Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

A što fali burzama koje rade i sa puno većim prometima od tvog iznosa? Kraken tipa?
Ako bi se baš bojao položiti sav iznos na burzu, mogao bi dio po dio…i sa burze ti stiže direktno isplata na tvoj bankovni račun.

Međuostalim dobiješ među najpovoljnijim tečajima.

A sigurnost na ovim glavnim burzama ti je fakat velika…to su ogromne institucije.
Veći je problem dugoročno držati na burzama, zbog rizika da ih na duže staze ipak netko hakira ili nešto…no i to je vjerovatno iza nas otkako je pala ona jedna burza pa su svi poradili malo bolje na sigurnosti.

No šansa da naletiš na takvu minu kod kratkoročnog prebacivanja je daleko manja spram onoga tko se oslanja na dugoročno čuvanje btc.a na burzama. Tu ipak treba već pripaziti jer one nisu za dugoročno čuvanje većih iznosa.

Po mom iskustvu čega sam se sve nagledao… najbolje prolaze holderi. Samo čuvanje bez puno pametovanja. Em je najjednostavnije…em je full profitabilno.

Špekulacija može biti profitabilnija, ali isto tako može i upropastiti. Ako bi se našao na zlatnoj sredini da nekada odigraš dobar potez…a nekad loš… u najboljem slučaju završiš ko i ovi što samo čuvaju, a njima je život daleko jednostavniji i manje stresan. Tj. kada shvatiš da svi usponi i padovi su na putu normalna pojava, samo čuvanje ne mora biti stresno uopće. … samo vlakić koji lagano vozi ka cilju i putem se lagano treska gore dolje. Treba jednostavno sjesti u taj vlakić i uživat u vožnji.
Svi pokušaji da se uskače i iskače iz vlakića baš puno riskiraju da vlakić pobjegne.

BTC ima potencijal preko noći poduplati vrijednost … pa se ti pravi “pametan” i iskači iz vlakića da uhvatiš siću, a možda propustiš cijeli voz.

Lekciju si valjda naučio… sad samo sjedni u vlakić i računaj na vožnju od bar 5 godina i izlaziš kao bogat čovjek. Ne može jednostavnije. :wink:

1 Like

Ako pocnu ulaziti ovakvi igraci, samo je nebo granica, tj. nije cak ni nebo, Musk moze do Marsa :joy:

Da li je neko upucen za Pi network, i ako moze neko da malo bolje objasni?

Pi nema veze sa cryptom i poprilicno sam siguran da ce biti novi one coin.

1 Like

kad ti je u FAQu trece pitanje " Is this real? Is Pi a scam?" zapitaj se :smiley:

2 Likeova

Slažem se, no ako se zna šta se radi, dio portfolia mora bit na tradeu. Pritom bi napomenuo da je sigurniji long term trade, nego short term.

Pratiti kada se događa halving, kada je bull run, kada prestaje je neophodno za iskoristiti puni potencijal. Sve što raste, mora doseći korekciju, kada će rani investitori izvlačiti dio profita.

S altovima pogotovo. Neophodno je izvući profit na peaku, a kasnije se opet u dipu može investirati.

Naravno, dio profita je dobro uvijek držati, jer nikada se ne zna. :slight_smile:

Slažem se i ja… samo mi se čini da je ovdje obrnuto. Ako zna što radi…onda sa djelom profita trejda. Jer ako ne zna što radi…teško da će od toga puno benefirati…tj. onda mu je najjednostavnija opcija dugoročni hold…

1 Like

Jesi li bas siguran u to i na osnovu cega zakljucujes?

Da, PI nije kriptovaluta i nema nikakvu svrhu. Jedino što su klasičnom navlakušom o zaradi uspjeli pohvatati mnogo podataka od korisnika. :slight_smile:

1 Like

Zar time ne bi stavili na kocku Stanfordove diplome, mislim na kreatore same priče?

izvuce 50 miliona $, pobjegne negdje i boli ga k za diplomom (koju nece ni izgubit lol)

Pi nema veze sa blockchainom i zbog toga se ne moze smatrati kriptom. Dublja analiza od ovoga nije potrebna. Ako bas hoces, otvori vam posebnu temu za pi negdje u spam areni, nemojte ovdje spamati.

2 Likeova

Pridruzuje nam se i MasterCard.

1 Like

Krenulo je :beers:

Gde je krenulo,sta je krenulo,kome je krenulo,nista ne razumem,

Vrati mi onih 50€ koje sam ti posudio prije vise od 10 godina na BalkanBux forumu pa cu ti objasniti… Do tad otvori svoju temu o Bitcoinu pa spamaj do mile volje.

50e za 10 godina i 6% godisnje, dodje on tebi oko 100e sad :smiley:

2 Likeova

Još uvijek u prvih 30ak valuta ima nekih koje nisu dostigle ni ATH, već su 10x ispod najveće vrijednosti. Ali čini se da sada kreću.

Koje valute nisu dostigle jos uvek?