Bing i Yahoo indexirali stranicu - Google nije

Pozdrav, da li netko ima ideju zašto Google ne indexira web stranicu. Sada ju već imam online oko mjesec dana i još uvijek nije u rezultatima traženja.

Novo registrirana “stara” domena. Znači domena je postojala prije i ja sam ju sada registrirao. Da li to ima neke veze s neindexiranjem?

mozda domena ima penale kod gugla, mozda je neko mutio nesto zabranjeno s tom domenom, pa ju je gugl kaznio…

Proveri za pocetak linkove ka domenu. Ako su spam eto razloga. I jos jeda vitna stvar, ako je na tom domenu bio sajt koji se bavio npr. “Severinom u akciji” a ti napravio sajt koji se bavi sportom, nece moci da prodje. Mora ista tematika da bude.
Proguglaj kako da izadjes is sandbox-a. Ja sam resio dodavanjem sadrzaja.

Postoji 5 verzija zašto:

  • Google nije još indexirao tvoj sajt ( suviše nov)
  • domena/sajt penalizirani ili izbrisani iz Google tražilice (provjeri)
  • glavni keyword ima preveliku konkurenciju
  • nisi optimiziao sajt za SEO crawling
  • nemaš osnove SEO tagove

Naravno, to je dijelom kako Rootkezza kaže.
Vjerujem da site nije neindexiran nego ne postiže željene pozicije (ah i ja iman puste želje)… :blush:

Vidjet ćemo za tri mjeseca, godinu dama, ili nikada. :wink:

Gorane vidi ovo; :wink: čim ti misliš da je mjesec dana dug period, vjerojatno niti ne radiš sve kako bi trebao. :smile:

Pa jeste cudno da je nema poslije mjesec dana. Nije rekao da je cudno sto ga nema na prvoj stranici gugla no sto ga gugl neindexira.

1 Like

Da? Neka kaže što mu nudi kada traži
site:domena.com
(ili koja je već extenzija) :smile:

Ljudi, prije svega, hvala vam svima na feedbacku.

site:domena.com (sa mojom domenom naravno) - ne izbacuje nikakve rezultati, nula, nadda, zero…

U Google Search Console isto tako nema nikakvih obavijesti da postoje neke greške u kodu da blokira Google bot.

Provjeravam sve stranice koje kao rade check da li je stranica u sandbox-u. I pronašao sam na nekima da piše da je sandboxana. U većini je rezultat da je stranica OK.

Da li se može Google ikako kontaktirati. Jer, blesavo mi je da kupim domenu koja nema veze sa prijašnjom web stranicom.

Da li bi funkcionirao “disavow” starih backlinkova?

Ja sam ti odmah rekao da proveris linkove. Verovatno je spam linkove gradio. Idi disavow sve linkove,onda dodaj par clanaka u narednih 10tak dana i pojavice se.

Jesi probao sa u Google Search Console Crawl -> Fetch as Google? i ima li kakvih obavještenja na Search traffic -> Manual Actions? Ako ima možeš im zatražiti reviziju, da ponovo pogledaju sajt.

Može se desiti i da si imao štrikiranu opciju da na wordpressu da ne dozvoljavaš srč enginama da indeksiraju tvoj sajt pa iako si je uključio gugl iz nekog razloga čeka neko vrijeme pa tek onda indeksira sajt.

2 Likeova

@anja1 Hvala ti, sad sam provjerio i ovo mi je izbacilo:

“Pages on this site appear to use aggressive spam techniques such as automatically generated gibberish, cloaking, scraping content from other websites, and/or repeated or egregious violations of Google’s Webmaster Guidelines.”

Imam samo jednu stranicu, jer sam čekao da se indexira. Nisam stavljao baš nešto sadržaja.

Kad budeš imao još sadržaja i kad bude dobro izgledala stranica možeš im poslati sajt na reviziju. Ako se dobro sjećam trebalo bi da ima opcija u toj poruci da pošalješ sajt na reviziju. Nipošto im ne šalji sajt dok ga ne doradiš da ima još sadržaja.

Sunce li mu garavo…eto kad čitaš savjete da uzmeš deletanu domenu i pokupiš backlinkove…

Ništa, sad moram dodati dobrog sadržaja i izvući se iz ove kaljuže.

Anja1 i svi ostali, hvala puno na pomoći.

Savet su ti dobar dali, ali pre kupovine proveris kakvi su backlinkovi.

Ne treba samo pazit na beklinkove. Treba se i na waybeck machine provjeriti na sta lici sajt, kakav je sadrzaj, a i opet ne znas kakvih je skripti koristio, jel imao npr mobil redirekt i sta je sve radio na njemu radio.

Fakat, takve “savjete” bi mogli i na WC papiru printat da onda sluze svrsi nekakvoj.
Ne ne kupovat old domene osim ako nisi ful unutra i kuzis mase vise nego sto, hmm, se cini.
Sad ako je vec tako, prodaj natrag di znas i kupi si frisku i bok.

1 Like

EXTRA! EXTRA! Read all about it!

Pustio sam stranicu par tjedana da se safta. Nisam dodao nikakav sadržaj, apsolutno ništa nisam mijenjao.

Google mi je indexirao stranicu :grinning: