet u header style dio no nekako mi je to nespretno jer mora onda na svaku straicu taj dio postavljati. osim neki include file.

Kako se to inače riješava?

pa rijesi to s js-om ili ajaxom…
napravis kao te color schemes i samo ih mijenjas po potrebi… osim ako ti ne treba iz nekog drugog razloga da to bude u bazi… onda upisuj, ispisuj…

Treba mi da bude stalno zapisano.
Dakle spremljeno u bazi ne privremeno.
Recimo CMS koji ima promjenu stilova, dakle npr boja.

Ne znam kako da najjednostavnije riješim taj dio čitanja iz baze.
Gdje da to čitam i postavljam , tj gdje ide DB query onda ao je recimo postavljena baza i tabela “boje” a u njoj npr:
backgroung, wrapper, header …sve boje tih elemenata u hexima.

Na koji način napraviti povrat na stranicu i čitanje?
Jedino kako sam naveo pada mi na pamet na istoj stranici u headeru , ali ima li kakvo elegantnije riješenje?

pa ok… makar, opet… nije da ti je potrebna baza… moze biti file, koji samo odaberes… tipa … zelim da bude plava shema, zelim da bude zelena shema… i samo taj odabir snimis u cookie… i svaki put kad se ucitava stranica, samo checkiras cookie, i ovisno o vrijednosti, prikazes odgovarajuci css file

ali, ako ti treba baze np…
mozda elegantnije rijesenje od inline css, na sto si, pretpostavljam, mislio pod ‘stavit u header’ je da napravis skriptu
koja bi iz baze ucitala te vrijednosti koje ti trebaju, i ispisala ih kao css…
dakle, imas npr. neku. css.php skriptu koja cita te vrijednosti, upises u cookie, opet, i onda u css.php checkiras koja je vrijednost i na osnovu toga ispisujes css

dakle, takva neka skripta bi pokupila vrijednosti iz baze, i ‘napisala’ css ovisno o odabiru korisnika, i nju pozeves kao bilo koji drugi css file

ali, ako mislis na cisto neke theme switchere, malo proguglaj, naci ces nesto

Evo baš sam sad naletio na nešto što bi ti moglo biti zanimljivo.
Add Rules to Stylesheets with JavaScript

Ja sam nedavno nesto slicno radio.Tacnije kao imao sam 2 skina na sajtu tj. 2 razlicita stylesheeta i problem sam rjesio preko JS-a,jer mi upis u bazu nije odogovarao mada je bolje sa bazom uraditi :slight_smile:

Ma ideja je da si neki zamišljeni korisnik može mijenjati boje headera, footera, pozadine i slično.
Vlasnik stranice naprimjer. Sve hipotetski, jer je zapravo svega par fajlova u igri.

No kod eksternog fajla, ako učitavam css.php zar neće biti problema s keširanjem fajla? Kako to riješiti?

Budući da se radi o malim stvarima zamislio sam ipak da postavim osnovni css klasično a na te elemente koji se mijenjanju stavim if s varijablom iz baze za boju, pa ako je ima neka pregazi ako nema neka bude koja je.

No zanima me ipak sistem za neke kompliciranije stvari. Budem malo proguglao ova riješenja gore.