Besplatnesmsporuke.net

Ovako sajt Besplatnesmsporuke.net je star svega 15 tak dana i za dvije glavne kljucne rijeci uzima za jednu 6 poziciju za jednu 8 na googlu jeli to dobro za novi sajt ? Koliko bi mi otprilike digao poziciju jedan link na PR 6 sajtu ? Za kljucne rijeci konkurencija je medium ali posve mali medium:D pa me zanima kakve su sanse za 1 - 2 poziciju na google spreman sam izdvojiti nesto novaca za linkove.

Zdravo,

bolje bi bilo da si ovu temu postavio u “Tražilice i optimiziranje”, tebe kako vidim ne interesuje trenutno bas misljenje u vezi stranice tvoje nego vise teorija oko Tražilice i optimiziranje?

Nisi naveo koje su kljucne rijeci?

A evo kad si vec postavio ovdje da te malo kritikujemo :slight_smile:
Preletio sam stranicu, pa da krenemo…

[HEADER]

• Djeluje mi kao da si sliku sklopijo tako sto si prvo otvorio graficki program i onda ubado aj kako ispadne ispadne. Predlozio bih ti ako nemas vec ideje kako napraviti header, da razgledas konkurenciju i onda napravis skicu i biljeske kako da ti izgleda i sta sve zelis, pa tek onda pocnes ga praviti, a ne napamet.

• Sto se tice dizajna menija nemam nista protiv, samo imas “Besplatne sms poruke” i imas “Besplatne poruke” koja je razlika tu? A i onako na prvi pogled djeluje mi da si otvorio editor i napamet hlupo sadrzaj menija nije planirano nista?

[CONTENT]

• Posto je baner tvoj, ovaj odma ispod menija, i njega bi mogao malo bolje redizajnirati, puno bolje bi djelovalo da ti je pozadina banera npr bijele boje.

• Breadcrumbs, ti ne radi? Nalazim se na npr. ljubavne slicice ne vidim gdje sam.

• na lijevoj strani gdje ti je google adword reklama, pobjegla ti je za koji pixel van boxa.

• Sa desne strane si okacio brojac posjeta, zasto? Po meni je to u tvom slucaju beskorisno. Svako ko htjedne se kod tebe reklamirati on ce pogledati ofrlje po alexi kako si rangiran, ili ce (sto je vjeca vjerovatnoca) traziti od tebe da mu saljes ili google analytic statistiku ili vec neku drugu sto vodis, brojac posjeta po meni samo dokazuje da stranica nije ozbiljna. Alternativa u footeru sitno staviti brojac posjeta ili kao sto vec sada imas sa strane broj online korisnika, to ti je sasvim dovoljno, a da stranica ne bude pre kicasta.

• Po meni jedna od najvecih greski koju mozes napraviti sto se tice koncepta stranice ako radis u Joomli, jeste da ostavis frontpage onakav kakav je. Imas x drugih mogucnosti prikaza pocetne stranice, nego samo u dosadnoj varijanti blog.

[FOOTER]

• Rece prije 15 dana, odkud dole od 2005 godine da je stranica online? Odmah varas korisnike, a s time nemas potrebe. Jer ovo ti dodje kao negativno ako je 2005 a ti postavio stranicu 2010, neko ce doci i reci “jebote vidi od 2005 je online a tako malo sadrzaja” dobro mozda nece, ali eto ja bi to reko :slight_smile:

• Validatori CSS ti ne radi (bolje sto ne radi), a eto HTML ti radi i pokazao je 22 greske! Bolje ih iskljuci ako ti stranica nije valide, nema potrebe da stoje dok ne ispravis sve po ps-u.

[GLOBALNO]

• Pokusaj barem na stranici da koristis “čćžšđ” zamisli da npr. njemci na svojoj stranici ne koriste svoja slova na sta bi to licilo? aj ovako uredu je po forumima ili chatu, ali na web stranici bi trebao to koristiti.

• Kada zelim da se registrujem, nema nigdje captcha ili barem nakon registracije da se mora potvrditi acc sa verfy linkom. Ovako bi ti mogao dok ti spavas pustiti bot da registruje nekoliko hiljada acc.

• Fali pretraga?

• Koliko vidim, login ti samo sluzi da bi se moglo pisati po forumu? Onda mozda ga smakni da bude samo kad se forum ucita, ovako ruzno stalno na lijevoj strani i to na top poziciji!

• Predlozio bih ti za sljedeci put:

1. Sjedes

2. Popises kljucne rijeci, tj. sta tvoja stranica treba da ima i o cemu ce se raditi

3. Pregledas, malo web i konkurenciju i vidis da li oni imaju nesto sto tebi fali ili si zaboravio to dodati, ili trazis kod njih inspiraciju.

4. Napises malo opsirniji opis sta tvoja stranica treba da ima a sta ne

5. Vjerovatno si mislio s njom da imas nekad zarade? ako ne preskocij onda ovaj peti korak sto cu ti navesti… ako ima znaci onda napravi plan kako zaraditi, a ne coravo narpaviti cu stranicu pa cu aj nekako reklamama dobiti profit.

6. Da li ces imati uspjeha sa svojim konceptom sto si napisao? To ces saznati tako sto ces od svog opisa, napraviti kratak email i poslati nekoliko upita buducim korisnicima ili na neki drugi nacin pokusati ostvariti kontakt u vezi teme da li ce ti stranica uspjeti, kada cujes misljenje ljudi znat ces da li se trazi to sto si planiro ili ce biti corova posao.

7. Ako si sve korake do sada pozitivno odradio, onda pocinjes od opisa kojeg imas crtati mockape stranice (to su ako ne znas, skice stranice kako bi mogla izgledati).

8. Kada imas mockup i opis i potvrdu da se stranica trazi a i marketing plan, onda odlucujes kako ces da pravis stranicu. Da li nekim frameworkom, cms-om, ili ipak rucno sve. Donosis tako odliuku po tvojim planu, idejama, znanju, i …

9. Ako se odlucis za gotov cms onda zezes dalje, ako po frameworku ili rucnom metodom, onda pravis bazu po onome sto si zapisao.

10. Dosao si na korak gdje pocinjes malo crtati. Tj. u npr. Photoshopu napravis PSD template (napravis od pocetne stranice, pregleda kategorija, texta, galerije, i bitnih podstranica (ne moras ama bas svaku stranicu dizajnirati, dovoljno je 3-5)).

11. Od PDS template prebacujes u HTML i zanjes (naravno ovo sve preskaces ako si odabrao gotov template, pa eto sada ga zelis prepravljati.

12. Pogledas jos jednom da li si sta zaboravio, dodati ili oduzeti…

13. Pocinje izrada!

U TVOM SLUCAJU JE BILO sa 1 odmah na 13.

[PRIJEDLOZI]

• Domena meni licno se ne svidja, posto na prvo sam pomislio da se radi o slanju besplatnih poruka, a ne o porukama u obliku cestitki ili ljubavnih. Negativna stvar je tu, sto neko kada vidi domenu doce na stranicu, biti 1min i otici, zato sto nije to sto je ocekivo. U drugoj situaciji, doce i otici, ali ce znati da ima na toj domeni ljubavne poruke npr., Samo je pitanje, dali ce on se sjetiti te poslje nekad?
    Da sam na tvojim mjestu ostavio bi domenu, ali kao glavnu bi ipak izabrao neku koja asocira na poruke kao poruke a ne da se salju sa tvoje stranice besplatno.

• Postavi na stranicu npr poruke cestitke na raznim jezicima! Ja bih te posjetio kad mi zatrebaju poruke, a skoro svaki praznik mi zatreba poneka. Mozda da se koncentrises na:

1. hrvatske, srpske, bosanske
  2. slovenske
  3. albanske
  4. makedonske

Kada to popunis, onda dalje sibas… njemacka, engleska, italija, spanija itd… bla bla bla

Sigurno ces reci imal sta pozitivno? Pa ima, ako ispravis to sto sam naveo (naravno ne mora znaciti da sam u pravu, mozda neko drugacije misli), onda ostalo za sada moze i ostati.

PS: Izvini ako kritika djeluje pre ostra, ili zlonamjerno ALI NIJE! zelim ti samo pomoci da sto bolje bude.

Pozdrav.

Hvala na svemu evo neke sam stvari vec primjenio na sajtu neke cu jos da primjenim hvala…:))

Vidija sam da je proradijo sajt
besplatnisms.com

ali za udruge, jel tko pitao za nas obične smrtnike?

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja