Bez komentara

http://www.monitor.hr/clanci/parkiranje-na-zelenim-povrsinama/29886/

Procito sve. Vrlo zanimljiv stil pisanja, dosta blizak nama radnom narodu (ili barem meni).

Interesantno, nažalost, nisam pročitao ništa čega već nisam bio svjestan…

Pocito sam na preskokce al mi nije jasna poanta…

Lik je parkirao na livadi, pauk mu odnio auto pa je cijeli revoltiran na grad i drzavu ??

Njegov zakljucak je da mu nije smio odnijeti auto i ako je odnio njemu je trebao odnijeti i 400 drugih auta ?

:fiju:

Meni su prije 2 mjeseca promjenili ** znak ispred zgrade ( po noci ) i ujutro pokupili 50 ak parkiranih auta, zajedno s mojim…

Mislio sam da sam krivo vidio znak al mi je susjed kasnije reko da ih je vidio kako mjenjaju znak i za 20 minuta uletava ergela pauka na parking…

Likovi su znak zabranjenog parkiranja za kamione ( koji tamo stoji 2 godine ) zamjenili zab. park. za osobna vozila…

Taman bilo prije izbora kad se valjda skupljala lova.

Da mi je to bilo snimit…

Jedna od poanti je u tome da su mogli barem naplatiti kazne za nepropisno parkiranje svima, a ne samo njemu.

Ovako mi to rješavamo u ulici di je moja firma :slight_smile: Slika poznati pod nazivom “Inati se Slavonijo” :smiley:

Lako ti je inatit se Slavonijo kad nema Zagreb parkinga u Slavoniji.

Zagreb parking je u rangu sa šerifom od Nottinghama. Legalna pljačka je jedini motiv. Eventualni red u gradu im je nebitan.

Način na koji rade redovito vrijeđa zdravi razum. Ja sam se nedavno parkirao u centru i platio mobitelom sat vremena parkinga. Drugi sat nisam mogao produžit, jer je ograničenje za parkiranje u centru sat vremena, a nisam mogao doć do auta još 40ak minuta. U međuvremenu mi je redar na autu ostavio dnevnu kartu jer je procjena Zg parkinga da sam ostao duže, pa oni zaključuju da bih ja htio tu ostati cijeli dan (s obzirom da im je Ustavni sud zabranio kazne). Treba li reći da je bila subota, te se naplaćivalo još samo 2-3 sata taj dan, a dnevna karta košta 200 kuna? Dakle, oni su očito zaključili da želim ostat duže od jednog dana. Poslao sam žalbu u kojoj je bilo pravnih dijelova koji su imali neku težinu, ali je meni osobno bila najdraža rečenica u kojoj sam napisao “Po istoj logici Zagreb parking mi je mogao izdati i godišnju kartu i reći da mislim ostati na tom mjestu do kraja godine.” :slight_smile:

P.S.
Žalba je odbijena u kratkom roku.

Najveći problem je, a to se događa i u Splitu, šta pauk vozi kroz ulicu, i nailazi na BMW, pa prolazi, pa nailazi na Passata, pa prolazi, onda naiđe na novu Alfu, pa prolazi, ali kada mu ‘upadne’ Golf 3 e onda je udria jackpot.

Ako to čovika ne raspizdi onda neznam šta oće.

Uskoro će Zagreb parking riješiti problem parkinga na ovaj način

@bbsantic

I “dnevna karta” pada po istoj osnovi kao kazna ranije. U pravu apsolutno nije važno kako nešto nazoveš, već što nešto jest, tj. stvar se raspoznaje po elementima.

Između naplate kazne (prisilna, netražena naplata novaca ukoliko prekršiš ugovor) i naplate dnevne karte (prisilna, netražena naplata novaca ukoliko prekršiš ugovor) nema nikakve razlike.

Logika da je to “karta” ne prolazi nikako, jer ako je kartu moguće naplatiti automatizmom s njihove strane, onda nema razloga da na isti način ne naplaćuju i prvi sat parkiranja.

Drugim riječima, po toj logici je dovoljno parkirati se i pričekati da na kućnu adresu dođe “jednosatna karta”.

Bio je na telki jedan naš poznati odvjetnik koji je rekao da naprosto neće plaćati te kazne niti dalje.

Dakle, dovoljno je ne platiti kaznu i pustiti sud da sam odbaci tu glupost.

Inače, ja osobno nemam baš ništa protiv naplate parkinga. Naprotiv! To je jedini način da ljudi shvate da postoji javni prijevoz. Na mome placu je, primjerice, sat vremena bio 3 kune i mogao sam naći mjesto. Kada je spušten na dvije kune, više ne mogu. Kada idem u grad, naprosto stanem u garažu.

Problem je ljudima koji rade u gradu, ali od grada treba tražiti rješavanje javnog prijevoza, a ne da ti je po najvećoj gužvi i čekanju na semaforim brže doći na posao autom nego busom i tramvajem.

[quote=“bbsantic”]Lako ti je inatit se Slavonijo kad nema Zagreb parkinga u Slavoniji.

Zagreb parking je u rangu sa šerifom od Nottinghama. Legalna pljačka je jedini motiv. Eventualni red u gradu im je nebitan.

Način na koji rade redovito vrijeđa zdravi razum. Ja sam se nedavno parkirao u centru i platio mobitelom sat vremena parkinga. Drugi sat nisam mogao produžit, jer je ograničenje za parkiranje u centru sat vremena, a nisam mogao doć do auta još 40ak minuta. U međuvremenu mi je redar na autu ostavio dnevnu kartu jer je procjena Zg parkinga da sam ostao duže, pa oni zaključuju da bih ja htio tu ostati cijeli dan (s obzirom da im je Ustavni sud zabranio kazne). Treba li reći da je bila subota, te se naplaćivalo još samo 2-3 sata taj dan, a dnevna karta košta 200 kuna? Dakle, oni su očito zaključili da želim ostat duže od jednog dana. Poslao sam žalbu u kojoj je bilo pravnih dijelova koji su imali neku težinu, ali je meni osobno bila najdraža rečenica u kojoj sam napisao “Po istoj logici Zagreb parking mi je mogao izdati i godišnju kartu i reći da mislim ostati na tom mjestu do kraja godine.” :slight_smile:

P.S.
Žalba je odbijena u kratkom roku.[/quote]

Zaboravio si napomenuti da si vjerojatno onaj sat koji si platio platio još jednom u obliku dnevne karte? Jesu li ti umanjili dnevnu kartu za taj jedan sat? Pretpostavljam da nisu :slight_smile:

A šta se desi ako sparkiraš auto, ne platiš kartu, a kontrolor dođe prije isteka prvih sat vremena? Dobiješ li onda doma poštom da platiš “satnu kartu”?

Sjetio sam se zanimljive situacije od prije par mjeseci. Bili smo trojica u autu, prijatelj (dalje: vozač) je isao kupiti neke leće u ilici (već bliže črnomercu). Pošto nije mogao naći mjesto parkirao je na rizol ispred ljekarne. Još kad je vozač automobil namještao tako da ne smeta pješacima i tramvajima iza nas su bila dvojica likova u civilu koji nam tada nisu bili ni najmanje sumnjivi. Vozač je parkirao automobil, upalio sva 4 pokazivača smjera, ja i drugi prijatelj ostali smo u automobilu. Nakon što je vozač ušao u ljekarnu (koja je bila doslovno pored automobila), ova dvojica su nam stavila neki papirić na vjetrobransko staklo. Istog trena kad je komunalni radnik pipnuo automobil, ja sam izašao van da vidim o čemu se radi. U trenutku kad sam zatvarao vrata komunalac je napravio fotografiju. Pitao sam komunalca o čemu se radi i rekao je kako smo nepropisno parkirani i da sve ostalo piše na papiru. Dalje nisu htjeli diskutirati pa su se udaljili. Vozač se vratio nakon max 3 minute.
Na papiru je pisalo (uz uplatnicu od 300kn čini mi se) da je automobil nepropisno parkiran u 11:40, i da u trenutku evidentiranja prekršaja nismo bili zatečeni u blizini automobila pa su morali naplatiti kaznu.

Činjenice:

1. Komunalci su morali popuniti formular za evidenciju još kad je automobil bio u pokretu.
  2. Automobil je slikan od naprijed. Ako se ne vidim ja kako zatvaram zadnja vrata, tada se MORA vidjeti prijatelj koji sjedi na suvozačevom mjestu.
  3. U 11:40 već smo bili na Vukovarskoj tako da vrijeme nije bilo točno napisano.
  4. Od trenutka kada je auto stao, do trenutka kada je auto krenuo, nije prošlo više od 4-5 min.

Od žalbe se odustalo, nakon što su u holdingu rekli ukoliko žalba ne prođe, kazna se povećava a 100kn.

Neke stvari su i stvari principa, ne samo novaca. Dok se ne počnemo i mi principijelno ponašati, dobivati sudove, a potom ići na privatni progon osoba koje su nam štetu pričinile, ništa se neće mijenjati.

Sve je to uloga srednje klase, koja ima novaca da si to priušti. Naša se srednja klasa, međutim, samo voli slikati svojim iPodovima kada su na skijanju i onda to dijeliti s prijateljima na Facebooku. Zato bih ja ovaj harač digao na 20 % posto i to samo za one koji spadaju u srednji rang plaća - niti sirotinji, niti bogatašima.

A ovo da se kazna povećava ako ne prođe žalba je kriminal prvog reda. Oni su dužni omogućiti žalbu, a ne je naplaćivati niti te još kažnjavati.

[quote=“tsereg”]Neke stvari su i stvari principa, ne samo novaca. Dok se ne počnemo i mi principijelno ponašati, dobivati sudove, a potom ići na privatni progon osoba koje su nam štetu pričinile, ništa se neće mijenjati.

Sve je to uloga srednje klase, koja ima novaca da si to priušti. Naša se srednja klasa, međutim, samo voli slikati svojim iPodovima kada su na skijanju i onda to dijeliti s prijateljima na Facebooku. Zato bih ja ovaj harač digao na 20 % posto i to samo za one koji spadaju u srednji rang plaća - niti sirotinji, niti bogatašima.

A ovo da se kazna povećava ako ne prođe žalba je kriminal prvog reda. Oni su dužni omogućiti žalbu, a ne je naplaćivati niti te još kažnjavati.[/quote]

Problem je što su odvjetnici izuzetno skupi i u rangu su božanstva.
Nitko ne pokreće tužbu ako nije 110% siguran u pozitivan ishod. Dok se taj problem ne riješi veliki igrači će nas plašiti sudom i parnicom kao što malu djecu glupi roditelji plaše babarogom.

Više ni sam ne znam koliko sam vremena proveo na Kennedyjevom. Iz principa neću plaćat kazne za koje znam da nisam kriv. Niti policiji niti ZG parkingu. I baš me briga na koji način ju ne platim - “iz nutra”, žalbom na sudu ili nekim trećim načinom. Ako su oni, da oprostite, govna, onda ću i ja tako, pa tko je tvrdoglaviji.

P.S. Ja.

Stoji znak:
"zabranjeno parkiranje"
ispod njega dopunski znak:

radnim danom od 7-17h
nedjeljom i praznikom 7-13h

ja parkiram u 14 ,30 h na dan “Uskrsni ponedjeljak” .
onda stize mandatna kazna.

i sudovi sad trebaju utvrditi da:

Uskrsni ponedjeljak nije radni dan
Uskrsni ponedjeljak nije praznik
Uskrsni ponedjeljak nije nedjelja

kad sudovi utvrde sto jest/nije javim vam kako sam prosao:)

ali pazi ovaj i, jesi siguran da je i,a ne ili?

jer nedjeljom i praznikom ti moraš dokazati da je uskrsni ponedjeljak I praznik I NEDJELJA :smiley: ,
a tseregu bi sad kopirao ono što on piše ostalima :smiley:

[quote=""]Prvo napiši sadržaj poruke, a potom iz sadržaja vrlo jednostavno sastaviš naslov teme…[/quote] :smiley: :smiley: :smiley:

[quote=“Kečko”]a tseregu bi sad kopirao ono što on piše ostalima[/quote]A tsereg bi tebi kopirao ono što piše u pravilima o forumu Birtija:[quote=""]Jedini forum koji se aktivno ne moderira jest BIRTIJA. Tu se možete potpuno opustiti, družiti i flejmati. To je ujedno i jedini forum u kojem dozvoljavamo političke, religiozne, nacionalno obojene i sve ostale teme kojima nije mjesto u drugim forumima.[/quote]Što je i razlog zašto ti je ovaj offtopic prošao. :smiley: :smiley: :smiley:

[quote=“Kečko”]ali pazi ovaj i, jesi siguran da je i,a ne ili?

jer nedjeljom i praznikom ti moraš dokazati da je uskrsni ponedjeljak I praznik I NEDJELJA :smiley: ,
a tseregu bi sad kopirao ono što on piše ostalima :smiley:
:smiley: :smiley: :D[/quote]

lol, kuzis li razliku izmedju blagdana i praznika
dobar orijentir moze biti da pogledas na ulicu i ako uocis murjaka kako šeće a dapritom ne nosi bijelu kosulju…nema po stupovima drzavnih obiljezja …e onda vizualno saznas da nije praznik bez obzira sto je neradni dan…
vec je blagdan - dok blagdanom nije izricito zabranjeno.
a nije niti nedjelja jer je mozda ipak ponedjeljak ( ili neki drugi dan) …
a parkiranje je zabranjeno radnim danom,nedjeljom i praznikom.
a praznik “nije jednako” blagdan.

ps. sad u next ponedjeljak mozete slobodno parkirati tamo gdje je zabranjeno praznikom.:wink:
naravno, ako vam se “zabavlja” sa sucem za prekrsaje…

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja