Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

U seriji Incorporated ima scena nakon haosa, gde se trejduje Blackcoin ako sam dobro zapamtio, takav su mu naziv stavili, euro i još neke druge valute, u vreme haosa itd. :slight_smile:

Medjutim, nisam siguran da će u vremenu haosa ni kriptovalute funkcionisati. Pre mislim da će u takvom vremenu ljudi morati da se okrenu lokalu i lokalnom preživljavanju a tu dolazi na snagu hrana, sopstvena proizvodnja kakva-takva, možda čak i trejdovanje srebra i zlata pre nego kripto, jer u vremenu kolapsa i presecanja raznih komunikacionih veza od pošte do interneta, tebi ostaju jedino stvari i ljudi koje vidiš uživo i do kojih možeš skoknuti na par km itd.

A za krizu, da, jeste da već i u ovom trenutku deluje da ne može ovako još dugo, ali izgleda da može. Ljudi se sporo bude, i mogu generalno trpeti dosta, tako da eto ja tipujem na veliki svetsku krizu koja će biti od 2027-2030. Pa ćemo pratiti baš situaciju :slight_smile:

1 Like

I ti svoju :wink: Ali bolje je da smo oboje kao djeca nego da se ponašamo kao starci :slight_smile:

Ponavljam to jer vjerujem u to i ne mogu ništa drugo reći kad iza nečeg drugog ne bih stajao. Normalno da ne moram biti u pravu, ali to je moje mišljenje i ja u to vjerujem.

Nitko ne može ograničiti banke, one su te koje ograničavaju druge, uključujući i Kongres i Senat i Predsjednika SAD-a. To se naravno ne odnosi na Karlovačku banku nego na ozbiljne svjetske banke.

Bitcoinu su svašta radili, posebno u zadnjih godinu dana, i nisu ga uspjeli niti srušiti ispod razine sa koje je krenuo u zadnji rast, a kamoli uništiti. To su činjenice.
Globalnu euforiju su ciljano i uspješno ugasili i uspjeli su jedva sniziti cijenu na cca $6,000. Još uvijek mogu povući jako drastične poteze, ali da li će ga uspjet uništit ovisi samo o korisnicima Bitcoina. Ima puno primjera ilegalnih stvari koje drže svoju cijenu jer imaju svoje korisnike, iako se ne koriste masovno. Bitcoin ima svoje prednosti i jedini omogućava neke stvari pa je realno da će i dalje imati svoje korisnike. Ali stvarno nema smisla opet se vraćat na to sve.

Dok funkcionira internet mogu funkcionirati i kriptovalute. Ako govorimo o nekom apokaliptičnom kaosu u kojem niti internet ne radi onda imamo puno veće probleme, ali ja ne mislim da tako nešto dolazi 2019. g. :slight_smile:

Ne znam jel pričamo o istoj vrsti krize. Ja mislim na gospodarsku. Ovo sa ljudima koji trpe je također prešlo sve granice zdravog razuma, ali nažalost većina ljudi nije zdravog razuma i mogu istrpiti još puno više :slight_smile:

Pa da, ni ja ne verujem da to dolazi 2019, nego u periodu izmedju 2027 i 2030. :slight_smile: Internet će tada verovatno raditi, ali ne svugde i ne uvek, nama se ove exyu zemlje raspadaju i kada je sve u redu da tako kažem, a možeš misliti kako će se sve klimati kada krenu ozbiljne krize i panike.

U takvom scenariju na snagu stupaju osnovne stvari a to su hrana, voda, ogrev i slično. Takodje, da ne pričamo o tome da 50% stanovništva u našim exyu zemljama nije uopšte pismeno a kamoli da znaju koristiti i prihvatiti kriptovalute itd. To možda može biti spas u zemljama prvog sveta, i to veliko možda, a u našim zemljama drugog a pogotovo trećeg sveta to je malo verovatno.

Inače da, takvim scenarijom imamo mnogo veći problem, ali to je upravo ono što i mislim da dolazi, jer se mnogi kako kosmički i duhovni, tako i ekonomski i istorijski ciklusi svi poklapaju baš u periodu izmedju 2027 i 2030, ali eto pratićemo situaciju baš pa ćemo videti. Uvek ostaje šansa naravno da grešim, to su samo naše prognoze i pretpostavke na osnov istraživanja i analize, a to naravno ne mora uvek biti tačno. :slight_smile:

E to je već nešto drugo :slight_smile: Ja sam mislio na gospodarsku krizu. Ovako nešto apokaliptično je nešto drugo :slight_smile: Moglo bi i to doći, ali kada ne znam. Moje mišljenje je da neće baš za 10 godina, ali da će puno nas to doživit ako poživimo do duboke starosti :slight_smile:

1 Like

@brane333
Moj rudnik, a i rudnike vecine long term rudara samo istekavanje struje, a bogami ni onda, nego ukidanjem interneta mogu zaustaviti. Nikakvi bankari, nikakvi skulls and bones, nikakvi politicari tak da ako bude tko htio alternativno sredstvo posredovanja ce uvijek moci koristiti.

A banke i ti mocnici samo mogu do odredjene razine srusiti cijenu. I ja navijam za ovaj pad, nek to padne jos nize, treba se pocistiti bagra, sarlatani, lopovi, spekulanti, “investitori”, i drugi kojima nije mjesto u Blockchainu!!!

samo jedno upamtite - SAD nikad neće poprasti jer uvijek mogu naštampati dolara :smiley:

btw u našim državama je kriza od 90e tako da nam ništa nije novo :smiley:

2 Likeova

Pa ja samo to i kazem…da mogu…iskljuciti struju…internet…sajtove…kada hoce…a ko je preziveo pakao ex yu. …dao je kucu …zlato…dolare…kravu…da pobegne. A da je imao bitcoine bio bi mrtav…

Nebi. Ko ima bitcoine sad u Venezueli je Bog, kakvi propali politicki papiri.

A kaj se tice Juge, ako nisi radio sranja, bilo ti je bolje nego sad.

Nek nastampaju pa vrate kaj su duzni Kini :joy:

inače ko ima devize u venezueli sad je dobar :smiley: tako da nije do bitcoina

u turskoj je 20-30% više turista kako je pala lira … jeftinoća naspram deviza :smiley:

pa nisu ludi kinezi da puste inflaciju u zemlji :smiley:

@brane333

U četvrtak mi čovjek poslao tvoje ljubljene dolare preko Escrow.com, sad idem pogledat i sredstva još nisu niti approved na Escrowu, a kamoli da su poslana na moj bankovni račun :wink:

U četvrtak popodne po našem vremenu dogovorili transakciju, Amerima bilo jutro. Išli smo preko Escrow.com. Čovjek momentalno platio kreditnom karticom. Na Escrow.com je kroz nekih sat vremena pisalo da su primili uplatu, ali se čeka da bude “approved”. I čeka, i čeka, i čeka…i prođe vikend, i čeka, i prođe ponedjeljak, i čeka, i čeka i čeka i dalje… :smiley: To “approvanje” se kod bitcoina zove konfirmacija i najčešće traje od par minuta do sat vremena, u bilo koje doba dana, noći, praznika… Ovi još nisu niti potvrdili uplatu koju su primili u četvrtak ( a ne radi se o nekom bolesnom iznosu), a kada je potvrde tek onda me čeka novo čekanje, da novac sa njihove banke bude prebačen na moju :wink: Bit će dobro ako mi uspiju dostaviti novac u roku od tjedan dana od kada je čovjek uplatio :smiley:

To su tvoji voljeni dolari i jedna od najrespektabilnijih svjetskih kompanija za online plaćanja kada se vodi računa o sigurnosti transakcija. Svaka transakcija koja čudom bude završena u roku kraćem od tjedan dana je senzacija.

Dobronamjeran savjet…imaj u vidu da su kriptovalute budućnost financija, a Bitcoin ih predvodi :wink:

1 Like

Problem je kod nas sto su ovdje ljudi u tripu da je to neki piramidalni sistem, i da ne nema nikakvu funkciju vec samo kupi prodaj. I vecina misli da je to stvorilo neko tajno drustvo, posto se odje samo o njima i prica, koje inace upravlja svijetom itd. Jedino sto moze bit da je neko stvorio da se upisa u banke i cio taj sistem kojim oni i kontrolisu sve. Nego je tuga sto ljudi tako ne vide vec se nadaju da ce uzet malo para i da ce se obogatit preko noci i da ne moraju ostatak zivota nista da rade. Zato ce kad tad banke izac sa nekim alternativnim resenjem ili nacinom preko kojeg ce moci da ga centralizuju.

Ja neću ulazit u to tko je stvorio Bitcoin jer to možda samo par ljudi na svijetu zna. Tko god ili što god da je Satoshi Nakamoto, stvoreno je nešto fenomenalno, a koji je pravi cilj nije uopće bitno jer se možda i tvorac preračunao.

Može se špekulirat i to je OK, ali zapravo Bitcoin itekako ima svoju funkciju i primijenjivost koja nema veze sa špekulacijama i samo radi toga se počelo i špekulirat sa njime. I ja špekuliram, ali mi ništa manje nije bitno niti to što znam da mogu biti plaćen ili nekoga platiti u roku od par minuta na drugom kraju svijeta usred noći između dva neradna dana i da nitko na svijetu ne može stopirat niti poništiti tu transakciju iz bilo kojeg razloga.

Tehnički dio Bitcoina mi nikad nije bio jača strana, ali sam čitao puno mišljenja ljudi kojima je kriptografija struka. Sada već imamo sve više onih nekih Segwit adresa (mislim da počinju sa trojkom) i dolazi lighting. Transakcije sa Segwit na Segwit su već sada skoro instantne i ako se netko boji gubitka vrijednosti neka si osigura Segwit adresu i bude plaćen sa također Segwit adrese (možda se pogrešno izražavam, ali oni koji znaju o čemu pričam će shvatit što želim reći) i može momentalno zamijenit BTC za USD.

Tema ima 1600+ postova i zapravo je sve već manje više rečeno. Bitcoin je zakon! :wink:

bitcoin je kao i tor … nešto revolucionarno i baš zato što je takvo ostavlja mogućnost za razvoj teorija zavjera

ali sam bitcoin je nestabilan baš zato što je decentralizovan i jedino od čega zavisi je popularnost … kada bi 3-4 svjetska medija pogurala malo bitcoin opet bi se vratio na 15k … ali eto

1 Like

Prije par dana sam slao novaca da bi na proviziji banke popusio jednu placu, ovak sam platio cca 17 centi i bilo je vidljivo nakon par min, moglo se koristiti nakon 15. Pametnome dosta.

Da cijeli svijet predje na Crypto, to bi bilo da pracovjeka posjednes u auto…

Stoga ja mislim da je Satoshi nakamoto vanzemaljac, mali E.T.

Aj daj neki matematički dokaz.

Bez veze usporedujes escrow i btc. Dali znas uopce cemu escrow.com služi?

1 Like

Stari ljudi su rekli …kad ti dodje iz dupeta u glavu…al nemam vremena stalno isto pisati…cena fixna …provizija mala…bez dokazivanja ko si sta si gde zivis broj telefona obim guzice e ONDA ce MOZDA bitcoincic i sva ta sranja zaziveti…do tada je samo pranje necije love …

2 Likeova

Mogu ti poslati na PM, ali ne vidim cemu, svi znaju da su provizije na segwit adrese smijesne, a ja sam se samo osobno uvjerio u to.