Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

Ma vraga, skupe su jos, zar neznaju da te rgafe vise nista ne vrijede.

najveca greska koju sam napravio je sto nisam cuvao pare, drzao doma u kunama i sad kupovao rigove, tako masno bi dvije tri farme slozio i rudario s minusom, drzao lijepo te coinice, ravencoina malo, malo xmra, malo ethereuma, pa i etc mada vele da ce propast, ali pusti ga, nek se nadje. I tako nakopan do grla cekao novo lansiranje prema mjesecu. Ali ne, ja u bankrotu, nemam ni za jedan 1030 rig i gledam ovaj BTC kako se muci…

cek jel nisi ti neka partnerstva tu nudio za majnanje, ne sjecam se bas vise …

1 Like

Treba netko rig :grin:

https://www.njuskalo.hr/?ctl=search_ads&keywords=Rig

I u Srbiji ih ima koliko hoces :smiley:

Ima stvarno nekih povoljnih. Cak se isplati kupit pa pospremit za bolje dane…

1 Like

Nesisplati se jer ti prodavaci sami eznaju bi li jos amlo kopali ili nebi, oce li BTC gore ili nece. Izgleda da ce BTC morat past na 2000 da stave normalne cijene…

Ja prodajem svoje rigove 2x 6x580 9000kn ako treba neko…

Eto opet mene malo zasto bi NISTA vredelo 2000 DOLARA po kojoj osnovi ,zbog cega,kome to treba ,zasta se koristi ,cime se koristi,ko garantuje ista,2000 dolara za nista pa to moze samo u ludim glavama i u Las Vegasu sve ili nista crno crveno,

4 Likeova

Zašto bi papir gdje piše 10$ vrijedio 10$?

Pa zato sto najmocnija sila na svetu kaze da tolko VREDI,a ko ovde kaze baba vanga ,milan tarot ili ostali sarlatani po yutubu ??? mislim volim ljude kada mogu svojim mozgom razmisljati,a ne sto im se servira da upijaju kao sundjer,

3 Likeova

Zato sto ima zlatne rezerve koje stoje iza toga npr.
Ceo ovaj koncept kripto valuta je lepa prica, ali na zalost za sada je samo to. Svoju primenu nema, vecinom jer su usli ljudi da bi saml obrtali novac pa su otisle cene u nebo bez razloga (vestacki). Svakodnevna primena nije nadjena, tako da to sve ide dole do kraja.
U celoj prici ostace samo najveci entuzijasti koji ce da cekaju sledeci balon. Verovatno ce j da bude opet taj balon, ali sve dok se ne nadje svakodnevna primena, baloni ce da se izduvavaju.

3 Likeova

Ali zlatne rezerve opet vrijede jer je netko rekao da vrijede. Novac služi za zamjenu s dobrima. Ako ja mogu kupiti za 1 btc auto onda taj 1 btc zaista vrijedi toliko, isto kao sto za 3k dolara mogu kupit auto i za neznam 0.8kg zlata.

Zlato je opipljivo, prihvaceno je, statusni sibol je, sjaji, vole ga ljudi iako je za mene to samo glupost ljudi ga vole. Ja ne vidim razliku izmedju zlata i bizuterije, ali se ja ne pitam vec vecina.

Opet kazem, ja razumem koncept kripto valuta i meni je to ok. Ali dzaba kad ga vecina nije prihvatlia.
Vrlo prosto, potraznja diktira cenu. Nema potraznje za kripto valutama pada cena.

1 Like

Eto sam si sebi ogvor dao. Ako vecina tehnoloske zajednice kaze da vrijedi onda vrijedi, ne pitam se ja, ne pita se brane, ne pitas se ti.

Overall je u ovoj temi napisano toliko budalastina od strane pojedinih clanova da se ja pitam kako oni uopce mogu sjediti za racunalom i raditi bilo sto vezano za internet, tehnologiju ili nedaj Boze programiranje.

2 Likeova

Znaci ako ne mislim kao i ti to je katastrofa? Onda sam tupav?
Ta zajednica je mala i ogranicena. Kripto valute ce da vrede onda kad Milisav ode posle oranja njive u zadrugu na.jedno ladno zidarsko pivo koje ce da plati bitcoinom. A s’obzirom da je Milisav na “Vi” sa bankomatom pa jos uvek ide u banku da ceka u redu da bi podigao novac, kripto valute nece jos dugo da koristi.

Svako od nas ovde itekako razume kako sve to funkcionise, samo mi tvrdimo da jos drustvo nije spremno za sve to, pa je zbog toga i trenutno ovo osudjeno na propast.
Mislim da je vise problem u vama koji branite ovu ideju, jer ste toliko ostrasceni i fanaticno branite kripto valute da ne vidite dalje od nosa.
Jos jednom za kraj jer vise necu da raspravljam posto sa fanaticima nema rezultata.
Kripto je dobar koncept samo sto je to jos neodrzivo iz milion razloga.

3 Likeova

Ne daj Boze, jel mi mozes reci gdje sam ja to rekao?

Kako znas da sam ja fanatik i kako znas sto ja mislim kada svoje misljenje na tu temu na ovom forumu jos nisam iznjeo.

Pa ne kaze tenoloska zajednica da vrijedi ako ce on sad pasti na 500$… deflaciona valuta, sa ogromnim mjenjanjem u vrijednosti, sa tehnologijom starom 30 godina predstavljenom kao nesot posve novo…

Ekvivalent tupilanima u Holandiji… samo eto Tulipani zaista mogu posluziti… i kao valuta a i kao ukras jbg

taj sustav je napusten prije puno desetljeca, iza dolara ne stoji zlato. Stoji oruzje doduse…

sta stoji iza srpskog dinara, bosanske marke ili hrvatske kune? prakticki nista

Logicno je da su stariji ljudi odbojni prema tome, kao i prema svakoj novoj tehonlogiji.
Stariji ljudi teze prihvataju nove stvari i dosta su tvrdoglaviji od mladjih.
Nadji dete od 5 godina i coveka od 50 koji do sada nisu imali nikakav susret sa tabletom i daj im tablet u ruke. Ko ce prvi nauciti da ga koristi? U vecini slucajeva ce to biti dete.

Ovo je netacno, dolar vec ko zna koliko dugo nema pokrice u zlatu vec se samo stampa. Kao sto kaze @brane333 vredi toliko zato sto jedna od najmocnijih sila na svetu kaze da toliko vredi.

Ovo je potpuno tacno.

I ovo, svakodnevna primena se ne moze naci dok cena ne bude stabilizovana.
Cena BTCa nece u skorije vreme biti stabilizovana zato sto je decentralizovan. Za dinar njegov kurs ti garantuje NBS, a za BTC nema ko.

Ovo se takodje slazem :smiley:

Milisav jeste, ali njegovo dete ili unuk(a) nece biti na Vi sa bankomatom. Kao sto sam rekao na pocetku mog posta…

Ovo je klasicno vredjanje kad ostanes bez argumenata. Verovatno cu i ja biti nazvan kripto fanatikom :smiley:

Ako bi mogao da mi ostavis par relevanting linkova, da mogu malo da procitam o tome kako je kripto tehonlogija stara 30 godina? Nije nemoguce, verujem da su ljudi pre 30 godina imali slicne ideje.

Moje misljenje je da su kriptovalute odlutale od pocetne ideje i da sada sluze za zaradu i pranje novca.
Veoma je mali procenat ljudi koji je u kriptovalutama zbog njihove ideje i tehnologije iza toga, vecina je tu samo da zaradi neki novac.