(BiH) Za robu skuplju od 50KM potreban špediter :)

Vjerovatno cu lupiti glupost, ali zgoreg nije pitati. Postoji li mogucnost da se navede adresa poste umjesto vlastite? Dakle, sve kontakt podatke svoje, i da se paket preuzme u posti?

Postanski pretinac? Imas mogucnost, ali moras znati da u nekom trenutku ta roba prolazi kroz carinu. Ako je nesto vrijedno nisi nista dobio… Znaju tko je vlasnik pretinca.

Ma i u BiH se svasta da izbjeci. Ja kada pisem trudim se objasniti neke legalne rute, nista ilegal. Osobno sam svaku posiljku dobio ispod radara, ali ne valja o tome javno…

Svakako će završiti u pošti dok ne platiš carinu :).

Nisam bio dovoljno jasan. Mislio sam kao stranac naruciti na Hrvatsku postu.

Kako god da naručiš, preuzeti možeš samo ako platiš carinu (ako je ocarinjeno a biti će bez obzira na adresu ako ispunjava uslove).

WM admini, ako izbrišem post negdje jer je off topic, nemojte zabraniti da se kopira gdje mu jeste mjesto.

Koliko znam, to nije niti moguće zabraniti. Bi’će da si dobio koju automatsku poruku. :blush:

Zbog toga i pišem, jasno mi je da ne možeš kopirati iste postove više puta zbog zaštite od spama, ali ako izbrišeš istu onda nova ne bi trebala biti spam.

To se zove Post restant.

In Croatia, mail is addressed to POSTE RESTANTE, which is written after the full name of the recipient (as appears on the identification to be presented ID document or a passport, if abroad).

Name of recipient
POSTE RESTANTE
12345 City

Mnogi kineski trgovci imaju skladišta unutar EU. Ja sam naručivao sa GearBest-a recimo i oni imaju stock u Holandiji.

Veceras sam cuo na radiju da nista od ovoga nego ce to ici preko neke aplikacije ( neko ime je pocinje sa A :slight_smile: ) i posta ce biti zaduzena koliko sam uspio da razumijem…

Asycuda World? To je carinsko/spediterska aplikacija. Putem nje spediter prijavljuje predmet u sistem carine nakon cega carina zavrsava stvar… Ako je tako, ne pise nam se dobro…
Citava ta prica mi je nelogicna, i nadam se da ce doci zakon da se 200KM narucene robe putem interneta ne registrira u sistem

Asycuda World radi već godinu dana. Danas puštamo TR po novom sistemu. Ne znam kakve veze TR ima sa poštanskim paketima.

Edit: sada vidim da se spominje modul u aplikaciji Asycuda World. Može biti, valjda sam tu info preskočio preznojavajući se sa drugim stvarima.

U svakom slučaju, želja mi je da poštanski paketići idu bez problema, i meni pa i svima vama…