Besplatna ideja za news portal (BiH)

3strane.com
3perspektive.com itd. su domeni koji bi se mogli zakupiti.

Rijec je o news portalu koji bi pratio samo goruca pitanja oko kojih nema konsenzusa.
Dakle jedan dogadjaj a tri price. Sve tri se objavljuju. Portal bi imao tri kategorije: bosnjacki pogled, hrvatski i srpski. Ispod clanka link ka ova druga dva ista clanka.

Sa Fb-a dovesti sve tri strane, nekako imam osjecaj da bi se tu dosta komentarisalo.

Nebi bilo 1000 vijesti dnevno jer se ne prate sve sfere, nego samo aktuelna pitanja tako da ovakav news portal nebi uzimao puno vremena.

Sada idu izbori pa je idealna prilika, svako prica svoju pricu…

Eto ako neko odluci to raditi i uspije, neka me se sjeti :slight_smile:

5 Likeova

ili to sve podijeliti na tri portala i furati tri nacionalne priÄŤe :smiley: i ubirati pare sa sva tri :smiley:

To već postoji… Ito dosta “ozbiljan” portal, barem sa Hrvatske strane hahah
Dnevno. Hr
Dnevno. Ba
Dnevno. Rs

Sva tri nacionalistiÄŤka portala, a isti vlasnik :rofl:

4 Likeova

Kao sto kolega rece to vec postoji i osim toga to su kompletni news portali gdje moras pratiti sve teme, tako da je to ubijanje od posla (cak i da radis samo copy/paste). Tako da izraditi jos tri nova news nacionalisticka portala… ne nije mi to bila ideja.

Ideja ovakve stranice je da na jedan indirektan nacin prikazes sav taj apsurd, da nekome ko je ogranicen i fura samo svoje serviras pred nos i misljenje druga dva naroda, da vidi da nije sve crno-bijelo… (ko zna mozda dobijes neku podrsku od eu) :smiley:

Npr. pocetna: tri bloka, crveni, zeleni i plavi (srpski, bosnjacki i hrvatski) - isti dogadjaj je u pitanju gledan iz tri ugla.

Ne pratim politiku pa ne znam sada koje je goruce pitanje da navedem primjer ali evo recimo primjer jedan kada su bili protesti u Banja Luci vezano za slucaj Davor Dragicevic.

RTRS izvjestava - skupilo se stotinjak huligana, prave nerede, napadaju policiju…
RTVBN - hiljade nezadovoljnih gradjana traze pravdu za slucaj d.d., policija primjenjuje prekomjernu silu…

Ovdje su stranacke podjele, napisao sam to jer mi je prvo palo na pamet. Ali puno je tako tema gdje su nacionalisticke podjele.

1 Like